Какво очаква(х)те в болницата?

  • 2 137
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 620
Мисля, че имах съвсем адекватни очаквания, имайки предвид ситуацията в Бг, защото съм учила акушерство навремето в една друга държава от соцлагера. Та те бяха:
чистота навсякъде и почти стерилна обстановка в родилни зали;
нормално отношение с възможни отклонения предвид характерите на хората;
професионализъм;
достъпна информация за мен и бебето;
промиване на рани;
гадна храна.
Бях наясно за възможни инфхекции - нито една болница не е застрахована от това - затова се надявах да ни подминат, знаех, че не мога да очаквам на всяка цена да ги няма.
Бях наясно и за възможни пропуски и грешки - и лекарите са хора, та затова се надявах всичко да мине добре.

# 46
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Нямах очаквания. Предпочитах да не мисля за раждането  Embarassed
Сега вече, със второто дете ще имам очаквания  Peace

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Предварително се поинтересувах какво да очаквам.
Родилен дом - Бургас!!
Знаех и какво беше от предишното ми раждане.
Всичко си беше същото и отношението и мизерията.Тука няма оправия!  Thinking

# 48
  • Мнения: 1 685
така е!в Бургаската болница отношението на персонала е отвратително,а за каква мизерия става въпрос Closeужас ужас!!!

# 49
Очаквах много добри условия от частната болница 'НИАМЕД" в Стара Загора; бяха отлични!
Болницата е съвсем нова и всичко в нея - битови условия, отношение на персонал и т.н. бяха прекрасни!
Чувствах се като на хотел ( като се има предвид , че храната например се поръчваше от определено меню, но според личния вкус - като в ресторант) !
Всички болници трябва да са такива, за да се  чувства човек комфортно в такъв важен момент като раждането.

# 50
  • Мнения: 415
Нищо не очаквам вече.

Не очаквах при положение че имам избор на лекар с плащане без пазарлък - т.е. колкото ми кажат, накрая да се възползват от състоянието ми и бъда изнудвана допълнително от санитарка (за Тина Киркова става въпрос)

Понеже и аз ходих на курс и обиколка в болницата преди раждането, знаех горе-долу какво да очаквам дори от това което не се виждаше - очаквах хлебарки, очаквах вехтории (това не се оправда), очаквах че яденето ще е хубаво защото видях една порция в коридора по време на обиколката  Simple Smile (това се оправда)...

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 20:34 от munkamm

# 51
  • Мнения: 480
Очаквах по мило отношение към мен от персонала и като попитам нещо да не ми се отговаря през зъби (когато ме приготвяха за операцията). Най-важното не очаквах толкова много да боли след секцио само един аналгин ми биха и казаха че друго няма да ми сложат за да се възстановя по бързо.
Нямам други забележки грижеха се за детето както трябва и винаги ме информираха за неговото състояние (дори без да питам)
Раждах в Пловдив в бившата  Втора Градска Болница

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 20:50 от siana_

# 52
  • Мнения: 454
Очаквах условият да са добри, акушерките да се мили и отзивчиви. Очаквах да ме боли, защото бях със секцио. Това е. Надявах се с бебето всичко да е наред и да ни изпишат бързо.

# 53
  • Мнения: 1 117
С първото нямах никакви очаквания  Confused Само бях чувала за отношението на медицинският персонал , както и за самата болница. За жалост всичко се потвърди Sad Мръсно отделение с мръсни чаршафи и издълбани като в затвора стени, намусени санитарки , медицински сестри , които те третират като ,че си олигофрен и нищо не разбираш. В неонатология , където бяха бебетата , добре ,че се намери една свястна сестра как трябва да положа бебето си на гърдата , при това ми и помотна да го вдигна . Бях родила със секцио , пък и не бях похващала новородено до тогава.
С второто отидох с очаквания за обстановка и обслужване то преди пет години , но въпреки това с усмивка и радост, че ако е живот и здраве 5-6 дни минават и се прибираме у дома Wink Обаче този път бях приятно изненадана. Отделението замазано , чаршафите нови и то приятно ухаещи. Сестри , доктори и санитарки - всички вежливи и усмихнати LaughingОпределено ми беше по-приятно от първият път Simple Smile
И двата пъти раждах в Добрич - в единствената болница Wink

# 54
  • Мнения: 3 621
На мене ми предстои да раждам в Бургас и колкото повече момента наближава , толкова повече расте страха ми , защото тук в Бургас е .... може би най-ужасното място където да родиш детето си в България.
И все пак въпреки всичко , очаквам компетентна и навременна медицинска помощ и информация относно моето състояние и това на детето ми. За битовите условия , очаквам да е поне малко поносимо ... и  Praynig Praynig Praynig аз и бебето ми да имаме късмет това е

# 55
  • София
  • Мнения: 10 338
Очаквах професионална помощ - получих я.
Очаквах човешко отношение - получих го...от част от персонала.
Очаквах "хигиенична чистота", като от рекламата - да, бе!  Mr. Green
Очаквах, дори не го обмислях, в предродилното да има топла вода -  #Cussing out, а клизмата ме хвана на три пъти...
Очаквах сърдечно отношение от другите родилки -  Whistling По принцип докато лежах дълги часове в предродилна зала другите разбраха, че ще раждам със секцио и определено едната родилка иззлобя много  newsm78
Това е, живот и здраве, ако има друг път, май пак там ще ходя, става въпрос за бившата "Тина Киркова".

# 56
  • Мнения: 2 755
А защо раждането в държавна болница някой наричат безплатно - не мога да разбера. На лекарите и сестрите им се плаща за тази работа и аз с осигуровките и данъците, които плащам съм го предплатила поне тройно. Аз като си върша работота не очаквам някой да ми даде повече от предвидената заплата, разбиам, ако са дали нещо над очакваното - може и да платиш /почерпиш/, ама в случая не е така. Дори си мисля, че им доставя удоволствие да се гаврят с превиващи се от болки жени. Не виждам защо елементарната хигиена на някой изглежда като лукс от  пет звезден хотел.

# 57
  • Мнения: 159
Когато влязах в болница, мислех че ще изляза бързо, но уви наложи ми се да стоя докато родя (1 месец).  Не съм имала очаквания за каквото и да е било, просто исках да зная какво става с мен. Аз лежах в Майчин дом- София 10 етаж, по-отвратително отношение на акушерки надали има. Когато родих, и ме преместиха на 12 етаж мислех, че ще е същото, но се оказа че акушерките са мили, обясняват ти и т.н. просто се почуствах много добре като видях, че го няма ада от 10 етаж.

# 58
  • Мнения: 1 900
Не съм очаквала нищо по различно от това което ми се случи. (С това нямам предвид, че отношението и обстановката са били нетърпими)
Отидох в държавен родилен дом защото мед. обслужване е на много по високо ниво, не само като специалисти с опит, но и като апаратура.
Отидох да родя в мед. заведение не заради лукс, а заради медицинската помощ, ако съм искала лукса и удобствата на който съм свикнала щях да си родя в къщи. Mr. Green
за протокола раждах във ВМИ Пловдив

# 59
очаквах чистота и информация.

Общи условия

Активация на акаунт