Да захраня ли в края на 4 месец при следната ситуация...

  • 1 071
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Не бързай със захранването, щом си имаш кърма.По-добре Блевит Л,отколкото дуфалака,които си е химия,че и по 2 пъти на ден.Той прави колики.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Миличка само ти най-добре можеш да си прециниш , води се по бебче  Hug

# 17
  • Мнения: 911
Ами ако давам пюренце само докато се изака и после спра и изчакам. Това 100% усвояване ми звучи нереално....Ми тя така може и цял месец да не се изкаSad. Не е ли несериозно да я оставя така?

Несериозно е това, което пишеш.
1. Няма такъв филм - да дам малко, пък после - не... това малко на таква малка възраст може да не й се отрази добре. От един въображаем проблем (неакането) ще се сдобиеш с един напълно реален.
2. Кърмените бебета МАСОВО не акат по часовник - кърмата се усвоява максимално добре и е необходимо известно време докато в дебелото черво се насъбере шлака за изхвърляне. Моето акаше на 8 - осем дена. Важно е не колко дена са минали от последния път, а какво е самочувствието и настроението на бебечето.
3. Експериментите ти с Дуфалака, при това даван повече от веднъж на 24 часа !!! (лекарката ти знае ли това??) и предположението, че можело да не ака един месец няма да ги коментирам.
Давай го малко по-спокойно!

# 18
  • Мнения: 225
Аз бих изчакала-това ми се вижда много несериозно като причина за ранно захранване Thinking

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455

От един въображаем проблем (неакането) ще се сдобиеш с един напълно реален.


korinka, би ли споделила кой е реалния проблем?

Сори за спама.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят съвет е да не слушаш педито, а да изчакаш, докато стане на 6 месеца. Peace
А и точно с тиква не бих захранила никога първо...  Sick

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Яж повече разхлабващи храни.Не бих давала Дуфалак толкова често/ако въобще дам на толкова малко бебе/.Щом детето се чувства добре значи няма проблем.Хубаво е че пръцка.

# 22
  • Мнения: 4 965
Ами ако давам пюренце само докато се изака и после спра и изчакам. Това 100% усвояване ми звучи нереално....Ми тя така може и цял месец да не се изка:(. Не е ли несериозно да я оставя така?

Несериозно е това, което пишеш.
1. Няма такъв филм - да дам малко, пък после - не... това малко на таква малка възраст може да не й се отрази добре. От един въображаем проблем (неакането) ще се сдобиеш с един напълно реален.
2. Кърмените бебета МАСОВО не акат по часовник - кърмата се усвоява максимално добре и е необходимо известно време докато в дебелото черво се насъбере шлака за изхвърляне. Моето акаше на 8 - осем дена. Важно е не колко дена са минали от последния път, а какво е самочувствието и настроението на бебечето.
3. Експериментите ти с Дуфалака, при това даван повече от веднъж на 24 часа !!! (лекарката ти знае ли това??) и предположението, че можело да не ака един месец няма да ги коментирам.
Давай го малко по-спокойно!

 Peace
Ти сериозно ли мислиш да даваш Дуфалак, без консултация с лекар?
По-добре ти поемай разхлабващи храни. Peace

# 23
  • Мнения: 745
моят се беше запекъл пък от пюретата.дуфалак съм давала мнооого рядко.както са ти казали и другите не бързай да захранваш при положение,че още кърмиш.това е най-добрата храна за бебенцето ти!

# 24
  • Мнения: 368
Захранването няма да помогне.
Мойто човече даже се позапече в началото. Когато беше само на кърма имаше и по 4-5 дни сух период, а послеееееееее  ooooh!
Дуфалак си е лекарство, може да се стигне до привикване и да доведе до лениви черва. Племенникът ми (на 3 години) допреди 2-3 месеца викаше "Дай Дуфалак, че ме боли дупенцето".

Блевит Л е хубав чай, сока от круша (както са ти казали вече), повече течности от твоя страна - супи примерно, овесени ядки чушки и пр.

# 25
  • Мнения: 378
       На Цвети започнах да давам против запек на 4 месеца отвара от сушени сливи ( водата, в която са сварени ) - по две чаени лъжички дневно.  На 5 месеца изпиваше 20 грама  дневно.   По-късно захраних с пюре от сушени сливи ( след оризова каша ) и почти цялата първа годинка пиеше отвара от сушени сливи, към 7 месеца - отвара от разни сушени плодове ( ябълки, круши, сливи ).

# 26
  • Мнения: 8 999
Може да захраниш. Може и да не захраниш. Има доста разнопосочни мнения по въпроса. Мисля, че е по-скоро въпрос на личен избор. Аз захраних около 5тия месец, на 6 навършени месеца и двете ми деца бяха заместили всички кърменици/АМ с нормална храна. Синът ми беше с много тежък запек - регулира се чак след 3тата годинка.

# 27
  • Мнения: 6 441
       На Цвети започнах да давам против запек на 4 месеца отвара от сушени сливи ( водата, в която са сварени ) - по две чаени лъжички дневно.  На 5 месеца изпиваше 20 грама  дневно.   По-късно захраних с пюре от сушени сливи ( след оризова каша ) и почти цялата първа годинка пиеше отвара от сушени сливи, към 7 месеца - отвара от разни сушени плодове ( ябълки, круши, сливи ).
Сушените плодове и отварите от тях са подходящи за деца над 1,5 год.

# 28
  • София
  • Мнения: 790
И ние сме били така.. Не захраних по-рано, аз ядях разхлабващи храни. Правех често масаж на коремчето, всяка сутрин хапвах овесени ядки, круши, сливи, тиква... каквото разхлабващо се сещаш и което не е алерген, все пак...
При нас помогна, дано и вие се справите  Hug

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 15:25 от kami_bami

Общи условия

Активация на акаунт