Спорт преди да се разбере дали съм бременна

  • 2 940
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 362
Честито и от мен!  bouquet
Ако нямаш проблеми с бременността можеш да си продължаваш с фитнеса,но с по-леко темпо!
Лека и спокойна! Hug

# 31
  • Мнения: 8 229
Първият път продължих да си карам колело всяка събота, неделя, до края на третия месец, а преди това ходех и на фитнес. След като спрях с колелото, продължих през почивните дни да си правя изкачвания пеша до нашата хижа. Разстоянието се взема за около 1 час, а денивелацията е 400м. Сега е доста кално за колело, но си ходя отново редовно до хижата.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 773
Не се притеснявай. Аз ходих месец и половина на фитнес и то всеки ден, преди да разбера, че съм бременна.  Бягах, скачах и вдигах тежести. Peace

# 33
  • Мнения: 814
Почти винаги съм спортувала активно (преди да родя  Confused) и преди бременността и по време на нея (гимнастика и йога за бременни). Изобщо не бива да се тревожиш, но не се пресилвай.
Иначе, знам че спортистките (а истинските) понякога имат проблем при раждането, особено естественото, поради прекалено стегнатата коремна мускулатура.

# 34
  • Мнения: 176
Иначе, знам че спортистките (а истинските) понякога имат проблем при раждането, особено естественото, поради прекалено стегнатата коремна мускулатура.

Интересно, аз знам точно обратното  Thinking Силната коремна мускулатура помага по-лесно да се "избута" бебето. (Т.е. като ти кажат напъвай, напъваш правилно, а не с мускулите на лицето.) Възможно е по-трудно раждане заради тесен таз, какъвто много професионални спортистки имат.

# 35
  • Мнения: 258
имах инструктурка по аеробика, която водеше чесовете до края на 8я месец  Peace
Мисля, че всяка бременност е сама за себе си е не могат да се сравняват и така както за една бременна е нормално да води тренировки до 8я месец, на друга може и леко затичване да и причини проблеми.
Като цяло, аз съм на мнение, че движението и спорта много помагат, стига разбира се да не е прекалено интензивно, а също това, което е от значение е и как протича бременността и дали няма предписание за покой  Peace

# 36
  • Мнения: 30
Спортувай и не се притеснявай.Е за да си по- спокойна ти самата можеш да намалиш малко натоварването WinkАз например играх футбол преди да разбера ,че съм бременна Laughing

# 37
  • Мнения: 63
Много е индивидуално!Аз имах един спонтанен аборт преди да родя сина си,тогава не съм спортувала активно... После участвах в  тежко военно учение-2м.,след което разбрах,че съм бременна със сина ми и всичко си беше наред-вече бях в 14 седмица.За мен това е чудо,явно така е било писано.

Общи условия

Активация на акаунт