с мъжът ми сме все на контра

  • 2 413
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 175
И ние бяхме така, сега вече се напаснахме и гледаме да не си показваме рогата и двамата. Но колко скандали и нерви /направо не искам да си спомням/, ма пуста ни любов и ей ни на   loveuuu  Ако се обичате, ще намерите начин. Желая ти го от все сърце  Hug
П.П. И аз съм му събирала багажите по два пъти седмично, ма после каква любов /неплатоническа/  Blush

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И ние бяхме така, сега вече се напаснахме и гледаме да не си показваме рогата и двамата. Но колко скандали и нерви /направо не искам да си спомням/, ма пуста ни любов и ей ни на   loveuuu  Ако се обичате, ще намерите начин. Желая ти го от все сърце  Hug
П.П. И аз съм му събирала багажите по два пъти седмично, ма после каква любов /неплатоническа/  Blush
И при нас е така. С времето той разбра, че няма как- и той трябва да прави компромиси, иначе не се получава. Важното е лИбоФ да има Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 143
Щом сте различни, би трябвало да се допълвате. А и щом се обичате, не се разделяйте. Къща без дим няма, просто трябват много компромиси и от двете страни. Успех!

Напълно съм съгласна!!!!!! newsm10

# 18
  • Мнения: 489
И ние бяхме така, сега вече се напаснахме и гледаме да не си показваме рогата и двамата. Но колко скандали и нерви /направо не искам да си спомням/, ма пуста ни любов и ей ни на   loveuuu  Ако се обичате, ще намерите начин. Желая ти го от все сърце  Hug
П.П. И аз съм му събирала багажите по два пъти седмично, ма после каква любов /неплатоническа/  Blush
И при нас е така. С времето той разбра, че няма как- и той трябва да прави компромиси, иначе не се получава. Важното е лИбоФ да има Heart Eyes

 Laughing И ние бяхме така 5 години. Колко пъти сме се разделяли.....  ooooh! Ама откакто решихме, че ще се женим се поуспокоихме  Heart Eyes  Като се обичате, все ще се разберете. И с годините ще се напаснете един към друг. Пожелавам ви го от все сърце!

# 19
  • Мнения: X
Моят много често е на контра,просто от любов към различната гледна точка Crazy

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
То пък ако за всичко се съгласяваше с мен или аз с него.. Rolling Eyes егати скуката Laughing

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
уф...и ние неможем да се напаснем все още...!
Докога,незнам??

# 22
  • София
  • Мнения: 1 890
Аз какво да кажа, че съм абсолютна контра на мъжа си, не че сме различни, но в повечето случаи не съм съгласна с него.Той каже нещо, а аз след него сто.И не рядко го наричам с нелюбезни думи за един мъж думи  Mr. Green, направо в очите.Ако беше някой друг мъж, досега сто тупалки да ми е сложил. Joy hahaha
То не са компромиси,то не е чудо.Това, което спасява брака ни, че се обичаме, въпреки всичко.
Тъй, че ако любов и обич има, шанс за спасение на брака съществува.

   Joy Все едно аз съм го писала !  Peace
  Аз се усещам, че понякога го дразня примерно да видя докъде ще му стигне търпението, smile3506 , ама нали си ме обича - търпи, де ще иде.  luvbed Даже ми е казвал, че ако съм била мъж, досега такъв як тупаник да ми е хвърлил... newsm47 Но компромисите са му майката.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 397
 Редувайте се, единия път да стане неговото, другия- твойто. С течение на времето ще разберете кое е по-добро. И аз понякога съм се инатила за нещо, но като стане така, разбирам че не съм била права и другия път не се инатя.

# 24
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Здравейте, искам съвет от вас защото много глави мислят по-добре от една.Отчайвам се когато си направя равносметка колко сме различни с мъжът ми. Това започна да пречи много и ето днес е първата вечер, когато ще спи другаде в домът на баба си. Мисля за раздяла, но не я искам. Имаме брак само от 2,7г. Уж се обичаме, но все сме на различно мнение. Дайте съвет как да го преодолеем и малко да започне да гледа с моите очи.
Виж сега, на този момент е хубаво да прецениш сама за себе си какво искаш от този брак. Ако искаш винаги да сте на едно мнение, едва ли ще имаш успех.... И ние сме много различни с мъжа ми, но това никак не ме отчайва. Ако не беше така, вероятно щеше да ми е толкова скучно, че да съм го напуснала досега.  Peace

И ние често сме на различни мнения, но има няколко неща, които знаем твърдо. Първо - каквото и да стане, се обичаме много и искаме да сме заедно. И да сме ядосани, и да кажем нещо в повече, и да викаме - се обичаме много. Това е аксиома номер едно. Аксиома номер две - всеки иска другият да е щастлив и се старае да направи възможното в тази посока. Приемаме другия като най-големия подарък в живота си. Оттам нататък идва всичко друго.

И аз бих те посъветвала да опиташ да погледнеш взаимоотношенията ви през неговите очи. Не даваш много подробности, но звучиш като да имате конфликти за всяко дребно нещо, което те изтощава. Дали не става дума за простичка борба за надмощие (енергия), която е под повърхността, но по някаква причина е нужна на мъжа ти?

Друго нещо, което съм установила от опит - много често конфликтът започва, не защото поводът е много фундаментален, а защото единият или и двамата са изморени/гладни/жадни/притеснени за друго/изнервени по принцип и т.н. Като се елиминира първопричината, конфликтът става ненужен и угасва от самосебе си.

И друго - опитай се да поговориш с мъжа си. Точно както го написа в първия пост - обясни му как се чувстваш в тази връзка. Започвай изреченията с "чувствам се като..." или "думи като ... ме карат да се чувствам.. еди-как си", вместо с "ти вечно правиш.../казваш...". Така няма да звучиш обвинително, а ще обясняваш ти как се чувстваш. Ако мъжът ти те обича, едва ли ще иска да си нещастна в брака, а този начин на разговор му дава възможността да се съсредоточи на това, как ти се чувстваш, вместо да трябва да се отбранява, че не е виновен за това.

Успех!  Hug

# 25
  • Мнения: 592
Драга, бабите казват, че всички проблеми се решават под юргана! Чета подобни неща и тук, така че ако там е добре, ще спре и огъня и дима! Но!!! Във всеки случай е конкретно- имам един брак и няколко връзки зад гърба си- сега съм много щастлив с втората си съпруга, защото и вилица да изтървем се извиняваме един на друг, винаги когато можем казваме че се обичаме имаме си и сладко мъниче на една годинка- може би това да ви липсва, макар да не е сега момента за него, кой знае, но не бъди винаги "права"! И усети той дали те чувства, дали те обича, иначе няма смисъл от продължителна агония! Успех!!!

# 26
  • Мнения: 421
Дайте съвет как да го преодолеем и малко да започне да гледа с моите очи.

Като за начало пробвай ти да погледнеш с неговите очи. После няма да има нужда да питаш непознати хора как да си разрешите проблемите.  Peace
[/quotе
 понякога е по добре да споделиш с непознати отколкото с твои "близки"

Общи условия

Активация на акаунт