БЕБЕТА ЮНИ - 17

  • 8 913
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
margarete, непременно ще трябва да посетя счетоводителката и то още другата седмица!
А колкото до украсите в детските стаи Ето тук една интересна тема, margarete, мисля, че ще ти е от полза... Аз преди време имах голямо желание да нарисувам стъклото на холната врата с картинки от различни приказки и с различни анимационни герои. Бях си купила темперни бои и си изкарах разни картинки от нет-а... Така и не успях да осъществя мечтата си - оказа се, че покрай малко бебе имаш доста ограничено лично време...

konida, добре дошла сред нас! Лека бременност ти желая!

За пиенето на повече вода и аз съм чула и гледам да го спазвам. Редувам обаче с разни сокове, чайчета, кисело мляко... А задържането на водата не е от прекалено пиене на вода, ама това вече някой го изясни, та да не се повтарям! И аз апелирам - пийте вода, колкото е възможно повече...

konida, и на мен името Магдалена ми допада!
А, я сложете някоя и друга снимка на тези колички, за които казвате, че са хубави. Ама от тези по-евтинките, все пак защо ми е да се изхвърлям. Количката със сина ми я ползвах около година - започна ли да прави опити да ходи, иди се опитай да го пъхнеш в количката - то бяха протести, то бяха чудеса. Бях останала без кръст. После си купихме от онези колела-триколки, което се оказа пълен боклук - изкара има-няма два месеца и отиде в кофата за смет... Така че, ще наблегна на по-евтинка количка, пък и дано се окаже здрава и удобна. Нямам особено претенции откъм цвят и екстри - само да е новичка и да е удобна за бебо и лека за мен /ох, че с това секцио тежко няма да мога да вдигам известно време/...

Bili, аз пък нищо дразнещо не намирам в комбинацията Виан Кисьова! Мисля, че си подхождат!

И на мен вече ми се обикаля по магазините за бременни. Жалко, че в Перник няма такива магазини... Мисля, че някой беше обсъждал темата, но да попитам - в кой магазин има сносни дрешки за бременни и на прилични цени? Ще ми се наложи в най-скоро време да посетя някой такъв магазин. Вчера, след прегледа при доктора, понечих да си закопчая ципа и той - щрак! - остана си в откопчано положение. Бях с една по-късичка блузка. Щяха да ми паднат панталоните, че и копчето немога вече да закопчавам, само с ципа до скоро се закопчавах... Как съм се прибрала, ме е срам да разказвам  Blush Rolling Eyes. То и палтото ми е леко късо... По прикрих се криво-ляво /добре, че не срещнах познати!/

# 31
  • Мнения: 233
И тук е доста трудно да се намерят дрехи за бременни с по-малки размери. Обиколих из цял Цюрих всички големи магазини, където ми казаха, че имало такива дрехи. В С&А най-малкият размер беше 34 и като го пробвах  ooooh! ми, то аз дори в 9 месец да бях, пак щеше да ми е голям. Докато в Н&М има по-нормални номерации. И доста модерни дънки, много се кефя!
В предните теми някоя от вас беше споменала, че имало Н&М и в България. Предполагам, че там има същите дрехи като тук.
Аз на всичкото отгоре, си купих и една зимна рокличка, на която пишеше, че е произведена в България - еми, как да не си я купя?  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 100
Незанам за вас но гащите на мъжами ми вършат страхотна работа сега Whistling

# 33
  • Мнения: 132
In4oka, мерси за адресчето, ще се пробвам някой път да го намеря, и аз съм твой калибър - 162/53...  Wink
И не за друго ме беше яд, а че буквално нямах избор при това положение и наличните в магазина дрешки  Crossing Arms
За протолкола - Дева в Младост 1, че съм от Младост и толкова нямам време, че си стисках коремчето в старите дънки досега.
А в тази Дева имаше едни мнооого хубави джинси, аз по принцип съм им фен на тия панталонки, ама нямаше малки, а с кеф ми се носеха...

