предпазен колан и бременност?

  • 9 428
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23 245
Риска е за бебето АКО СИ БЕЗ КОЛАН- това мисля и леко се изненадвам от преобладаващото мнение  Shocked
И аз . Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм слагала, защото в последните месеци имах почти непрекъснати контракции и ми беше абсолютно противопоказно даже да седя, какво остава да пътувам...   Rolling Eyes Иначе в по - ранните месеци съм слагала колан...

# 32
  • Мнения: 145
Бременната жена не е длъжна да слага колан, независимо в кой месец е. Решението си е нейно. Няма забрана за шофиране за бременни. По въпроса кое е по-рисковано - с или без колан може да се спори дълго, но категорично никой не може да каже, зависи си от конкретната ситуация. Всяка жена си преценява как да шофира/да се вози.

# 33
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз винаги слагам предпазен колан. Абсолютно винаги.

# 34
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
както са ти казали и другите момичета по закон може да се шофира и да се возиш без колан. Аз откогато разбрах , че съм бременна се возя само без колан.

# 35
Аз шофирам без колан.Моя приятелка катастрофира в 7мис.Не си бише сложила колана и лекарите и казали - добре, че не си го сложила, защото щеше да стане лошо за бебето.
До тогава и аз го слагах, но сега -НЕ.

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Разрешено е без колан, но аз и предната бременност и сега си слагам.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
както са ти казали и другите момичета по закон може да се шофира и да се возиш без колан. Аз откогато разбрах , че съм бременна се возя само без колан.

И аз така

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Не се лъжеш, така е. Когато си бременна, коланът е нож с две остриета. От една страна, би могъл да предпази и теб, и бебето. От друга страна обаче, би могъл сериозно да го нарани при относително лек инцидент даже. Аз имах много чувствителен корем, на практика от самото начало, за колан и дума не можеше да стане.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 185
По закон имаме право да караме и да се возим без колан, ако сме бременни! Аз до последно не можах да реша кое е по-безопасно за бебето (за себе си дори не съм се замисляла) и ту слагах, ту не! Когато много ми наедря корема и почнаха подготвителни контракции не слагах, то не се и возех много! Ох, не знам...  Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 672
Да разрешено е!  Peace
Но аз като се кача в колата без да мисля слагам колана - за мен това е нещо задължително, което правя неволно и което при не дай си Боже може да ми спаси живота. 2 дни преди да родя шофирах и го слагах така че да не притиска бебето - през гърдите и под корема. Спирала съм разко (че в София шофьори всякакви), колана реагира и ме държи към седалката но от към гърдите - в долната част винаги го изтеглях малко повече, че да ми е хлабаво Simple Smile

# 41
  • Мнения: 207
Без колан, разрешено е!!!!!!!!!

# 42
  • Мнения: 503
Никога не съм слагала Peace

# 43
  • Мнения: 750
Разрешено е, но и аз винаги си слагах.

# 44
  • Мнения: 391
Момичета не се поставяйте в такава опасност и си слагайте коланите. Абсолютно задължително е и не мога да повярвам че толкова назад са законите по въпроса.

Носи се долната част от колана ПОД корема. Ако има катастрофа, тежестта ще се поеме от таза, не от корема. А така без колан, направо си играете руска ролетка.

Общи условия

Активация на акаунт