Хайде, време не остана, ФЕВРУАРИ ще съм мама!

  • 17 185
  • 296
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3

честито на всички нови мами,бебчетата да са ви здрави и много послушни,да папкат много и да ви носят само радости
ПУ-ПУ на близначките на Бубето,а и на всички други. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossedна Жаси и Пиле5
Бързо оздравяване на Галадриел.

# 106
  • Мнения: 307
Честити бебенца на Роси Боси,Благоева,ЕлеОнора и Щастливка!!!
На мамите бързо възстановяване
Жаси и Пиле5,стискам палци утре всичко да мине добре и да си гушкате сладки бебенца Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed newsm10
Джой,на мене и двата пъти тапата ми трябва да е паднала в болницата,така и не я видях какво представлява Embarassed Crossing Arms
Баленка,за коликите моята лекарка днес ми каза че много помагало някакво кремче за масаж на коремчето.Ние засега сме добре откъм коликите,малката буба е спокойна и не плаче.
Наденце,вторият болничен се издава от болницата ,ако има разминаване с термина дните се преизчисляват при издаването на третия    болничен,който се издава от личния лекар.Дни така или иначе не се губят(дано си ми разбрала обясненията Flutter)Не мене така ми обясниха,защото родих почти месец преди термина.
Бубе,много са ти сладки близначките,да са ти живи и здрави Hug Hug
На Галадриелка бързо да оздравява Hug






# 107
  • Мнения: 23
slavi_yo мерси за инфото ,да не се притеснявам!daniela_ch какво става с теб не си се разписвала,утре ти е термина,успех!стискаме палци и на жаси и пиле5!айде утре да си имаме нови бебчета,оф и аз искам вече Praynig

# 108
  • София
  • Мнения: 137
Честити нови бебонций на благоева, Росинката, ЕлеОнора и щастливка:) Hug  bouquet!
Наденце, аз вече преносвам и доколко разбрах трябва гинеколога, който ми е следил бременността и ми е написал 45-дневния болничен да ми напише един и за дните, които ще пренося до раждането...после следва този от болницата.
Мисля, че в нашето списъче още не е добавена Йолинка, а преди време май sisa8102 спомена за друга дата на раждане и не съм сигурна, че е поправена. Забелязах още нещо, че при подредбата трябва да се сменят местата на номер 5 и номер 6, тоест maria_m  е родила преди Jesika_fresh. Моля, които може да направи корекциите, че аз ще оплескам нещата!
Едни палци и от мен на Жаси и пилето! thumbsup
Лека вечер и спокойна нощ!
П.П. съжалявам...намерих Йолинка..аз нещо не съм довидяла:)

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 20:52 от ephrossina

# 109
  • Мнения: 4 242
Една чудна статия за всички ни от наша съфорумка Hug http://www.estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&it … d=-2&cid=3052. Всъщност целия сайт е много полезен, разгледайте момичета.
Слави мисля че майчиния ти инстинкт те води чудесно   bouquet давай напред!
Зузу, и ти си на прав път мила  bouquet И хубаво си кръстила тази фаза, важи за всички бебета да знаеш. Вие се сърдите на гърдата а повечето се лепват и не пускат с часове надвечер, така успокояват нервите си, така релаксират и разпускат след тежкия ден, защото за тях света е едно съвършено ново и непознато място. както и емоциите които изживяват. Нямат друг начин освен да се кривят, да плачат за да се разтоварят, да сучат по много (това винаги успокоява) което си има и термин, нарича се "сукане на куп". А голямото ви сукане до онзи ден се вързва с една от фазите на усилен растеж, вероятно сега се е регулирала кърмата ти и си му стига на човека, за това те търси по рядко.
Днес звънях на док, понеже поръчал по сестра ми да отида щом преносвам, та го питах да ходя ли, той казва по твоя преценка, ако искаш ела, ще направим едно записче на тоновете 20мин, срещу заплащане, питах колко, 18.50 отвърна  Shocked Или ако искаш влизай направо в болницата ще ти пуснат системка и ще родиш. Какво означава това, нова мода ли е? С Ива след преносването ме викаха всеки ден на запис в Тина Киркова, безплатно, по 15-20мин записи. Сега се плащало и то колко, много се ядосах, ама че търговия  #2gunfire Няма да ходя и това е, усещам се добре, детето си рита здраво, няма да хрантутя някой си, при положение че държавата му плаща да ме следи. Ама че работа! Crossing Arms

# 110
  • Мнения: 6
Hotday, бактериите при мен ги откриха в 4 месец на бременността и след 7 дневна терапия с антибиотика - изчезнаха, но се появиха отново в края на 7 месец затова се наложи отново лечение. След това не съм имала проблеми. Опасни са ако не се лекуват, особено в по-ранните месеци на бременността, защото си е инфекция и би могла да доведе до преждевременно раждане, недоносено бебе или дихателни проблеми на бебето след раждането. Това е на теория – не се притеснявай, рядко се случва, особено ако вземеш мерки навреме. Доколкото знам по-често се появява в края на бременността, тъй като бебенцето притиска пикочните канали и съзадава условия за задържане на урина и развитие на бактерии. Пий си антибиотика, колкото можеш повече течности и всичко ще се оправи.  Peace