Аз понеже си мълчах, когато дискутирахте имената, а и нямахме нищо првдвид с таткото, сега искам да ви попитам, как ви звучи името Ина, ако малкото пумпалче се окаже момиченце?
Все още не знаем, де, но би ме облекчило, ако сме свършили поне 50% от работата по името... Wink

Благодаря предварително  Hug!

# 34
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Сега гледам колички разни...
Май тази ми хареса и като цена и като цвят /падам си много по червеното - според мен става и за момче и за момиче/ и като разни екстри. Тя между другото, каква се води - лятна или комбинирана? Моля изяснете, че в описанието на количката не е написано.

http://image.arukereso.hu/full/22037166.jpg

mishlence_333, името Ина ми харесва. Имам позната, която се казва така - много интересен и приятен човек...

# 35
  • Мнения: 132
Патриотче, а, Speeping BeautyMr. Green?

Благодаря, Mira, само да чуя малко мнения и ще разкажа каква е драмата тук... Laughing, стига да не досаждам, де...

# 36
  • Мнения: 4
Вие чак сега ли имате нужда от дрехи за бременни ....  #Crazy
Аз от 2 месеца съм с корема напред. А не искам да си помисля колко килограма съм качила ...  Sad. Аз предпочитох да си купувам нормални дрехи, с потенциал - рокли с висока талия или от разтеглива материя. Само панталоните ми са със специалните платки. Но сега като се заседях в къщи и очевидно така ще откарам до края вече не ми се и купува.
В момента най-много ме притеснява въпроса с раждането. Чудя се между Токуда и Майчин Дом. Ще се радвам ако софийските мами ми дадат съвет, а аз мога да съм полезна на варненските с впечатленията си от Окръжна болница във Варна.
mishlence_333 Ина много ми харесва, кратко и ясно.

# 37
  • Miami
  • Мнения: 412
Подкрепям 100% твоето мнение и точно това смятам да направя! Ще си купя прекрасна, изключително практична и много лекичка количка на Mamas&Papas за симпатичната сума от 200 лв.  Mr. Green coolcool
maristuta, какви са тия колички, че и на мен не ми се дават много пари, а и както казах в предната тема една приятелка ме посъветва да гледам най-вече количката да е лека и да може да се обръща дръжката(или коша), но по добре дръжката. Ще потърся в нета да видя някой модел от тези Mamas&Papas  Peace

konida добре дошла при нас   bouquet

# 38
  • Мнения: 233
Патриотче, а, Speeping BeautyMr. Green?

 bg Абсолютно!

Ина е звучно и кратко име! Мая, Ема, Нина, Лина, Анина са все от тази категория... thumbsup

# 39
  • София
  • Мнения: 2 901
maristuta, и аз щях да те питам за тези колички, но ме изпревариха - къде ги продават в София, някакви характеристики има ли в нета за тях?

Това осоляване не ви ли звучи напълно нелогично? Осолява се бебето сега, за да не се поти като стане голям човек... Какво се очаква - организмът му да обсорбира достатъчно сол за цял живот ли?

# 40
  • Мнения: 17
Момичета, количката е супер обикновена, но е много сладка - поне аз смятам така. Някак си "алтернативна" ми се струва и може би затова много ми харесва.   newsm68
Обаче е в сиво-черни цветове, което не знам дали би допаднало на всеки.  Crazy
За мен е изключително важно тя да е лека, защото живот и здраве ще я качвам 4 етажа в нашата кооперация. Мисля, че тази е не повече от 6 кг.  thumbsup За съжаление нямам повече инфо, защото количката майка ми във Видин я е харесала и я накарах да ми направи снимки, да ми ги изпрати за да я видя. Като я видяхме със съпругът ми страшно много я харесахме, лека и компактна е, нищо специално не е, но ни допадна много. Казахме да отива да ни я купува веднага.  newsm44
Валентина, нямам никаква представа дали тук в София ги има, не съм се и мотала толкова много по магазините. Ще ви кача 2-3 снимки утре за да я видите. Kory, мисля, че за съжаление не се мести дръжката в двете посоки, което е единственото нещо, което аз бих и определила като недостатък. Нямам лични впечатления от нея, но от снимките ни се стори точно това, което търсим и затова казахме да ни я купуват.

Хубав ден, тумбачета!   bouquet

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 15:15 от maristuta

# 41
  • София
  • Мнения: 2 901
maristuta, открих я количката в нета, ама в английски сайт. Ако я няма в БГ това ми е недостатък, въпреки цената, защщото аз искам да я видя в магазин, да я пипна, да я сгъна и тем подобни. Обаче не ми ли се струва съвсем лятна, не комбинирана въобще.

Гледах Куини и Кангару, със сигурност вече знам, че ще е второто - Куини идва в пъти по-скъпа, а Кангару може да се намери за 220-270 лв, последното от интернет магазини. Смятам да отида да я поразгледам пак в Скай центъра и вече ако нямат съответния цвят да поръчвам по нета, поне ще знам какво да очаквам. Аз засега по магазините само сини съм виждала, но знам, че има и в червено. засега чакаме пола на бебето да стане ясен.

# 42
  • Мнения: 10
MiRa_55 благодарности за линка към детските стаи. Всички снимки които са дали мамчетата са на американски и др.сайтове и наистина са прекрасни всичките идеи. А само какви тапети имат.....лелее...останаха ми очите. Ние вече приключихме с тапетите и сега ни остава всичко останало hahaha, което признавам за мен е доста трудна задача. Но да ви призная честно нашите тапети азглеждат супер зле в сравнение с тези които са в тези сайтове smile3512 . Но....естествено....като нямаме толкова богат избор естествено ще се задоволим с това , което се предлага в нашите магазини Shocked........ах тези английски сайтове........ама само колко са напред ..........какъв богат избор самооо.....

# 43
Привет мили дами!
...
Сега малко извън темата, ама съм толкова издивяла днес, че трябва да го изкарам по някакъв начин  smile3514 Имах цял ден взимане-даване с разни институции като ЛКК комисии, здравна каса, НОИ, че за капак и с  мъжа ми се скарахме... #2gunfire Просто искам да застрелям някой...Писна ми всеки път като възникне някакъв проблем да няма поне един компетентен човек, който да може да каже какво да се направи. Започва се едно размотаване от институция на институция, докато накрая се установи, че нищо не може да се направи и въпреки редовните, и не много малки здравни осигуровки, които плащам ще трябва да си платя и полагащите ми се по принцип безплатни услуги.  newsm61 smile3511
Оф, дано не съм ви отегчила, но наистина чувствам няква жестока безпомощност в търсенето на правата си. Накрая както сме си свикнали - ще им хвърля една майна на всички и ще си плащам като поп. censored smile3515

Оммм...сега малко в темата - Магдалена наистина много ми харесва (забравих кой го беше питал fiuuuuuu), а за осоляването предпочитам даже да не коментирам. Бебчетата са с толкова нежна и пропусклива кожа, че е кощунство, а и опасно да им се прилагат такива драстични методи. Както и да е! Отивам да медитирам, че ще се пръсна от нерви скоро.

# 44
  • Мнения: 132

Познато, с половинката ми така се зарадвахме на едно червено вино "Tcherga" с етикет шарена българска черга, което свекърва ми в Швеция беше намерила преди няколко години, когато и бяхме на гости.
Едва след това го видях в БГ  Laughing

За името - аз по принцип го харесвам, харесвам такива имена, де - кратички и хубавички, тя и моята мама такива харесва и затова съм Нели  Wink
Но както и да е, татито ни нещо беше  newsm12, заради това, че представете си, майка му, която се казва Костадинка, не си харесвала името и взела, че като пристигнала в Швеция преди 22 години се написала във всички документи Ина, щото по-я кефело от Костадинка...  newsm78
И тя сега за тамошните власти си е Ина и т'ва си е...
Та мъжът ми не иска да е на никой от родителите му  Mr. Green, та затова...

Но един ден се прибра с думите - "Абе това име не е лошо, тя майка ми всъщност не се казва така..." и след няколко дни при среща с приятелско семейство почти обяви, че ако имаме мониченце може би ще е Ина, живот и здраве  Praynig
И те така...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт