Във Варна шетат мечки бели, за слънце пролетно сме зажаднели! - 35

  • 13 345
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Днеска няма да мога, че имам едни задачки тука

# 91
  • Варна
  • Мнения: 893
LusiB според мен е малък още да го отказваш от ръцете. този период ще мине. и Лора беше така, и сега има от време на време моменти на глезотене и гушкане, но през повечето време иска да щъка, дори се сърди ако посегна да я взема.
ето виж тука какво пише:

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НОСЕТЕ БЕБЕТО НА РЪЦЕ
Привет на журналистите и на лекарите от “Доктор”! Поздрави и пожелания за още много успехи на всички вас! Зная, че има хора с много по-тежки здравни проблеми от мен, които се нуждаят от съвет, но и аз все пак, като редовен читател на вестника, искам да задам въпроса, който ме интересува: трябва ли едно малко дете постоянно да се носи на ръце? Или това ще го разглези и впоследствие то няма да бъде самостоятелно?
Красимира Ангелова – Свищов

Действително, доста хора смятат, че малкото дете не трябва да бъде носено на ръце. Това щяло да го направи несамостоятелно и разглезено. Но дали е така в действителност?
Всички знаят, че африканските майки обикновено носят новородените на гърба си. Бебето е постоянно с майка си, чувства се защитено и в постоянен физически контакт с нея. Затова не е учудващо, че двегодишните африканчета са много по-напред по интелектуално развитие от европейските си връстници. По-късно вече те изостават в развитието си, но това не е пряко свързано с нивото на обществено развитие.
Психолозите отдавна са доказали, че през първите месеци от живота си бебето научава много само от разглеждането на околните предмети. Ако носите бебето на ръце или в “кенгуру”, то ще получи много повече впечатления, отколкото ако през цялото време лежи в креватчето или количката. И не трябва да се боите, че то ще се разглези.
Директорът на института за тактилни изследвания при университета в Маями (САЩ) д-р Стефани Филд, занимаваща се с проблемите на недоносените деца, препоръчва: “Не изпускайте детето си от ръце!”. Под нейно наблюдение били съвсем малки бебета, на които, покрай обичайното лечение, били предписани... ласки. Оказало се, че бебетата, които са получавали ласки, растат два пъти по-бързо и напускали болницата седмица по-рано, отколкото бебетата, получили само задължителните грижи. Изводът е очевиден: физическият контакт с родителите помага на недоносеното дете (по-точно на всяко дете) по-добре да усвоява храната, по-бързо да наддава на тегло и по-бързо да догони развитието на връстниците си. Учените отбелязват, че докосванията и ласките имат не само психологичен ефект - това е най-важният стимулатор за централната нервна система.


и тука:
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/075/723/75723/75723.html
http://sling.beinsa.info/

# 92
  • Мнения: 630
 newsm59  Кикиричка!




# 93
  • Мнения: 48
KaliMa, благодаря ти за инфото, ама това което прочетох изобщо не ме зарадва.... само това ни трябва сега някоя алергия да ни излезе....май ще трябва да забавя захранването.... все пак мерси, е си се поровила из сайтовете!!! Peace

Virginity, и Марти постоянно се надига  иска да стои седнал от 1-2 седмици изобщо не стои легнал ... все се гърчи и нервничи и се сгъва! Като го сложа седнал и обърнат към телевизора РАХАТ.....тарикат от малък (и той като баща си   newsm08).

А сега малко да се похваля....стига съм се оплаквала  Embarassed - ние вече не се приспиваме на ръце  baby, а си заспиваме съвсем самички  sleepuu след банята и млякото в 20.30ч. го оставям сам в друдата стая и ангелчето си заспива...чудо  Simple Smile)
Така че искам да кажа на LusiB да не се тревожи....бебето само ще реши кога няма нужда от прегръдката на мама, а догато все още можеш се наслаждавай на времето прекарано, гушкайки бебето си  Naughty
И с друго имам да се похваля...мъжо ми ще ме води на ски  Nature Snowmanза 14-ти февруари ... ще се пръсна от кеф  newsm81  дано времето да е хубаво...  Nature Partly Sunny.....
това е от мен...отивам да правя  newsm38, че свекито има рожден ден и довчера сме на   bigdance2
до скоро

# 94
  • Мнения: 1 554
хилооуу,какво правите в това ш.. време,аз изперках тотално Crazy

# 95
  • Мнения: 29
Ей,това с танците е супер,ама няма кой да гледа децата #Cussing out
И аз да се похваля-на 18.02 отивам на почивка с още 3 приятелки в Поморие за 7 дни.БЕЗ МЪЖЕ И ДЕЦА.Малката я командировам при баба си,а баткото при баща си и пей сърце Grinning

# 96
  • Мнения: 812
хилооуу,какво правите в това ш.. време,аз изперках тотално Crazy

Месим козунаци, за радост на челядта  Mr. Green , което си е изперкване мен ако питаш...