# 111
  • Мнения: 3
Здравейте, мили мачета!
Ние с Деница вече трети ден сме си вкъщи и вече ви поизчетох.
Първо искам да Ви благодаря за милите пожелания! Всички сте много сладки.
Честито на всички мамчета, които не успях да поздравя поименно и които са родили след последното ми влизане в темите.
Желая на всички Вас много щастливи мигове с малките бебчета.
Сега да Ви разкажа за моето раждане, с което се надявам да успокоя всички, които още не са родили и им е за първи път или много се стрхуват (като мен).
През ноща на 4.02 срещу 5.02 или по-скоро на 5.02 призори ми започнаха слаби контракции, които ми беше много трудно да засека, тъй като болезнените бяха първо на 20 мин, след това на 15 мин, но между тях имаше и неболезнени. Като казвам болезнени , имам предвид леко понаболяване. В никакъв случай не мога да ги определя като "болка, която така те обхваща като пояс през кръста и корема, че няма как да ги сбъркаш" . Това продължи 2 часа и тъкмо стана време татито да става за работа и аз като му казах, той ме попита дали да ходи на работа, а аз му викам " въобще не съм сигурна, може би ще е фалшива тревога, я по-добре отивай на работа." След това реших да си пусна един душ и да реша следващия половин час дали да ходим в болницата. Докато излязох от банята, мъжът ми вече беше организирал всичко и беше уведомил, че няма да отиде на работа или че ще закъснеее, защото аз вече почти бях убедена, че няма да е днес деня за раждане. Така вече се реши, че отиваме, пък и без това същия ден трябваше да ходя за запис и реших, че просто ще го направя сутринта, а не по обяд, както се бяхме уговорили с Доки. И така отидохме в Окръжна болница-София Света Анна, където ми е лекарката и бях решила да раждам. Пътувайки до там в колата слушахме IRON MAIDEN и  се майтапехме, че има нещо съдбовно, защото в деня на техния концерт в София , където бяхме на 4 юни разбрахме, че съм бременна и че бебка е зачената с тая музика. Аз бях супер спокойна, защото подсъзнателно се надявах да ме върнат и да ми кажат, че нямам никакви контракции. Като ме видя лекарката и се оказа, че имам 4-5 см разкритие и естествено ме остави и веднага започнаха да ме приготвят. Аз вече нямах никакви болки и дори като отидох в предродилна зала и адски учудена ги попитах защо съм там и какво да правя. След това ми пуснаха окситоцина, след 1 час болките се позасилиха и ми сложиха епидурална упойка ( Слава Богу, че са я измислили) Един съвет : ако имате възможност за такава упойка-спестете си болката , няма смисъл от излишен героизъм.  След още малко контракции вече бях готова, тогава пуснаха мъжа ми и с 3 напъна (наистина 3 ) Бебка излезе. Мъжа ми каза, че не съм издала нито звук, нито стон.
И тук е момента да кажа колко много съм доволна от екипа, тяхното отношение и професионализъм.  Освен д-р. Жекова, която е страхотна и всички останали: анестезиолога, акушерките, санитарките- всички бяха много мили. А двама специализанти, на които за съжаление така и не разбрах имената бяха страхотни, единия особено през цялото време ми държа ръката и ми говореше мило. И след това в отделението, някой като ме срещне в коридора от персонала и ме питаше как съм- от санитарките до докторите. Неонатолога също беше много мил. Е естествено имаше и една-две акушерки, които бяха малко сърдити , но винаги има и оси.
А когато накрая ме попитаха дали съм доволна от тях последния ден, аз им отговорих: Догодина пак съм тук.  Laughing
Смело мога да кажа: Пожелавам Ви такова леко раждане на всички!
Всъщност това , за което не бях подготвена е болката от епизотомията. направо ужасно боли дупето, но вече поотминава.
След още три дни си бяхме вкъщи, където мъжа ми беше приготвил истински вълшебен кът за Бебка. Ние не бяхме купили нищо абсолютно предварително. Затова на него му се беше наложило доста да тича и пазарува, но наистина ахнах, когато видях всичко подредено, изпрано, изгладено. Количката, креватчето , кошницата, дрешките и всички аксесоари са прекрасни,  без никакви забележки към нито една от покупките.
Сега вече сме си вкъщи и започна драмата:кърмене и цедене. Но за тях ще разказвам друг път.
Цял ден го пиша тоя пост, така, че сега спирам. Лека вечер на всички.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 22:08 от denil

# 112
  • Мнения: 9 019
denil доплака ми се като четох! Особено за мъжа ти! Много мило, представям си колко е хубаво! Като приказка си го представям!
А за 4 юни ,  аз и моя Боби имаме рожден ден тогава, и силно си пожелах бебе. Оказа се че овулацията е била тогава и бебето е станало! За IRON MAIDEN бяхме поканили приятели, ама всички бяха на концерт! Простено! Целуни бебето!

Хубава вечер!


Hug

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 22:29 от alina_si

# 113
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Ех, че много бебенца си имаме днес! Честито на всички мами, трудно ми е да изброявам поименно. Нека бебенца растат здрави, красиви, умнички, палави и нека имат безоблачно детство.


А мамите да се възстановяват бързо.

Алинка, аз пък на 4-ти юни си направих теста и видях двете чертички.  Hug

# 114
  • Мнения: 23
денил,наистина се просълзих,дай боже на всички ни такова леко раждане!но много зависи и от екипите в болниците затова искрено се моля да се справим геройски!

# 115
  • Мнения: 543
едно голямо ЧЕСТИТО!!!!! на всички НОВИ мами!!!!!! да са живи и здрави и бързо възстановяване! а на бебетата - един успешен старт в живота!!!

Момичета, искам да попитам нещо, което ме притеснява - по колко време спят вашите бебета, защото Тино направо ме побърква- след като се наяде и не може да заспи. докато му давам да папка при изяждането на последните грамчета е напълно заспал, едва го събуждам, за да си дояде и после като се ококори и няма заспиване. Принуждавам се да го гушна и да го сложа на гърда и така да спи, но не смятам че е много редно, защото си мисля, че трябва да спи на равна повърхност, а не върху краката ми или пък подпрян на ръката ми, защото скелетът му ще се изкриви. Още повече, че на мен не ми е много удобно - да стоя така с часове в почти седнала поза. Притеснява ме и това, че след като похапне и докато заспи  минават по час - два в будно състояние и то вече е дошло времето за новото хранене.

и не ще да суче активно и тва си е! А мляко смятам, че имам - щом ми тече от двете гърди с повод и без повод и когато ме засуква, млякото от свободнта гърда тръгва. Сега още нещо да питам - тъй като дохранвам с АМ - с Нутрилон, но ми свършва, се чудя пак ли да взема Нутрилон или пък някаква друга марка, препоръчаха ми на Милупа. и се чудя какво да купя?! Може ли да ми дадете съвет?!

# 116
  • Мнения: 124
mili mami dnes za vtori put pla4a- tolkowa wi blagodarya za milite dumi. Obi4am vi mnogo! Nie s Aleks sme dobre. Toi e golyam gladnik, a az go zakirmih samo 6 4asa sled operaziata!ve4e hodja, e... Ne kato manekenka, no se 4uvstwam strahotno i bolkite vaobste ne sa tolkowa neponosimi. Moge bi zaradi strahovete mi prez poslednite dni, sega vsi4ko mi se struva loo. MD Varna neveroiatni I polojiha  mnogo griji za men v4era I dnes. Ops, aleks se subudi - vreme e as Am-am Simple Smile Obi4am wi mnogo-vie mi dadohte mnogo sili I kurag prez poslednite dni:) neverojatni ste:)

# 117
  • Мнения: 58
Чесъити рожбички на Деси, Йолинка, Евелинка, Росито, Елеонорка и Щастливка.....Да са ви живи и здрави дечицата, да слушкат и папкат, да ви радвати да ви греят с усмихнатите си личица... Hug
Ние сме добре.Папкаме си, но ни почнаха коликите.....Стелко за сега не плачка, само се гърчи, похленчва и се държим на ръце....За коликите му давам едно чайче "Бебезан", което една приятелка ми препоръча...Та ще видим има ли ефект....
Роси, радвам се, че всичко при теб е оки.... Hug
Това е от нас за сега....Лека нощ... Hug

# 118
  • Мнения: 4 242

Аз съм си тук още, някой да не помисли че съм тръгнала да раждам, износвам слонче споко. Нещо ме хваща нервата да ме питат на всяка крачка "ма не ти ли мина времето вече?"
Готи, няма по хубава и удобна люлка от майчината прегръдка и майчината гръд, какви са тези съмнения Laughing За това че каталясваш да седиш неподвижна има лесно, лягайте да се кърмите на спалнята, после лееко се изнизваш и това е, освен това няма да омаляваш  Peace
За Ам нямам идея, не ги познавам а и не ща да ги запознавам. Знам само че не е добре да се сменят често, защото ще си докарате алергия, точно свикне малко към едното и айде другото. По принцип пригодяването им става по една и съща технология, но не са еднакви, имат различно обработена молекула с която бебето трябва да се бори, имат и различни добавки. Потърси теми с Гугъла и виж за себе си какво ще решиш.
Целувки на Тино!
Роси много се гордея с теб!   bouquet  Нагушкай Алекс от леля Мери!  Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 354
Честито на всички нови мамчета. Живи , здрави , палави и щастливи дечица да ги радват.
  Момичета , много съм щастлива . Днес ще изпишат моята мишка от неонатологията.Сега ще изцедя кърмата и тръгваме. Обичам ви!Чао!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт