"Момченце е трябва да си хапне"-каза тя.

  • 15 573
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 339
Блонди, и аз без да се заяждам искам да уточня, че не съм от някое забутано село( в което всъщност няма нищо лошо) ами съм родена и живяла 24 год. в София,сега живея в друг град. Не съм също и мачкана снаха.Напротив. Просто исках да разбера според майките минали през този път дали има нещо вярно в това. Аз лично, а и педиатърката ни не го смятъме за вярно. Но исках да се убедя за да съм сигурна в това което ще кажа.

# 166
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моля ви, помогнете ми да се справя със свекървата. Имам син на година и четири месеца.Свекърва ми винаги ми излиза с номера, че е момченце и трябва да си хапне, и дава на сина ми всичко което я види че яде. Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)? Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.
Пфууууууууууу и аз много я мразя тази реплика.
Не мисля, че нещо ще му стане, ако не си хапне!Все пак Wink друга бабина деветина гласи,че ако нещо все пак му стане Winkима лесен начин за оправия Wink - с гъбата за съдовете се измивало пишлето и се оправяло(не ми се е налагало досега да пробвам), защото по нея имало от всичко що би му се дояло Wink

# 167
  • Мнения: 2 950
Уф,значи ако е момиченце нека да гледа и да преглъща!
Дорде не забременее,тогава ще и се дава...

 newsm10 newsm10

Не си достатъчно строга - аз се разправям за всичко, което смятам, че не е подходящо за децата ми.  smile3512 Какво е това тъпчене по всяко време... не съм съгласна  Crossing Arms

# 168
  • Мнения: 1 197
А,момиченцата да стоят гладни Twisted Evil,цък,цък Crossing Arms,аз пък мойто ще си я хтаня Grinning

# 169
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.............
 друга бабина деветина гласи,че ако нещо все пак му стане Winkима лесен начин за оправия Wink - с гъбата за съдовете се измивало пишлето и се оправяло(не ми се е налагало досега да пробвам), защото по нея имало от всичко що би му се дояло Wink
Иххх, значииии!
 Тия със съдомиялните ще им ходят децата подути Mr. Green

# 170
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Една от многото бабини деветини  ooooh!  
Peace

# 171
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
.............
 друга бабина деветина гласи,че ако нещо все пак му стане Winkима лесен начин за оправия Wink - с гъбата за съдовете се измивало пишлето и се оправяло(не ми се е налагало досега да пробвам), защото по нея имало от всичко що би му се дояло Wink
Иххх, значииии!
 Тия със съдомиялните ще им ходят децата подути Mr. Green
Рискове на цивилизацията, какво да се прави Wink
Еееееее може ли една гъба за съдове да нямате ... тц тц тц ... позор Wink

# 172
  • Мнения: X
Това суеверие е още едно доказатлество за важността на "пишката" във българските бит и фолколор. Joy

# 173
  • Мнения: 1 197
Това суеверие е още едно доказатлество за важността на "пишката" във българските бит и фолколор. Joy
И подценяване на жената като човешко същество #Cussing out

# 174
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Офффффффффф омръзна ми от тези свекърви #2gunfire

# 175
  • Мнения: 2 439
Като чуя подобна глупост обикновено питам "Защо?". И понеже естествено няма смислен отговор скъсвам от бъзикни автора/ката на простотията. И втори път не ми се налага да слушам измишльотини. Laughing

# 176
  • Мнения: 9 814

Блонди, хайде стига де. Не е ли малко грубо спрямо момичето. Тя просто иска съвет, а не да я наричаш "смачкана снаха". Като не можеш да помогнеш на някой, поне не му пречи! Peace

# 177
  • София
  • Мнения: 431
Ами моето дете като се води алергично и не трябва да яде мнооого неща, които другите хора (навън) непрекъснато гризат. Кво сега - ще му се подуе ли пишката?

# 178
  • Мнения: 339
percepolis, като не ти се слушат глупости не чети темата или въобще не влизай в нея. Мен това ме интересува и получих много смислени отговори. И ако обичаш не обиждай.

# 179
  • Мнения: X
По темата - няма нищо вярно в това според мен. Едно от момичетата беше написало - това си е хитра манипулация на бабата. Хем си прави каквото си ще, хем има аргумент и те е разколебала на всичкото отгоре.
Сега извън темата и аз няма да се сдържа да те посъветвам. Веднага и от корен режи опитите на баби, стринки, чичовци и прочее роднини по права и съребрена линия да се месят в отглеждането на детето. Щом не си съгласна с нещо реагирай начаса и по начин, по който да стане ясно, че си категорична. Детето е твое и ти решаваш какво да облича, яде, с какво да си играе - всичко. Който се сърди, ще му мине, ако държи да си види внучето, племенника и т.н.
И повярвай ми не е необходимо да се караш, за да покажеш мнението си. Достатъчно е да си спокойна и твърда. Аз това правя и съм рахат. Преди да направи нещо, бабата винаги пита.

Общи условия

Активация на акаунт