Столче за кола - откога?

  • 4 564
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте,

Колко голямо беше вашето бебе, когато започнахте да го слагате в столчето за кола?
Нашето няма месец и искаме да ползваме столчето в къщи. Но като го сложихме ми се стори, че е мъничък още и не му е удобно.
И се чудя аз ли не го слагам правилно или столчето е полезно след нчвършване на определена възраст, да речем след първия месец. 

# 1
  • Мнения: 865
Ама защо в къщи столче за кола!В къщи ползвах шезлонг за бебе.Той е от 0мес. нагоре.

# 2
  • Мнения: 641
Дори и за кошница за кола е малко ,защото няма хоризонтално положение,а на 1 месец е твърде рано за друго .

# 3
  • София
  • Мнения: 302
В кошницата го сложих за пръв път на 2-3м.... иначе пътувахме като лежеше на задната седалка до мен.... но ние сме пътували 2-3 пъти извън градско де. Според мен трябва да се по изчака преди да се сложи детето... тъй като още не е заякнало гръбчето, а все пак тази кошница има наклон 45градуса.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Дори и за кошница за кола е малко ,защото няма хоризонтално положение,а на 1 месец е твърде рано за друго .
В кошница може да се сложи още новородено. С една възглавничка. Аз така правех и сина ми никога не се е возил в кола на ръцете ми. В Къщи ползвах шезлонг.

# 5
  • Мнения: 1 193
Ние, често пътуваме до провинцията, и Киа, още от раждането я слагахме в кошница. От долу, и слагах малка възглавничка, за да е по легнала.  След 10-тия мес. и купихме стол, че тя искаше да стои седнала. Като заспи, дръпваме столчето в полулегнало положение.

# 6
  • Мнения: 1 900
Има кошници за автомобил който се ползват от деня на изписването още. Дори в чужбина не разрешават изписване на бебе от родилния дом ако автомобила не е оборудван с такова.
Има столчета с няколко положения на облегалката, но каквото и да е столчето ти на него би следвало да е написано от кога и как се ползва.
Иначе може да ползваш и шезлонг.  Peace

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ние сме със столче от както се е родил, пътуваме много и ни е много удобно.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
В кошчето за кола го сложихме на около 40 дни, тъй като тогава за първи път пътуваше с нас.

# 9
  • Мнения: 3 478
Има кошници за автомобил който се ползват от деня на изписването още. Дори в чужбина не разрешават изписване на бебе от родилния дом ако автомобила не е оборудван с такова.



Точно така Peace

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
От раждането.
Дори в чужбина не разрешават изписване на бебе от родилния дом ако автомобила не е оборудван с такова.
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Още от първия ден вкъщи слагах малкият в столчето за кола. Прекарваше доста време в него. Peace

# 12
  • Мнения: 11 003
В кошница за кола я слагаме от деня на изписването от болницата.

# 13
  • Мнения: 9 814
Ние, често пътуваме до провинцията, и Киа, още от раждането я слагахме в кошница. От долу, и слагах малка възглавничка, за да е по легнала.  След 10-тия мес. и купихме стол, че тя искаше да стои седнала. Като заспи, дръпваме столчето в полулегнало положение.

 Peace

# 14
  • Мнения: 1 186
Ние бяхме с столче за кола -тип кошница на Maxi Cosi и много хубава работа ми вършеше особенно когато дойде времето за захранване а и то си имаше допълнителна подложка за новородени която е ортопедична и пиклата я слагах там от деня на раждането  Rolling Eyes.....сега го слагаме в колата колкото да се отчетем пред КАТ ако ни спрат на път Whistling

# 15
  • Мнения: 5 393
Ако се вози в кола- задължително в кошница.Няма нужда от подлагане на възглавнички, те са си направени за бебета и не се предполага,че трябва да се слага нещо допълнително в тях.
Иначе за вкъщи-по-добре шезлонг, макар,че аз си ползвах кошницата.Иво много я харесваше и беше спокоен в нея. Но не е препоръчително да прекарват дълго време в нея все пак.Не повече от 2-3 часа на ден.

