Опасни гризки!

  • 3 589
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Гризките, които купувам на моите деца са Лъки бой и Зайо Байо. Първият вид се взима заради играчката, а вторият - за да се яде /аз също си гризкам често, защото ми е вкусно/. Но от известно време развалиха играчките - все са ужасни боклуци. Децата сами се отказаха от Лъки бой. Намекни на бабата, че подаръкът в пликчето не е подходящ и я помоли да смени марката.

# 16
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Да, още снощи пуснах жалба в Комисията.
А що се отнася до хапването въобще на такива неща има куп други теми и разисквания.
Не обичам категоричните забрани и според мен, точно забраненият плод е най-сладък.Затова и си позволявам да отпускам един път в седмицата гризки.
От друга страна, аз поне трудно мога да обясня на свекърва ми, да не дава такива храни...правя коментари на висок глас, но нали все пак трябва някой да ги възприеме......а и това което смятам за неподходящо....прости си хапвам и аз от него че да свърши по бързо и да не дразни детето.И по отношение на вредните храни....вече са толкова много, че незнам какво въобще става за ядене....вкл. и плодовете които са с чужд произход, съмнителен контрол за качество и много нитрати.

# 17
  • Мнения: 9 973
  :bouquet:10х  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 915
....вкл. и плодовете които са с чужд произход, съмнителен контрол за качество и много нитрати.


Дори и така, плодовете са в пъти по-полезни за детето. Гризките са поне половината химия - консерванти, оцветители, овкусители, много сол и други Е-та, суровините са от най-евтините и остатъчни материали от производството на други продукти.

Чуждият произход не е толкова страшен, контрол за качество наистина няма - тоест няма стандарти как да изглежда 1 ябълка и колко жълта/червена да е, а нитратното отравяне е риск предимно за бебета до 6-12 месеца, и то ако консумират в голямо количество нитратни кореноплодни...Има стандарти за нитратно съдържание, но се правят изследвания в лаборатория по поръчка. Примерно аз купувах на децата до първата годинка плодове и зеленчуци, проверявани в такава лаборатория, или им давах производство от село на свекърва ми.

При плодовете най-простото нещо е да белите кората, ако се съмнявате за произхода и качеството - макар, че в чист еко-вид тя да е изключително полезна, при третиране с химични торове и пръскане, вредните съставки се отлагат в кората.

Пиша всичко това с идеята да оспоря евентуално внушение, че дали са гризки или чуждоземни плодове, все тая....

Да, вредните храни са много, и не могат да се избегнат всички, но голяма част от тях - може, и то много лесно.

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
О не, по никакъв начин не се опитвам да поставям нещата на кантар.
Плода си е плод, е в пъти по добър избор от гризките, просто си разсъждавах че какъвто и избор да направим, винаги в определена степен ще бъдем тровени.

# 20
  • Мнения: 403
Много ти благодарим за предупреждението Hug
Дъщеря ми е още малка за такъв вид "храни",но малка или не,никога няма да й давам такива неща!
Да и ние сме малки още, но благодаря за инфото  bouquet

# 21
  • Мнения: 3 069
Въобще не купувам на детето си подобни "екстри".
Ще дойде време когато няма да има начин да ги прескоча но докато това зависи от мен няма да го позволявам.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Като по- малка дъщеря ми доста хапваше царевични пръчки и разни гризки. Но такива с подарък съм купувала изключително рядко- първо,, че подаръците са откровен боклук, и второ, че самите гризини са отвратителни.

# 23
  • Мнения: 655
Какво са гризки?

# 24
  • Мнения: 881
Благодаря ти за инфото!Аз давам гризки,но от типа на Пумбер или солетки Хрус-Хрус PeaceОбичаме също и царевични пръчици,а тези с наградите ги ненавиждам,нямат никакъв вкус!Мое мнение Peace

# 25
  • Мнения: 655
Аха ясно. Аз съм давала на моите само чипс Пом-Бер. Солети и други такива твърдо НЕ. И наистина мисля, че трябва да се оплачеш. А и тези чипсове кой знае в каква мазнина ги правят. Особено тези с играчките. Дори да донесат такива на децата ми ще благодаря, но после ще ги изхвърля.

Общи условия

Активация на акаунт