Санаториума в Сандански

  • 5 856
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Има ли мами ,който сте ходили с децата си в този санаториум с какви впе4атления сте не намирам саит в нета ,за да добия някаква представа.Благодаря предварително за инфото.

# 1
  • Мнения: 1 520
Аз го водих миналата година.
И останах доволна.
Не е лукс, но като знаех, че отивам на санаториум нямах велики очаквания, и съответно не останах разочарована.

Стаите бяха чисти, хубави, поддържани.
За него нямаше процедури, само на гимнастика ходеше.
Важно е, че определено видях ефект върху здравето му след като се върнахме.

Тази година мисля пак да го заведа. Климатът определено му действа добре.

# 2
  • Мнения: 17
Благодаря ,SmaRt с една приятелка си запазихме места живи и здрави на 24 март сме там.  bouquet

# 3
  • Мнения: 148
В този санаториум как се ходи, момичета? Извинявам се за тъпия въпрос, но по мои спомени, преди трябваше направление от доктора, за да отидеш на санаториум. Има ли свободен прием и как са цените? Какви процедури се правят? И ние смятаме да ходим на Сандански в късната пролет, затова питам.

# 4
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
И нашия батко трябва да го водим тази пролет на Сандански-за първи път ще посетим този град.Искам и ние да бъдем в санаториума за да се възползваме от процедурите-мисля,че така ще има по добър ефект закаляването............А как може да запазя стая-има ли телефон за връзка и трябва ли личния лекар да е написал какви процедури  да се правят или на место се решава  bouquet

# 5
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
побут Hug

# 6
  • Мнения: 109
Здравейте случайно попаднах на тая тема и тъй като съм от Сандански а миналата година ходих да питам за една мама от форума  .Казаха ми че цените са според категорията на стаята която се наема. С повече екстри естествено по скъпа  в екстрите до колкото си спомням влизат телевизори , хладилник и др тем подобни.Някаде имах и телефона на рецепцията ако го открия ще пиша да се свържете директно на място. Процедурите мисля че влизаха в цената . Трябваше да имат направление от лекар за заболяването.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 640
И аз се интересувам.Дано дадеш телефон за връзка.
Освен за заболявания  на дихателната с-ма за какви други има процедури?
Въобще какви процедури  предлагат?

# 8
  • Мнения: 109
Това е което открих .Дано да ви помогна.
Телефони за връзка:
0746 / 3 24 78 (централа), за записвания 3 08 34
факс: 0746/ 3 24 69
  bouquet

# 9
  • Мнения: 148
Джели,   bouquet Hug, много благодаря за инфото

# 10
  • Мнения: 109
Джели,   bouquet Hug, много благодаря за инфото


За мен е удоволствие да помогна с каквото мога. Peace

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Моят син ще го водя трета година по ред в санаториума. Много съм доволна  Peace

Ето линк http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

# 12
  • Мнения: 529
Извинете за тъпия ?, но каква е процедурата за настаняване в санаториума? Задължително с направление от личен лекар ли става?   bouquet

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Въобще не е задължително. Обаждаш се на рецепцията иси запазваш стая. Когато се регистрираш, отиваш и на лекар, който ти назначава процедури  Peace

# 14
  • Мнения: 529
vadjra Благодаря!   bouquet

# 15
  • Мнения: 3 336
Въобще не е задължително. Обаждаш се на рецепцията иси запазваш стая. Когато се регистрираш, отиваш и на лекар, който ти назначава процедури  Peace

Ваджра, а какви процедури му правят на детето? Ние другата седмица ще ходим и искам да знам дали има нещо специално за малки деца, моите са на 2.

# 16
  • Мнения: 872


 искам да знам дали има нещо специално за малки деца, моите са на 2.
За децата има гимнастика сутрин, инхалатор, нагряване на синусите-солук, магнит-едни магнитни кръгчета прествляват.
Дали ще прави детето някакви процедури или не ,решава лекаря,след преглед, той назначава процедурите. Но дали ще ходите на тях или не си е по желание.
Желая ви да уцелите приятно време! Peace

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Гимнастиката според мен е за по-големи деца, защото се усвоява най-вече правилното дишане. Процедурите, които сме правили са Солукс / нагряване на болни места/ и Инхалации / при нас с физиологичен разтвор/.

mishlentze, попитай за масажите, по принцип се плащат, но ти можеш да се договориш с масажистите  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 679
Някой знае ли какви са приблизително цените на процедурите, днес звъннах, но няма свободни места в санаториума и ще трябва да отседнем на квартира, а да ходим за процедурите в санаториума, които ще плащаме допълнително разбира се плюс прегледите при доктора към санаториума. Все пак съм с две деца и ми се иска да бъда подготвена! Мразя изненадите Wink Ако някоя мама от Сандански види темата търсим си апартамент в Сандански за 10 нощувки след 25 март две спални или спалня и хол с кухня, ще бъдем аз с двете девойки и бавачката.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 16:18 от villi

# 19
  • Мнения: 1 058
Този санаториум извън града ли е?

# 20
  • Мнения: 872
villi, според мен не си струва да ходите на процедури на децата в санаториума, из града има частни кабинети ,които предлагат процедури. За децата сутрин има гимнастика, дишане с инхалатор, солук, ако лекаря прецени че има нужда...Много често казват,че няма свободни часове .Самите процудури са по 2-3 лева. В Сандански важен е климата, да се разхождате в парка и по гората...Процедурите за деца не са нещо особено.
Този санаториум извън града ли е?
На края на града се намира, има градски транспорт, на един баир е, за слизане и качване 2 пъти на ден пеша например...писва, зависи и от физическата подготовка все пак. Grinning

# 21
  • Мнения: 399
Здравейте,
Преди няколко дни се върнах от санаториума в Сандански, а детенцето ми все още е там със свеки. За първи път бях там и определено съм доволна. Всички там казват, че най-важното е да се правят разходки и да се седи поне 10 дни, за да има някакъв ефект.
Ако някой се интересува от нещо по конкретно да пита  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 058
Не ми се отварят цените. Някой може ли да каже какви са.

# 23
  • Мнения: 399
Копирала съм директно цените.

Апартамент*   възрастни - 39     деца до 14г. - 29,25
І-ва А* - 2 л.       възрастни - 36     деца до 14г. -27,00
І-ва А - 2 л.        възрастни - 28     деца до 14г. -21,00
І-ва  - 2 л.         възрастни - 25   деца до 14г.- 16,00
І-ва  - 3 л.         възрастни - 25   деца до 14г.- 16,00
І І-ра            възрастни - 20     деца до 14г.- 13,00

Легенда:
КАТЕГОРИЯ НА ЛЕГЛАТА, КАКТО СЛЕДВА:
АПАРТАМЕНТ* - СТАЯ, ХОЛ , САНИТАРЕН ВЪЗЕЛ  - ОСНОВНО РЕМОНТИРАН С ВКЛЮЧВАНЕ В ЦЕНАТА НА ТЕЛЕВИЗОР И/ИЛИ ХЛАДИЛНИК
АПАРТАМЕНТ – СТАЯ, ХОЛ , САНИТАРЕН ВЪЗЕЛ, ТЕЛЕВИЗОР И/ИЛИ ХЛАДИЛНИК
“А*”  – СТАЯ [/b]- ОСНОВНО РЕМОНТИРАНА С ВКЛЮЧВАНЕ В ЦЕНАТА НА ТЕЛЕВИЗОР И/ИЛИ ХЛАДИЛНИК
“А”  – СТАЯ С ВКЛЮЧВАНЕ В ЦЕНАТА НА ТЕЛЕВИЗОР И/ИЛИ ХЛАДИЛНИК
I  – СТАЯ СЪС САНИТАРЕН ВЪЗЕЛ
II  – СТАЯ С ОБЩ САНИТАРЕН ВЪЗЕЛ

# 24
  • Мнения: 1 058
Мерси  bouquet.

# 25
  • Мнения: 529
Аз имам един ? към мамите от града - кога е най-подходящо   newsm78 аз мисля за края на април и началото на май,но дали няма да е късно?  Rolling Eyes
А да ми препоръчате някое хотелче,първата седмица ще съм сама с детето,пък втората може и да се преместим в по-голям с басейн (че таткото не признава почивка без плуване и т.н.)
  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 336
В санаториума нали се правят процедури според заболяването на детето или може и без процедури, просто използваш базата като хотел Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 641
В ценоразписа пише ,че включва и храна. За закуска ли става въпрос?

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
В ценоразписа пише ,че включва и храна. За закуска ли става въпрос?

Цената включва закуска, обяд и вечеря, както и процедурите  Peace

# 29
  • Мнения: 399
Цената включва зкуска, обяд и вечеря и съответния брой процедури, които се назначават след преглед на детето.

# 30
  • Мнения: 1 058
А има ли цени без храна. Малкия е алергичен и не може да яде почти нищо.

# 31
  • Мнения: 872
Няма цени без храна. Но има например диета 1 и диета 2, не съм наясно как ги определят, според някои заболявания.

# 32
  • Мнения: 109
Аз имам един ? към мамите от града - кога е най-подходящо   newsm78 аз мисля за края на април и началото на май,но дали няма да е късно?  Rolling Eyes
А да ми препоръчате някое хотелче,първата седмица ще съм сама с детето,пък втората може и да се преместим в по-голям с басейн (че таткото не признава почивка без плуване и т.н.)
  bouquet

Пролетта е най -добрият сезон за Сандански с цел лечение разбира се. Есента също има много почиващи. Лятото не ви го препоръчвам такава жега че не се издържа понякога.  Nature Sun With Face

# 33
  • Мнения: 529
djeli Благодаря!
  bouquet

# 34
  • Мнения: 109
dancingрадвам се че съм ти била полезна  Hands Clap

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 23:29 от djeli

# 35
  • Мнения: 1 680
Миналата година ползвахме така наречения луксозен апартамент. За тези пари може да се наеме къде, къде по-хубава квартира. Храната е под всякаква критика - едновремешен стол.

# 36
  • София
  • Мнения: 679
Момичета резервирах си апартамент близо да парка, който започва от хотел Сандански, в новопостроена сграда, според описанията на собственика, кухня и хол в едно помещение, отделно спалня, баня и голяма тераса. Заминаваме на 17 април, ако някой ще е там по това време ще се радвам на компания, тати ще дойде с нас първите 3 дни след което си оставаме самички три госпожици до 25 април.

# 37
  • Мнения: 529
villi аз мисля по това време да сме там и ние, пък щом сте г-жици, надявам се няма да Ви е излишен моят кавалер  Wink

  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 058
villi и аз се отказах от санаториума. Хубав ли е този апартамента. Каква е цената му.

# 39
  • София
  • Мнения: 679
villi аз мисля по това време да сме там и ние, пък щом сте г-жици, надявам се няма да Ви е излишен моят кавалер  Wink

  bouquet

Страхотно, осигурихме мъжката компания Laughing. Вие в санаториума ли ще сте или на квартира?

Ради писах ти на лични.

# 40
  • Мнения: 529
Ох,ами още не съм решила,но днес трябва вече да реша този въпрос  newsm78

# 41
  • Мнения: 529
Отиваме от 12.04 до 25.04 в Интерхотела  newsm44

# 42
  • София
  • Мнения: 679
Отиваме от 12.04 до 25.04 в Интерхотела  newsm44

Значи ще сме съседи, апартамента  който наех е много близо до Интерхотела.

# 43
  • Мнения: 1 190
Момичета резервирах си апартамент близо да парка, който започва от хотел Сандански, в новопостроена сграда, според описанията на собственика, кухня и хол в едно помещение, отделно спалня, баня и голяма тераса. Заминаваме на 17 април, ако някой ще е там по това време ще се радвам на компания, тати ще дойде с нас първите 3 дни след което си оставаме самички три госпожици до 25 април.

Намесвам се в темата, точно такава информация търся и аз.

Може ли да дадеш малко повече инфо, как го откри и някакви цени, благодаря ти предварително  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 485
И аз да се бутна тук! Wink
Та въпроса ми е:дъщеря ми е с проблемна трета сливица,често боледува,не се препоръчва вадене за момента.
И от доста време съм си наумила да я заведа на Сандански,дали ще има ефект и кога е най-подходящото време?
Замислям евентуално сега в началото на април,но незнам на санаториума или просто само заради въздуха? newsm78
Благодаря!  bouquet

# 45
  • Мнения: 1 058
Казват, че не е важен толкова санаториума, колкото въздуха.

# 46
  • Мнения: 1 058
Разбира се процедурите са полезни, но все пак е   климата е от голямо значение.

# 47
  • Мнения: 1 485
: Ради благодаря  bouquet
Заемам се с търсене на подходящо място за отсядане.

# 48
  • Мнения: 1 190
За Санаториума, освен направление от личен лекар нещо друго нужно ли е?

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Хммм,и аз май съм навита повече на хотел с топъл басейн и допълнително да ходим за процедурите. newsm78

# 50
  • Мнения: 1 190
... в събота се върнахме от Сандански, хубаво градче и страхотни местности наоколо за посещаване има.

Бяхме отседнали в хотел "Бистрица", честно да си кажа, не съм сигурна дали ще повторя, първо стаите са общо взето доста малки, сифона в банята беше почти запушен, мивките ужасно малки, асансьорът не работеше и на всичкото отгоре е на много шумно място, точно под него има голям паркинг... особено в събота, когато пристигаха автобуси от Гърция  Sick Rolling Eyes

Въздухът в парка и околностите е страхотен /като на планина/, но в центъра си е прашно и мирише на изгорели газове от колите Laughing

Нашата дъщеричка е с алергичен ринит и в момента, в който тръгнехме на разходка в парка спираше да кашля Peace

Между другото ни се наложи да заведем малката на лекар /педиатър/ Д-р Котова - препоръчвам я, ако на някой му се наложи, та тя ни препоръча в нейния случай да не я водим на процедури, защото както тя се изрази: "кой знае още какво ще й вкарат в организма" явно имаше предвид инхалациите .. препоръча възможно повече разходки на чист въздух.

 Hug

# 51
  • Мнения: 529
Ние се зърнахме в неделя,бяхме в австрийския. Много съм доволна,парка е разкошен,плувахме,правихме и първите слънчеви бани за сезона. Ходихме при лекарката в хотела,тя ни предписа инхалации само с минерална вода и сол.

# 52
  • Мнения: 1 640
Браво на вас,доволни и отпочинали, а децата ви- по-здравички.Аз така и не се наканих ,но по разбираеми причини-Варна -Сандански си е 2 дни път ,а с 3-годишно в колата -трудно си представям как ще издържим,май аз по-се плаша от дългия път,де.
Искам да питам за тези инхалации с мин.вода и сол-горе-долу в какви количества и съотношение са водата и солта  и как става процедурата,че да пробвам в дом.условия.
  Моето дете е също с атопичен дерматит,прераснал в алергичен ринит и приема Сингулар от октомври насам.

# 53
  • Мнения: 529
 newsm78 нямам представа

Общи условия

Активация на акаунт