Поредната идиотщина в Шейново

  • 5 408
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз раждах там и наистина е така. Бяха сложили Стефан на лампа ама докато разбера защо не ми го носят изръчках етажите. Да не говорим, че никой не ми казва кога точно ще ми го донесат и аз на всеки 3 часа стоях пред асансьора, за да не би да се появи, че акушерките дори не ги носиха и по стаите, оставяха количките в коридора майките да си ги търсят и взимат.

# 16
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Нямам думи да изкажа възмущението си!

Аз също раждах там и видях както е отношението на "педиатрите"..........
В моята стая имаше една мама е болно бебче. Разбра го, когато не й го дадоха за първото сутрешно хранене.
Никой от персонала не знаеше нищо. Само завеждащят отделението можел да даде компетентна информация , но не този ден, а на следващият когато е на смяна...  #Cussing out #2gunfire #Crazy А то на системи милото Cry
Майката 24 нямаше абсолютно никаква информация за детето си......
В съседната стая на третият ден откриват разместена ключица при раждането....на третия ден..
Нямам думи. Следващият път изобщо няма да раждам в БГ.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Възмутително, безобразно и нагло.
Това е една от причините, да родя в болница с малко родилно отделение и нормално отношение.  В Шейново, Тината и др. подобни  се отнасят с родилките, като с част от поточната линия, а не като с жена раждаща живот.

# 18
  • Мнения: 1 763
Да разкажа и на мен какво ми се случи в Шейново. През дните, които бях там, така и не ми тръгна кърмата. В началото ми даваха добавка и понеже детето много плачеше, първо му давах добавката, после го слагах на гърда, където той веднага заспиваше. Но като отидох при педиатър за подробности за детето и му казах какво правя, той заяви, че това е много грешно, да го слагам първо на гърда, за да свикне, а после да му давам добавката. На втория ден на предпоследното хранене ми дадоха бебето без добавка. То пищеше от глад. Отидох да питам сестрите защо така и те ми обясниха, че педиатрите са преценили, че бебето няма нужда от добавка и да го кърмя. Обяснявах, че нямам кърма, показвах си гърдите да видят, че са меки. Все едно говорех на стената. Казаха ми, че на другия ден на обяд мога да говоря с педиатър и че те няма да ми дадат добавка. И така се принудих на това, на следващото хранене и на другия ден до обяд да обикалям по стаите и да търся майки, на които са дали добавка, а те не искат да я дават на децата си, защото имат достатъчно кърма. За щастие имаше достатъчно такива и успявах да нахраня детето си. С педиатър така и не говорих, защото на другия ден ни изписаха. Но си мисля, че ако не се бях притеснявала толкова по време на престоя си в болницата, кърмата щеше да ми тръгне по- рано и да успея да кърмя поне малко детето си. А ако не го бях хранила половин ден, както ме посъветваха сестрите, щеше също да е обезводнено.

# 19
  • Мнения: 83
 smile3515Само като си помисля,че и аз бях решила да раждам в Шейново!!!!Добре....,така или иначе не мога да мръдна от София по мед.причини-къде да го родя това дете!?

# 20
  • Мнения: 3 621
Дано малкото човече скоро оздравее и да се прибере в  къщи при мама.
Иначе за нашето родно здравеопазване нямам думи  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
  • София
  • Мнения: 606
Аз също щях да раждам в Шейново , август месец ( жега ) на прегледа за разкритие една муха щеше да ми влезне знаете къде, лекарката я гони с ръка. Ами не ми стана приятно и когато се прибрах вкъщи и разказах на мъжа си какво се е случило и сметнахме парите, които докторката и акушерката искат решихме и двамата да родя в частна клиника в Пловдив - раждането в супер клиниката с включено всичко вътре струваше наполовина на Шейново. Обадих се на доктора и като му казах, че искам да родя в Пловдив ме пита бъзикам ли се. Е родих в Пловдив, пътувахме с бебо за София на 5ият ден - не е толкова далеч. Радвам се, че се спасих от Шейново.

Една приятелка роди в Шейново ноември, беше във Вип стая, по-голяма мръсотия не съм виждала през живота си. Бяха и донесли бебето и никой не и каза, че може да кърми. Тя не знае какво да прави и така... На третият ден като ги изписваха сложиха бебето на гърдата й и то, защото аз се развиках. Познайте дали се кърмят!

Другият случай, който може би никога няма да забравя беше - някъде 7мият месец паднах в банята, нищо ми нямаше, но ме сложиха на запис на тоновете горе в родилното. С мен приеха едно момиче с болки и разкритие сложиха я на съседното легло. Зарязаха я и нещо обикалят докторите и никой нищо не казва, изведнъж в стаята влязоха 4 човека и започнаха да я гледат на ултразвука и да и задават въпроси - тя ги пита има ли нещо , те мълчи сега и не ни пречи. След което лекарят, който и каза да мълчи се обърна към нея и с толкова студен глас и каза - бебето е мъртво! Тя се разплака и го попита и сега какво... той и се развика.. как какво .. ще раждаш... След което излязоха и 10 мин ни оставиха сами в стаята - момичето плаче с глас и се тресе, никой няма за да я успокой. А аз бременна не знам да плача ли ... какво да правя.. Няма да го забравя това цял живот!

# 22
  • Мнения: 6 274
Еее , стига де !  #Cussing outАз много пъти съм го казвала и пак ще го кажа : Трябва ли заради шепа бездарници да се лепва такъв грозен етикет на цялата болница ?! Аз пък родих там преди 4г и половина , както и преди 40 дни , и искам да ви кажа , че съм МНОГО доволна . Особено пък от лекарите в Родилно .
Шоши , да ви е живо и здраво малкото човече и бързо да се оправя! Но не си мисли , че в болниците "където бебетата са при майките" всичко е в цветя и рози . Казвам ти го от опит , повярвай ми ! smile3521

# 23
  • Мнения: 4 371
Много , много оплаквания от Шейново чета в последно време  Confused
Но въпреки това явно хората не се вслушват , а масово се ходи да се ражда там , защото "била най-добрата болница ... " И това , ако е най - доброто ...представям си лошото  Sick

Една моя позната роди в Тина Киркова . Детето и беше със стафилококова инфекция месеци наред . В чудо се видяха . 5 години по - късно отиде пак там  Shocked Не била недоволна каза ...
Второто бебе - пак инфекция . 8 месеца вече не може да се оправи ...
На това какво му викате ?

А къде, в Майчин дом, дето постоянно стават сакатлъци?!
И още нещо - аз, сестрите ми, кумата ми и още куп познати родиха в Тина Киркова, нито една от нас не прибра бебе със стафилококи. А сестра ми преди 30 години е щяла да умре от стафилококи, родена е в Шейново.
Не смятам, че частните клиники са решение, не всеки може да си го позволи най-малкото.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Djulichka, точно в това е проблема. Повечето майки се ориентират при избора на болница по гинеколозите. Само, че с раждането не изчерпват грижите за детето и майката. Снаха ми също е доволна от гинеколога. Аз казвам, че системата в болницата е сбъркана. Редно е бебето да се сложи на гърдата на майката веднага след раждането, да е при нея в стаята за да може да си го кърми когато поиска и да не се дават добавки преди да е направено всичко възможно бебето да суче. А това да не се дава информация както видях също е редовна практика.
Благодаря за пожеланията.

# 25
  • Мнения: 982
Еее , стига де !  #Cussing outАз много пъти съм го казвала и пак ще го кажа : Трябва ли заради шепа бездарници да се лепва такъв грозен етикет на цялата болница ?! Аз пък родих там преди 4г и половина , както и преди 40 дни , и искам да ви кажа , че съм МНОГО доволна . Особено пък от лекарите в Родилно .
Шоши , да ви е живо и здраво малкото човече и бързо да се оправя! Но не си мисли , че в болниците "където бебетата са при майките" всичко е в цветя и рози . Казвам ти го от опит , повярвай ми ! smile3521
Хубаво е,че има и доволни от тази болница!
Но сигурно и ти ще се съгласиш,без значение кой къде е родил,майката ИМА право да знае какво се случва с бебето и!

# 26
  • Мнения: 266
Точно и на мен ми се случи това.Не ми даваха никаква информация за бебка,аз ги питам и те еми сега ше видим и това е.И аз се панирах,въпреки че си бях платила никакво по специално внимание не сами обръщали,но за съжаление е така.След това се обадихме на доктора при който раждах и му вдигнахме скандал и да видиш как ми дадоха бебето.Иначе тези сестри са толкова "застреляни"че нямам думи.

# 27
  • Мнения: 4 668
Дуци , аз родих в Окръжна . Много съм доволна  Hug
Сега и Токуда е вариант , да не говорим ,че докторите в болниците искат колкото и в частната клиника  Confused
Не казвам на никой къде да ходи , а просто да се замислят и да проучат нещата предварително ...
И ...сакътлъци стават навсякъде , но на мен Шейново много ми се е набило на очи примерно .

# 28
  • Мнения: 4 371
Ох, за Окръжна не се сетих, сори Embarassed
Вярно сега докторите искат като, че са в частна клиника. Вчера гледах на Тина Киркова и на Шейново цените в нета и ми настръхна косъма. Двойно на това, което беше преди 3 и половина години ooooh! И после се правят на приятно разсеяни, когато трябва да дадат елементарни(за тах) инструкции за кърмене да речем Crossing Arms

# 29
  • София
  • Мнения: 1 391
ОООООООООО, колко ми е познато Twisted Evil. Идва деня за изписване и роднините ми се строяват, мъжът ми ми носи дрехи и тръпне в очакване да види дъщеря си.  Тъкмо се обличам и в стаята нахълтва с трясък някаква персона, която излайва името ми - аз откликвам на повикването и тя ми заявява - "Няма да ви изписваме. Внезапен спад на теглото на бебето." Обръща се и със същия трясък затваря вратата. Аз съм  Shocked и рев, рев, рев.... Свекърва ми ме вижда и пита какво става, а аз хлипайки обяснявам. От там тя отива на информация, от където и казват, че единствения контакт с педиатрията е по телефона, тя се обажда, вдига им страхотен скандал и чак тогава с половин уста ме уведомяват, че Ния има по-сериозна жълтеница и се налага да я "попекат" малко.
Аз съм средно-интелигентен човек и ако някой от неонатологията си беше направил труда да ми обясни какъв е проблема, нямаше да се поболея.
Въобще практиката им явно продължава и до днес, защото аз говоря за лятото на 2005г. Май няма оправия Close

Общи условия

Активация на акаунт