Колко време ви боля след секцио?

  • 21 498
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 728
Още го усещам.. не е силна болка, но е неприятно. А когато се натоваря повечко... направо си ме боли Cry

# 16
  • Мнения: 3 216
Болеше ме всичко на всичко 10-ина дни включително тези 6 от болницата. След това усещах нещо като дискомфорт, но пьк си гледах детето сама-сама го изкарвах с количката,сама го кьпех,сама наливах водата вьв ваничката,сама чистех и може би  всикото това движение ми е помогнало да се вьзстановя по-бьрзо.

# 17
  • Мнения: 683
Минаха почти 20 дни а мен още си ме боли доста силно не самата операция отвън а някъде вътре. След като се прибрахме с малчо от болницата почти нямах болки даже на моменти забравях, че съм оперирана, но сега се започна отново. Моля ви споделете колко време ви болеше вас и кога се възстановихте. Много ми е кофти понеже нито мога да си гледам детенцето в момента без чужда помощ нито мога да си го гушкам Cry
При студено време ми се случваше да усещам придърпване до 4-я месец, но не и силна болка, консултирай се с лекар.

# 18
  • Мнения: 693
Консултирай се с лекар! След една-две седмици мина всякаква болка и повече не се появи.

# 19
  • Мнения: 100
bole6e me do 3-ya den. Stanah oste na 1-ya den sled operaciyata. Opyva6e me do mahaneto na koncite. Sled tova.....a i predi tova samo me be6e strah pove4e otkolkoto me bole6e.

# 20
  • Мнения: 100
s kakvi upoiki byahte.

# 21
  • Мнения: 100
az sa sekcioto pysvo epiduralna, koyato ne me hvana izobsto i pulna... taka i ne razbrah, 4e sym rodila. Posle pyk kato mi mina pulnata me hvana s den zakysnenie mesnata i taka cyalata sedmica dokato byah v bolnicata me puskaha postepenno dvete upoiki Simple Smile moje bi za tova minah po leko.

# 22
  • Мнения: 8 917
2-3 дни до седмица максимум - на края на седмицата все едно не бях рязана.

# 23
  • Мнения: 1 008
2-3 дни до седмица максимум - на края на седмицата все едно не бях рязана.
Peace

# 24
  • Мнения: 8 999
Болка в истинския смисъл на думата имах за не повече от 3-4 дни. Като ме изписаха от болницата чувствах само едно неприятно придърпване, но болка нямах. Това чувство продължи около месец. Но през това време съм се грижела сама за детето си, а като родих и второто /също със секцио/, вече се грижех за две деца - на трети етаж, без асансьор.
Ако наистина те боли, редно е да отидеш на преглед.

# 25
  • софия
  • Мнения: 636
не съм имала болки - само три дни в болницата имах затруднение пре ставане. Иначе като ни изписаха бях добре вече. Беше ми трудно да вдигна бебо - тя се роди тежичка - 4кг и отгоре малко. Но усещане за подутост и дърпане не съм имала никога, слава на Бога. След месец забравих, че съм оперирана. Е, това което ми остана като усещане е бързото уморяване, задъхване и слабост - аз загубих литър кръв. Но и то отмина. Най-големия проблем ми беше хормоналния дисбаланс.

# 26
  • Мнения: 4 965
Много пъти съм го писала - николко. Не ме боля изобщо. Да, първите 2-3 дни имах силно опъване на самата рана и ми беше неприятно при ставане, лягане и сядане. Послеоколо седмица имах придърпване, а още около месец мястото беше като изтръпнало и безчувствено. Това за външната рана. В корема също нямах болки, освен контракциите, но не бяха много по-силни от менструалните /като се има предвид, че аз менструални болки почти нямам, значи тези са били съвсем малко по-силни/.
Иди на лекар, защото е възможно да си получила някакви сраствания. Peace

# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз се възстановявах 3 месеца  Sad Първият месец трудно лягах и ставах, вторият и третият не бяха болки, но дискомфорт и придърпване. Силно се надявам този път / има време де / да се възстановя по- бързо. Praynig

За всеки случай отиди на лекар, аз ходих, нямах проблеми, просто организма ми по- трудно се възстанови. Всичко е до човек.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
До 3 ден ме боля.
После от 3-ти до 8-ми усещах дискомфорт, болка не.
След 8-мия нищо не усещах.

Иди на лекар, за всеки случай.

 Peace

При мен дискомфорта беше до 5-ия ден. След изписването нямах никакви болки, само малко конеца ме дразнеше. На седмия ден ми махнаха и конеца и все едно не бях оперирана. Наистина не е зле да отидеш пак на преглед. Според мен не е нормално да те боли толкова време.

# 29
  • София
  • Мнения: 627
Аз бях със спинална упойка. На втория ден след секциото ми връчиха "гиричката" (така докторите викаха на моето бебче, че се роди малко по-големичко-4.700 кг.). След целодневно вдигане на гиричката,т.е. грижене за бебто на 4-тия ден като ме изписаха се чувствах много добре и почти бях забравила за операцията докато не тръгнахме да се прибираме и да подскачаме по софийските дупки...(е тогава усетих болка Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт