Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци?

  • 5 233
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Сега се сещам какво са ме карали да купувам и да нося от БГ: Wink

Приятел, който колекционира бейзболни шапки с имена на градове и държави, ме накара да му донеса шапка с надпис БЪЛГАРИЯ.

Друг приятел, който е мотоциклетист и обикаля света на мотор, ме накара да му донеса лепенка BG (от тези овалните, които се лепят по колите). Каза, че по време на обиколката си на България, не намерил да се продават такива лепенки в нито една бензиностанция. Shocked После търсих за него и се оказа, че е прав. Shocked

Свеки ми каза, че иска соли за вана от Червено море. Казах й, че България е на Черно море и приклЮчихме със солите. Laughing

 Joy

но ме подсети и мен, 4е преди няколко години носих екип на фк Левски за един приятел, да си играе в селския отбор.  Laughing
бая се озорих, докато намеря XXL, уж са едри балканците  newsm78

# 31
  • Мнения: 2 379
О, да, вярно!
Един приятел, който беше дошъл с нас на ваканция в БГ, купи за подарък на брат си екип на ЦСКА. Grinning
Може би това действително е подарък, който ще се харчи сред запалянковци. Wink

# 32
не подценяваите и сергиите пред Александър Невски (има ли ги оЩе) ... има интересни неЩа

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
не подценяваите и сергиите пред Александър Невски (има ли ги оЩе) ... има интересни неЩа

Има ги,има ги  Wink
Май това с футболните екипи е класика  Joy И моя мъж си закупи екип на българския национален отбор. Wink На свеки и на зълвите ми бяхме купували от бивШия МинералСувенир комплекти 4аШи за вино прили4аЩи страШно много на Ветро ди Мурано и те много ги харесаха. Нося мед на свекърва ми и тя много го "кльопа". Мъжът ми има мания да купува от тези сувенирни 4инии с изгледи дето се зака4ат на стената ( бляк  Sick ) та и от тях сме носили.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 20:16 от mcdirock

# 34
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
шипков мармалад

# 35
  • Мнения: 3 521
Ей, тия екипи съвсем ги бях забравила - и в къщи виси гордо една 8мица на закачалката Whistling .
Сладко от смокини също са ми поръчвали.

# 36
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
французите харесват баклава?
не е ли прекалено сладко за изтънчения френски вкус

# 37
  • Мнения: 1 800
семейството на мъжа ми харесва- таратор, баница и мусака.
свекърва ми си е наредила битови купички, не съм й ги носила аз (мъжа ми и ги е подарил преди да се сродим).
Задължително униформата на бг нац. отбор за свекъра.
Мъжа ми си купи народна риза (носеше я по улиците за доста време ooooh!) и една кукла с народна носия се мотае някъде из кутиите.
Бях подарила едно вълнено пано за стена на свекърва ми и висеше доскоро на стената, но сега го е сменила с друг сувенир от пътуванията им насам натам.

# 38
  • Мнения: 1 909
французите харесват баклава?
не е ли прекалено сладко за изтънчения френски вкус

Е, аз не я правя чак толкова сладка като турците, например! Страшно им харесва (добре че не знаят обаче колко масло има вътре Joy)

# 39
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ракия и 4ервено вино, баклава, някои балкански манджи (баница, мусака)

# 40
  • Мнения: 707
Жените, шопската салата, домашните баници, мастиката.
Сувенири не съм носила, на всички посетили дома ни се дивят на гоблените, които съм избродирала.
Свеки са били преди години в БГ и са си донесли керамични български чаши (обират праха в една витрина  Wink).

# 41
  • Мнения: 560
Мъжа ми харесва най-много мен,разбира се. Joy Joy Joy
Природата,хубавото домашно вино,шопската салата и...тъщата Mr. Green .

# 42
  • Мнения: 1 768
Жените,домашната ракия,българската кухня и  морето. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт