Във Варна шетат мечки бели, за слънце пролетно сме зажаднели! - 35

  • 13 343
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен в новата тема! Заглавието е супер[smilie=smile3501.gif] !!!!!!!!!!!  newsm10
Това време наистина ни закопча вкъщи, дано скоро да се оправи и газзззззз  в морската градина.

KaliMa неиздържах добавих и моркоф към картофа но моето дете нали прави всичко наобратно, аз го чакам да се запече а то взе, че се отпуши  Laughing
Бях ти писала на лични да ни запишеш ама явно нещо се е объркало ще ти пиша пак за записче.

Лека нощ на всички мами и дечица!


# 16
  • Варна
  • Мнения: 144
llina съгласна съм с теб , че за да лекуваш с хомеопатия е необходимо да се направи индивидуален профил на детето , но според мен това се прави когато се налага да се лекуват едни по-сериозни заболявания , при които се  комбинират  няколко продукта и се дават по схема !
Но в случая аз говоря за обикновенна хрема . И мое мнение е разбира се но мисля че много майки са давали Оксцилококцинум ( при грипни състояния ) , Арника ( когато детето се нарани , за по-бързо зарастване ) , Хамомила (при колики и за успокоение ) и т.н. и то без да е правен профил на детето !Все пак това не са антибиотици ! Важно е да знаеш разбира се основните правила при даване на хомеопатични продукти !
Но подчертавам , че това е мое мнение и не го натрапвам на никого ! Всеки сам си решава ! Peace

# 17
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
...KaliMa неиздържах добавих и моркоф към картофа но моето дете нали прави всичко наобратно, аз го чакам да се запече а то взе, че се отпуши  Laughing
Бях ти писала на лични да ни запишеш ама явно нещо се е объркало ще ти пиша пак за записче....

Моркова не пречи, щом си почнала със захранването, може да въведеш и тиква ( ако намериш), и ориз, които или пасираш като свариш или си правиш оризово брашно, много лесно става, ако те интересува пиши тука да ти обясня, само не бързай дадаваш сокове разни, глутен, жълтък, месо

Аз общо взето се водих по тази таблица
http://img.photobucket.com/albums/v724/t_ruseva/forum/Untitled-1.jpg?t=1169018610
за първата категория 4-6 медеца: не бързах с овеса, защото съдържа глутен, плодовете винаги на пара или сварени, сурови пресни плодове се дават след 7-8 месец, най-вече се отнася за банана който съдържа хистамини и трябва да е термично обработен преди да се даде на детенце ( това важи и за доматите), зелен боб не, надува и може да причини колики, може и царевична каша да въведеш, купуваш царевица за качамак от Пикадили и готово, приготвя се за 10 мин, не съдържа глутен и е подходяща за захранване

за другата категория 6-8 м: ечемик не съм давала, овеса го въведох към края на 7 м, като в средата на 7 м въведох глутена под формата на корички хляб които се опитваше да гризка, от плодовете добавих слива, всичко друго дадено в таблицата е алерген, праскови, кайсии, нектарини след 1 г, таз година пресни ще му ги въвеждам вече, грах също отложих тежък е за стомаха, както и всички бобови, месото го въведох към края на 7 м, под формата на заек, може и пиле, пуйка, жълтъка след 8 м, киселото мляко чак в 10 м

С 2 думи, може да добавиш ориз, тиква, ябълка, круша, банан по към 6 месец като наближите, като всичко да е термични обработено, никакви сурови работи, може и малко водичка след хранене, но не и сок...Митака така го почнах и сме нямали никакви проблеми с нищо, вече яде всичко и бира с кебапчета даже Mr. Green, туй за сега после пак, ако имаш въпроси някакви  Wink

А за инфото имам го, ама само нямам точната рожденна дата на малката, напиши ми нея и си готова, аз ти писах ЛС днеска, ама ми сбъгна ПЦ и незнам дали го получи

# 18
  • Мнения: 50
Кали много ама много ти благодаря за безценната информация  Hug. Направо си разпечатах и таблицата и инфото. Нямаш представа, колко чудене ми спести. От толкова информация от луд да станеш малко е  #Crazy А стомахчето на малката не е много за експерименти. Твойта схема ми се струва най - удачна за нас.

Славена е родена на 03.09.2007 г.
 hahaha видях, че съм написала картов с ф ужас и ме извини ама малката все ми е в ръцете грам не седи на едно място  baby

# 19
  • Варна
  • Мнения: 893
Zori   bouquet

llina по принцип на шишенцето пише над 1 година,но аз съм давала и преди,като крайна мярка в случай че нищо друго не помага. тези със сигурност помагат! но са доста силни един път капваш и цял ден няма сополи  Peace .
както си прецениш. на моя звяр нищо друго не помага,нито на мен  Rolling Eyes

pets  картоф се пише с Ф бе душа,казваш картоФи не картоВи Mr. Green
ама не се притеснявай и по-зле ще става - детенце тепърва ще ти изпие мозъка  Wink

# 20
  • Мнения: 3 971
Добро утро  bouquet

Кали заглавието е трепач Joy

# 21
  • Мнения: 39
добро утро на всички мами от мен какво ще кажете за времето днес - вали сняг и пече слънце искам да питам някой давал ли е "Азатрил" антибиотик защото не знам колко време се дава личната нищо не каза а на листовката пише че се дава три дни аз за по сигурно да взема да й звънна да питам

# 22
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
За заглавието овации трябва да отнесе Морската, шот тя го измисли още миналата година Simple Smile

Днес ми се чини хубу времето, мисля към 12-13 часа да се смъкнем с бебо към Чаталджа за памперси и да обрисаме някоя площадка ( таз на медецинския може би), който иска да идва с нас без да се притеснява

# 23
Здрасти.Искам да ви питам за мнението ви за обрязване на момченцата,не по религиозни причини.Ако има някой който да е подлагал детето на тази манипулация да каже къде,при кого(ако може)

# 24
  • Мнения: 95
Здравейте, бързам да се включа защото след минута някое от чудовищата ще ме извика Mr. Green Не знам с какво да се похваля, като изключим това че вече свикнах да се справям с буен бебок и батко със счупен крак Grinning  Мислих се че ангажиментите ми покрай Братанчо са много, но не би.Сега си имам две "бебета", като голямото е с претенции до небето.Използва факта че не може нищо да прави с този гипс и ме действа като империалист. Освен това трябва да newsm75 newsm79 1ironing wash hang 1dishes и да изчистя на костенурката. Кажете не е ли върха на сладоледа.

# 25
  • Мнения: 109
bela- мила,направо си  факир,щом се справяш!!!но не искай сега да е лято,защото как ще излезеш????
вънка е хем хубаво/когато си на слънце и завет/,хем ужасно духовито и мръсно....ще отварям пак прозореца о ще се проветряваме там...пак...и утре пак...

# 26
  • Мнения: 29
BELA,миличка,аз бях така като се натръшкаха всички вкъщи от вируса и температура над 39- и децата и мъжа ми.Идваше ми да си хвана главата и да се махна newsm29

# 27
  • Мнения: 78
Здравейте мами.Така напича в къщи чак ми се струва, че е пролет.Незнам как е навън.След малко ще излизам.Ще ходя до Пикадили да пазаря и хем ще се разходя.Тати ще гледа момчетата.
KaliMa страхотно заглавие.Наистина се чувствам като мецана.Но освен за слънце съм зажадняла и за сън.
Приятен ден на всички.

# 28
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен днес!!!

Снощи с тези моркови и картофи много съм се изложила, имах предвид за моркова ама както и да е голяма овца съм станала. Една колежка ме пита "Абе как се казваше мъжът ти?" и като зациклих няколко секунди гледах толкова умно, че нямам думи. Може, ли чак толкова да изпростея с това дете вкъщи. Мисля само за моркови, картофи, тикви и пюрета то мозакът ми затова е станал на пюре.Снощи пак на съм спала на звяра май му никнат зъби и не се търпи до 3:00 часа съм пяла "Тих, бял Дунав..." и т.н. Мазах с гел за зъбки не помага. Колко време ще избиват тези зъби?

На вън не е много за разходка да знаете, че много духа и на места прехвърча и сняг.

# 29
  • Мнения: 50
Забравих   341uu

bela как се справяш аз с един звяр и съм се издухала, направо си майка героиня  supermama Дано бързо да се оправи крачето на детето.

За обраязването, по принцип аз съм за, има повече плюсове отколкото минуси. Но факта, че живеем на Балканите трябва да не се пренебрегва. Когато порасне момчето има вероятност да му се писмиват другите и нама да разбере мотивите на майка си защо е решила да го направи. В България все още обрязването е нарицателно и специфочно за етническата принадлежност.

Общи условия

Активация на акаунт