# 16
  • Мнения: 27 524
От самото раждане може - в кошче за кола, не столче. Има столчета за от 6 месеца, за от 8, за след годинка, за след 2, за след 3г, има комбинирани (най-добре) и какво ли още не. В кошче за кола го слагаме още от изписването от болницата, нали трябваше да се приберем все пак.  Grinning И така до 6-ти месец. След това в кошче и столче за по-голяма и комбинирана възраст и така  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 745
първо в коша,подлагах възглавничка,че е много дълбок.така до 4 месец.сега шезлонг.много му харесваше в коша,разхождала съм го във всички стаи докато върша нешо и той ме гледа.там го и хранех,дори заспиваше често там.сега е в шезлонга,но не иска да седи много,пък абсурд за заспи. Grinning

# 18
  • Мнения: 1 006
Беше на два месеца,когато започнах да го слагам в кошчето за кола.А в къщи стоеше в шезлонг още от 30-тия ден.

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Има кошници за автомобил който се ползват от деня на изписването още. Дори в чужбина не разрешават изписване на бебе от родилния дом ако автомобила не е оборудван с такова.
Има столчета с няколко положения на облегалката, но каквото и да е столчето ти на него би следвало да е написано от кога и как се ползва.
Иначе може да ползваш и шезлонг.  Peace

newsm10 smile3521

# 20
  • Мнения: 9 973
щом е 0+ може веднага Peace

# 21
  • Мнения: 2 829
Столчето за кола за новородени е абсолютно задължително когато бебето се вози в кола още от деня на раждането си. За мен е безумие и безотговорност да се вози бебе/дете в кола без да е в столче и завързано с коланите. Когато бебето се вози в кола в столчето под него не бива да се подлагат никакви възглавнички-никак не е безопасно, прочетете внимателно инструкциите за употреба.

Относно ползването вкъщи-според мен няма проблем да се използва вкъщи, стига де не е непрекъснато.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 720
Още от 2 месец Grinning

# 23
  • Мнения: 2 498
Още при изписването я сложихме в кошницата и така пътувахме....никога не съм я държала на ръце в колата....все още ползваме, но вече столче, а не кошницата.....

# 24
  • Мнения: 258
Има кошници за автомобил който се ползват от деня на изписването още. Дори в чужбина не разрешават изписване на бебе от родилния дом ако автомобила не е оборудван с такова.

Точно така е - те затова са за новородени. Дъщеря ми я слагахме в столчето от самото начало - без възглавници, без нищо  Peace
Те в коремите ни са били сгънати н 8  Simple Smile, сега столчето не било в напълно легнало положение ...

# 25
  • Мнения: 6 441
Naughty От денят на раждането! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 720

Бв ро може и от 1 ия ден но му беше много голямо Mr. Green
За това казах 2 месец от тогава почнах аз! Peace

# 27
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Моя син го возихме най много 10 пъти в кошницата и започна да протестира ooooh!
Явно защото беше сгънат на сандвич,той не обича д аму е тясно,да няма пространство и да е сгънат на две Peace
Ползвахме бебешкия кош на количката-нямахме друг избор просто
Сега ще купувамме голям стол  и съмв голяма чуденка каквъ да взема  че то за  него трябва фотьойл че да му е  широко на младежа ooooh! ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 603

Ползваме кошницата за кола 0+ още от новородена.

# 29
  • Мнения: 6 441

Бв ро може и от 1 ия ден но му беше много голямо Mr. Green
За това казах 2 месец от тогава почнах аз! Peace
Е,да,голямо,но и задължително!!Затова ги дават 0+
Докато стана бебчо на 2 месеца как го возихте в колата?

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

Ползваме кошницата за кола 0+ още от новородена.

И ние сме с такава още.Велизар е към 10 кг. и все още се събира в нея.  Peace

# 31
  • Мнения: 911
Дори и за кошница за кола е малко ,защото няма хоризонтално положение,а на 1 месец е твърде рано за друго .

Когато бебето ще се кара до дома от родилния дом, използването на столчето е абсолютно задължително.
Що се отнася до наклона - той е 45 градуса, т.е. напълно безопасен за бебето...Твоето, когато беше бременна като как го наблюдаваха с УЗИ - хоризонтално ли лежеше??
Чудя се и се възмущавам на откровените глупости, които пишат някои мами.

# 32
  • Мнения: 641
Тъй като авторката пита за използването на кошчето в къщи ,а не един или два пъти в месеца за пътуване с кола,аз ЛИЧНО не бих го държала по цял ден  в кошче било то и с 45 градусов наклон.При това бебето няма и 1 месец.За това си има легло. А и това е моето мнение ,с което не задължавам никой. Simple Smile

# 33
  • Мнения: X
Това с възглавничките е номер едно. Сгънати били - а преди да се родят как бяха? За това е направено така столчето, съвсем в началото бебетата обичат да са сгънати, както и да нямат много голяма възможност да си движат ръцете - по-спокойно им е, защото им е познато.

# 34
  • Мнения: 3 388
Още от 1-вия ден! Слагам го в кошницата на Пег Перего 0-13 кг, която е фискирана на предната седалка до мен  Peace

# 35
  • Мнения: 911
Това с възглавничките е номер едно. Сгънати били - а преди да се родят как бяха? За това е направено така столчето, съвсем в началото бебетата обичат да са сгънати, както и да нямат много голяма възможност да си движат ръцете - по-спокойно им е, защото им е познато.

И хавлиени кърпи Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
Въпреки вдлъбнатината, столчетата са абсолютно пригодени за новородено и навсякъде на Запад ги ползват още след изписването. Неслучайно са минали толкова тестове и притежават лицензи.
Ние си го ползвахме по предзназначение от самото набало, но нагъвах пелена, защото не ми изглеждаше да му е удобно на бебко, а и се роди толкова мъничък...  Heart Eyes
Иначе ни вършеше страхотна работа, носели сме го навсякъде с него и с импровизираното му "легло"... Няма нещо, което да сме ползвали повече. Peace

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
От раждането в подходящо столче- разбира се, първо е кошницата.

# 38
  • Мнения: 724
Преди да си купим шезлонг ползвах в къщи кошницата и на нея и хасеваше от самото раждане,но не съм я оставяла в първия месец повече от 1 час в нея.

# 39
  • Мнения: 679
Не прочетох всички отговори, но според мен можеш да ползваш кошницата за кола. Извивките там са пригодени дори и за новородени. Ако се притесняваш може да подлагаш на гръбчето и на дупето някоя по-мека пеленка. Алекс започнахме да го слагаме в столчето за кола когато беше на 5 месеца. Също слагаш отдолу пелена за мое успокоение  Peace

# 40
  • Мнения: 6 441
Тъй като авторката пита за използването на кошчето в къщи ,а не един или два пъти в месеца за пътуване с кола,аз ЛИЧНО не бих го държала по цял ден  в кошче било то и с 45 градусов наклон.При това бебето няма и 1 месец.За това си има легло. А и това е моето мнение ,с което не задължавам никой. Simple Smile
Да,за вкъщи не е удобно.Като започнах да захранвам го слагах в кошницата,но това беше малко по-нататък в развитието ни Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 11:27 от GrOzNoTo^_^PaTe

# 41
  • Мнения: 545
От изписването Лора се вози в колата само в кошницата.Наклонът е напълно съобразен с бебето,предполагам сте виждали на видеозон в какво положение са бебета в коремите ни.
Вкъщи държах Лора предимно в шезлонга,но съм използвала и кошницата.Според мен не е проблем,стига да не е повече от 2-3часа.