# 97
  • Мнения: 1 554
хилооуу,какво правите в това ш.. време,аз изперках тотално Crazy

Месим козунаци, за радост на челядта  Mr. Green , което си е изперкване мен ако питаш...

аз пък играя онлайн игри4ки докато малкия спи Crazy

зори13 вземи ме с теб Mr. Green само незнам малкото от кой ще цица докато ме няма Joy

# 98
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
...аз пък играя онлайн игри4ки докато малкия спи Crazy...

Я сподели на кои играеш, аз играя 4, в Призе, Травиан, Хановете и готвя охлюви, а и в Империята, ама тя ми е малко Х как точно се играе

# 99
  • Мнения: 1 554
...аз пък играя онлайн игри4ки докато малкия спи Crazy...

Я сподели на кои играеш, аз играя 4, в Призе, Травиан, Хановете и готвя охлюви, а и в Империята, ама тя ми е малко Х как точно се играе

хихихи ами тая която ти е в подписа откраднах я Blush травиан , досега бях в призе Crazy

# 100
  • Варна
  • Мнения: 893
пък аз играя WOW малката докато спи Mr. Green и си поглеждам Травиана, от време на време Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 1 554
имам чуството 4е съм се сраснала с компа скро май ще го зафи4я в някой шкаф а ще си джъткам на плейстейшъна Crazy захвърлен е на земята до тв и прах събира Blush

# 102
  • Мнения: 376
Иначе майка ми беше през уикенд-а на гости да гледа Калоян и аз веднага хукнах из улиците Mr. Green И от къде ми хрумна, че за 8-те ми години вече във Варна така и не съм се качвала на Скай бара на Черно море. Та се намърдахме там с милото. Имах чувството, че се върнахме 15 години назад. Такъв соц е там. Но пък гледката е божествена. Sunglasses

Хубава вечер от нас.

А забравих да ви се похваля - реших от утре да започна да ходя на народни танци в Черно море; да свалям килца Crazy Има ли желаещи да ходим заедно? running jump

Ама какъв соооц е там. И ние с мъжо вчера бяхме там да се полюбуваме на гледката и студа (представете си вътре с яке ми замръзнаха ръцете). А за танците ние (аз, мъжа ми и Муцанка) ходим там на салса и е страхотно. Тъй, че и аз агитирам за желаещи, защото от другата седмица започва нова група. Вержииии не се мотай ами ела при нас.

# 103
  • Мнения: 2 960
Иначе майка ми беше през уикенд-а на гости да гледа Калоян и аз веднага хукнах из улиците Mr. Green И от къде ми хрумна, че за 8-те ми години вече във Варна така и не съм се качвала на Скай бара на Черно море. Та се намърдахме там с милото. Имах чувството, че се върнахме 15 години назад. Такъв соц е там. Но пък гледката е божествена. Sunglasses

Хубава вечер от нас.

А забравих да ви се похваля - реших от утре да започна да ходя на народни танци в Черно море; да свалям килца Crazy Има ли желаещи да ходим заедно? running jump

Ама какъв соооц е там. И ние с мъжо вчера бяхме там да се полюбуваме на гледката и студа (представете си вътре с яке ми замръзнаха ръцете). А за танците ние (аз, мъжа ми и Муцанка) ходим там на салса и е страхотно. Тъй, че и аз агитирам за желаещи, защото от другата седмица започва нова група. Вержииии не се мотай ами ела при нас.

мен ме интересува и интереДруса за салса-групата ...кога се ходи на салса-танците.Питам да се ориентирам дЪл ша мога да организирам малки и големи покрай менИ ,за да излизам на това ми ти приятно и полезно развлечение.Ей го на аха-аха пролетта ША додИ и ша пукнИ ...да сме във формаааааааа...

# 104
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Днеска няма да мога, че имам едни задачки тука

ОК, но като си по-свободна ще чакам за да друснем по едно хорце заедно  Laughing

Момичета, май на никой не ми се излиза в това време? Няма желаещи за танци май. Аз така или иначе отивам. Ако някой дойде направо там аз ще съм с черен панталон и червени обуки. Ще ме познаете по неритмичните подскоци  Laughing  Ще разказвам после  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт