45 Американска, с малко тъжно начало... но с надежда за по-добър късмет

  • 15 293
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 301
Здравейте  Hug

Момичета, предварително да се извиня, ако не съм на правилното място. Имам нужда от съвет и той е:
- как лекувате децата при кашлица, настинка и силна хрема, каквато има Габи в момента?

От три седмици сме в Щатите и чакаме социалните номера, през това време дъщеря ми се разболя и ние изминахме пътя със звънене до застрахователите няколко пъти, после 4 часово чакане в болницата и накрая - Tylenol! А Габи беше с висока Т, добре, че носех със себе си Оспамокс и за седмица детето се оправи. В момента е със силна, течна хрема и се чудя как да я овладея, за да не стигаме пак до болницата ...  ooooh!
Много съм се наплашила от здравната система. Можете ли да ми дадете съвет как да действаме в случай на нужда?

Благодаря ви предваритлено за отговорите  Wink

# 61
  • Мнения: 1 783
Изабела, не си казала колко е голяма, ама като гледам на снимката е мъничка още. В УСА скоро запряха съвсем сиропите за кашлица за малки деца, и по принцип за всичко дават тайленол на децата... Rolling Eyes по принцип това, че има хрема не значи че ще обърне на кашлица пак. четох сега се давало мед сега, но на деца над 1 год., по половин ч. лъж., подозирам че помага... тук има мами с често боледуващи деца, ще ти дадат по-добър съвет от мен.

# 62
  • Мнения: 7 837
Изабела, аз не бих дала антибиотик на своя глава на толкова малко дете. Сироп за кашлица, също. Биз ти е написала вече защо.
И не е нужно да ходите в  болницата. По-добре си намерете педиатър.

При кашлица, температура, водя децата да ги преслушат. Само хрема, лекувам с капки солен разтвор и изсмуквам сополите с помпичка.


Пумпале, моите уважения, но отчетните са се изродили тотално от времето, когато аз пишех в подобна.  Laughing

# 63
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Вики, съгласна съм напълно с теб за породите и нуждите на животното. Аз съм се ориентирала към Лабрадор или Нюфаундленд, микс... и това са енергични кучета, които ще им е тягостно в къщи - това с кучешката вратичка е добра идея. Ама ако е голямо кучето, то май отделна врата си трябва за него:)
А колкото до това че организациите знаели по-добре какво е най-добре за кучето не съм много съгласна. Днес поне на три пъти ми казваха коренно различни неща - първо зареди сина ми не можело голямо куче, защото не знаели какъв му е нрава, после пък другите викат- а, ама ние не можем да ви дадем бебе, защото не било зравословно нито за детето, нито за кученцето. Добре ами какво да взема тогава? А аз наистина нямам притенции - и си плащаш, и не искаш много и пак не ти дават.  Thinking А после викат да не си вземаш от магазин, че си насърчавал индустрията. Ми като не мога от шелтър да си взема, откъде другаде?  

# 64
  • Мнения: 301
Biz, Дъщеря ми е на 1г. и 3месеца. За меда - може би наистина помага, но не се осмелявам да давам още  Thinking

Кейси, аз писах, че чакаме социалните номера и дотогава не можем да си избираме педиатър  Sad

# 65
  • Мнения: 7 837
О, не знаех че не можете. Дори и ако си плащате пълна сума за прегледа ли?
В болницата е много чакането. Това е лошото.



... Пак ми падна номерацията на панталоните  Laughing


айде сега, карай ни да ти завиждаме  Crossing Arms

Ако знаеш, как ми е писнало от тахан и мед. А сега пак ще трябва да ги почвам.  Laughing

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 01:09 от Кейси

# 66
  • Мнения: 405
Tandoori - много съжалявам за дядо ти! На мен това ми е най-големия страх, че няма да мога да си отида, ако нещо се случи, или че няма да могат да видят бебчето наживо. (Баба ми, милата, си е налепила цялата стена с негови снимки и само си ги целува) Simple Smile

Sipirumi, за кучето зависи от местните разпоредби, при нас мисля, че имаше нянещо за до колко часа на ден може да е в двора кучето - най-вече заради съседите май. Дано да успеете нещо да уредите, толкова е хубаво за децата да растат с някаква животинка. Simple Smile

Нашето бебче почна да си изгражда някакъв режим, та стана малко по-предвидим. Аз по този случай се юрнах по доктори, да не остана случайно непрегледана. Никой за съжаление не можа да ми каже защо съм родила по-рано, само ми казаха, че следващият път ще ме следят повече, защото имало по-голям шанс пак така да стане. А, и май имам някаква бучка, следващата седмица ще ме гледат да видят какво е.

Пумпал, за отчетните си много права. Simple Smile Аз сега само чета, че май се изморих да си приказвам.

Биз, успяхте ли да уредите пътуването до Русия? (не разбрах, ама може и да съм пропуснала нешо). Ти имаш ли намерение скоро да ни посещаваш тук?

И аз искам нови мебели.... И нови покривки и изобщо... Абе, имам идеи за цяла една нова къща, ама ме е страх да споделя на съпружието, че горкият ще му побелеят косите покрай мен. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 563
Пумпал, успех на мъжа ти! Ще го минат тоя изпит, ще видиш! Явно ние ще купуваме учебника наново или ще го копираме от някой, уф.

Сипируми, шелтърите са толкова внимателни и придирчиви, защото искат да са сигурни, че няма да върнеш кучето някой ден. Тяхната цел е да го настанят при теб завинаги, да сте идеален матч.

# 68
  • Мнения: 940
Sipurumi... ами да бая голямка ни е кучешката врата - заключвала съм Дан в двора без да искам както и Елла е заключвала мен и 2мата си минаваме през вратата без проблеми  hahaha ...ама няма как. Grinning
Дръж ни в течение какво решение ще вземете! Wink

Някой да следи новия сериал по HBO "In treatment"
 

# 69
  • Мнения: 2 257
Някой да следи новия сериал по HBO "In treatment"

Мислех да го гледам и забравих - струва ли си?

Мерси за хубавите и симпатични пожелания за Антъни. Ще има прощъпулник, разбира се, да видим за какво ще се хване. Имам солидни предположения, знаейки кое го привлича като магнит. Wink

Оскарите Оскари ли ще са или пак ще има стачки?

# 70
  • Мнения: 1 393
Честити ходещи крачета на Антъни Кайл! 

# 71
  • Мнения: 810
Страшна снимка!  Grinning  Heart Eyes

# 72
  • У дома
  • Мнения: 1 741
MrsG, изби рибата с тази снимка!

Честити ходещи крачета на Антъни Кайл и от мен!

Hear Again , дано го намерите този учебник, че си е голямо главоболие!

Изабела, аз до скоро давах на моята бандитка от българския Проспан, заредена съм с него. Тя е на три, и нослето и течеше, не можеше да спи нощем. Като видях дебелия край, изстисках капка чесън, размесих с капка мед и с клечка за зъби намазах нослето отвътре. Същата вечер и дадох пресен сок от лук размесен с мед. На мен пък си капнах по 2 капки лимонов сок в носа и след един ден бяхме като нови. Пресен опит от миналата седмица.
Другите мами може да ме заклеймят, но аз се спасявам сама, защото на нас за кашлицата като не ни откриха причина ни дадоха кортикостероиди. Много е модерно тук. Аз пък не искам да си тровя детето без причина.
Дано при вас не е нещо сериозно!

# 73
  • Мнения: 1 593
МрсГ, все си мисля, че по-хубава снимка няма как да направиш и все ни изненадваш с нещо още по-добро. Много е хубава София  Heart Eyes

Кейси, ти нали знаеш, че размерите на панталоните свършват с 0  Laughing

Пумпал, кой не ти е обърнал внимание, да го набием  Mr. Green. И за кои отчетни говориш - Октомври или Ноември. Щото в Октомврийските всеки път хората се радват на снимките на Ванката. Пък за кг мислех да ти отговарям аз, нали меря с кантаря чинно чинно - до края на 3тия Ноли качваше ежедневно, а 4тия месец стоя две седмици на едно и също тегло и после дръпна 500гр за останалото време, при все че ядеше еднакво.
Какво всъщност е разстройство при бебе на кърма? Нас ни гледаха в болницата (да, пак, сме в болница  Rolling Eyes, ма не ми се обяснява, писала съм в отчетните) и казаха, че много рядко било, пък то той така си ака - никаква кашавост, само някаква супа.

Каква съм заспа!
Честити ходещи крачета на Антъни!!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 783
МрсГ, все си мисля, че по-хубава снимка няма как да направиш и все ни изненадваш с нещо още по-добро. Много е хубава София  Heart Eyes

Кейси, ти нали знаеш, че размерите на панталоните свършват с 0  Laughing

и за двете -  yes, Кейси е решила да минава към отрицателните номера Simple Smile


такааааа..... не съм писала защото откакто съм в Бг-то ставам пак суеверна, но ИМАМЕ ВИЗИ!!!!! обади генерал Бойко из Совета Федерации и ни ги дадоха!  Joy отиваме да си видим любимия папа и съпруг и след това една командировчица до Индия! изобщо наредиха се нещата в последната минута - операцията на баща ми се отложи, ще стане докато ни няма, така че никой да не се притеснява. после пак ще трябва да аплайвам за виза, за да отида да си прибера слънцето, ама какво да се прави, само еднократни дават... Rolling Eyes
Атти, за сега планът е да идвам юни, ама за много кратко - 3 дена в Бостън и 4-5 дена в Мплс, че всичко ми се приспада от 2те години в Бг. Rolling Eyes ако имам време непременно ще се видим.

Общи условия

Активация на акаунт