# 42
  • Мнения: 157
В къщи са били само в креватчета,а в колата-в столче и под дупето сгъната пелена

# 43
  • Мнения: 266
столче за кола като стане на 9 месеца, ние от тогава почнахме да я слагаме.а във къщи я слагах във кош,там спеше и я хранех.

# 44
  • Мнения: 6 441
столче за кола като стане на 9 месеца, ние от тогава почнахме да я слагаме.а във къщи я слагах във кош,там спеше и я хранех.
А до 9 месеца къде се возеше детето в колата Shocked Добре,че не ви се е случило нещо!

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 12:22 от GrOzNoTo^_^PaTe

# 45
  • Мнения: 463
Ползвам от около 4-5 месечна възласт, но само за кола, а иначе вкъщи го слагам на шезлонг, който има всякакви положения. Почнах да го слагам полулегнал на около 4 месеца. Иначе просто не му е комфортно на детето, ако е по- рано!

# 46
  • Мнения: 814
Доколкото знам, в Щатите не пускат майката да тръгне от родилното, ако в колата няма столче, т.е. не дават да се вземе на ръце. От новородено  Peace

# 47
  • Мнения: 8 999
Здравейте,

Колко голямо беше вашето бебе, когато започнахте да го слагате в столчето за кола?
Нашето няма месец и искаме да ползваме столчето в къщи. Но като го сложихме ми се стори, че е мъничък още и не му е удобно.
И се чудя аз ли не го слагам правилно или столчето е полезно след нчвършване на определена възраст, да речем след първия месец. 

Вкъщи - шезлонг за бебе до 7мия месец, а за колата - бебешка кошница. След 7мия месец - столче за кола и друг вид стол за вкъщи. Шезлонгът се ползваше динамично и активно докато вече не можеха да си намърдат дупетата вътре.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
От самото раждане може - в кошче за кола, не столче. Има столчета за от 6 месеца, за от 8, за след годинка, за след 2, за след 3г, има комбинирани (най-добре) и какво ли още не. В кошче за кола го слагаме още от изписването от болницата, нали трябваше да се приберем все пак.  Grinning И така до 6-ти месец. След това в кошче и столче за по-голяма и комбинирана възраст и така  Simple Smile
Peace

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В кошница може да се сложи още новородено. С една възглавничка. Аз така правех и сина ми никога не се е возил в кола на ръцете ми. В Къщи ползвах шезлонг.


   И ние така. Peace
 

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
В истинско столче го сложих на 8 навършени  месеца, когато можеше да седи сам стабилно.
Преди това го возех в кошница.

# 51
  • Мнения: 911
столче за кола като стане на 9 месеца, ние от тогава почнахме да я слагаме.а във къщи я слагах във кош,там спеше и я хранех.
А до 9 месеца къде се возеше детето в колата Shocked Добре,че не ви се е случило нещо!

Да тръгнат да пътуват сега, че да ги спрат и да ги питат що децата не са в столчета
По-скоро бих си стояла вкъщи, нищо няма да е в състояние да ме  накара да пътуваме, ако детето ми е без столче!
Ама с лековерни, да не кажа направо безотговорни, родители е пълно, за съжаление на дечицата им. Sick

# 52
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте,

Колко голямо беше вашето бебе, когато започнахте да го слагате в столчето за кола?
Нашето няма месец и искаме да ползваме столчето в къщи. Но като го сложихме ми се стори, че е мъничък още и не му е удобно.
И се чудя аз ли не го слагам правилно или столчето е полезно след нчвършване на определена възраст, да речем след първия месец. 

Здравей, Дел!    bouquet

1. Столчето за кола е предназначено за превозване на детето в автомобил
 - аз го използвах още от изписването на детето като в най-дълбоката част сложих пелена така, че да намаля наклона (и да щадя гръбчето на детето)
 - педиатрите не препоръчват детето да седи в столчето повече от 2 часа в столчето, до 3-тия месец (ако се налага да пътува по-дълго време, се правят почивки)

2. Ако желаете детето да бъде в едно с и също помещение с вас, може би е по-добре да вземето шезлонг 0+, защото наклона е пригоден и за новородено, а и някои от тях имат забавления за детето.

Успех!  Peace

# 53
  • Мнения: 2 829
Момичета, слагането на възглавничка или сгъната пелена под бебето е ОПАСНО! По този начин се увеличава риска за бебето при евентуално произшествие! На кошниците за бебета изрично е обяснено, че не бива да се подлага нищо под бебето. В случай на катастрофа ако има мека подложка телцето на бебето се клати напред назад между облегалката на кошницата и коланите, което увеличава риска от контузии. Бебето трябва да се сложи във столчето и да се стегне плътно с коланите, така че да не му стягат, но и да няма луфт. Ако е много мъничко, след като се закопчее може да го подпрете от двете му страни с навита на руло пелена.

# 54
  • София
  • Мнения: 10 326
Има колички, които са с пригоден зимен кош, който се връзва с коланите в колата.Аз си купих такава количка, но ми излезе солено. Мотивът ми беше, че дъщеря ми още от новородена ще прекарва много време в колата, а кошниците се препоръчват за новородени да се използват максимум по два часа на ден и то с почивки. Така бебето е легнало, вързано. Твърдят, че са абсолютно обезопасени.
твърдеше преди време, че е и по-безопасна от легналия кош. Без столче/кошница/кош никога не бих я возила.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 101
Вкъщи - никога!!!!
Има си шезлонзи за тази работа направени. В такъв беше бебето ми от както си дойде в къщи.
За кола - кошницата се ползва от първото качване на бебето в колата - т.е. най-често от изписването още, но само в колата!!!!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 17:46 от Angel_Dust

# 56
  • Мнения: 8 917
Винаги - независимо от възрастта.

# 57
  • София
  • Мнения: 672
От 20-тия ден.
Подлагах му възглавничка, така че да стане почти равно. И малкото колики които имахме си изкарахме на него Simple Smile

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Ползвам кошница за кола,на Чико е и пише от 0-13кг.Така че спокойно си разнасям бебето из къщи в нея, а на него доста му харесва.Сега се замислих за шезлонг обаче и ще видя какво ще направя по въпроса.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 101
Ползвам кошница за кола,на Чико е и пише от 0-13кг.Така че спокойно си разнасям бебето из къщи в нея, а на него доста му харесва.Сега се замислих за шезлонг обаче и ще видя какво ще направя по въпроса.

пише - ама пише , че е за кола нали така, а не кошница за вкъщи Wink

# 60
  • Мнения: 138
стол4ето за кола е задължително още от самото раждане на бебето! аз съм и за шезлонгите

# 61
  • София
  • Мнения: 1 185
За в къщи шезлонг, а за кола кошница за кола за новородени!!! В кошницата трябва да стои най-много 1-2 часа, защото тя няма легнало положение, а бебче не е готово да седи!

# 62
  • Мнения: 138
благодаря за информацията

# 63
  • Мнения: 2 478
Моята кошница беше от 0-13 кг,и съответно я използвахме още от първите дни на бебо.И е стоял много повече от 2-3ч.Консултирала съм се с ортопед,според когото може да се използва постоянно.А вкъщи редувахме-кошницата,шезлонга.

# 64
  • Мнения: 1 103
То хубаво столче ама да седи някой  в него . Joy
Ние докато да седнем и сме станали направо е ужас  smile3516

# 65
  • Мнения: 86
От раждането Laughing

# 66
  • Мнения: 610
В столче за кола от 6тия месец.От тогава до днес нямаме проблеми,свикнала е и и е удобно много.Пътуеаме често. newsm10

# 67
  • Мнения: 142
От самото раждането,  иначе как ще се закарате от болницата до вкъщи????? newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт