Сладкиш с извара и/или сирене?

  • 39 285
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хей, Бу...ти сериозно ако правиш всички рецепти до момента, кой смогва да ги изяде??? newsm78
Идеята ми е  Mr. Green, ако нещо имаш проблем с "реализацията" на тези вкусно изглеждащи нещица-пращай по жицата и на нас, облизващите се пред монитора Grinning
МТВ, аз едно по едно Grinning И аз талия имам (имах...)!

# 31
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
http://www.good-cook.ru/forum/topic3461.html

Ето я страницата на чийзкейковете, който е на диета да не отваря  ooooh! Naughty
ох, защо отворих

# 32
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
ето и една рецепта от мен/ за микровълнова/

 Творожная запеканка
 500г творога (я беру творожную 20%жир. массу)
2ст.л. без горки манной крупы
2 яйца
2 ст.л.сахара
1 пакетик ванильного сахара
0,5 пакетика пекарского порошка
по желанию – кубики яблок или изюм

 Всё хорошо перемешать, форму смазать слив.маслом, выложить творожную массу – и в микро, (крышкой не накрывать) при полной мощности на 15 минут

2ст.л. без горки манной крупы - ей това какво е

# 33
  • Мнения: 3 926
Лабрекс, ей тез бухтоподобни от първия ти пост на тази страница, мислиш ли, че ще станат ако им прибавя сол, вместо захар? Защото предвид интересните вкусове и комбинации, които ме преследват... ще ми се да е нещо по-соленичко Thinking
Като се постопли отвима до магазана. То с тази тема просто не се издържа Grinning

# 34
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, ей тез бухтоподобни от първия ти пост на тази страница, мислиш ли, че ще станат ако им прибавя сол, вместо захар? Защото предвид интересните вкусове и комбинации, които ме преследват... ще ми се да е нещо по-соленичко Thinking
Като се постопли отвима до магазана. То с тази тема просто не се издържа Grinning

И аз взех да се чудя, те по принцип нещата им с извара са леко сладникави и много приятни на вкус (е, поне за мен). Освен да опиташ малко без захар със сол, да изпържиш и ако ти хареса - продължаваш, ако не, добавяш захар, бъркаш-месиш и после пържиш.

ето и една рецепта от мен/ за микровълнова/

 Творожная запеканка

2ст.л. без горки манной крупы - ей това какво е



Манка, манная крупа - грис! Без горки - равни супени лъж., без връх.

# 35
  • Мнения: 3 926
Аз докато изчакам Embarassed и си опържих една солена порция. Чуднички. И със сол стават Grinning Сега цялата къща мирише на масло Heart Eyes Обаче следващия път ще ги пека, че бая време ги цедих на салфетка, за да не са мазнички. На мен не ми бухнаха така, какот са на снимката, но може би нашата извара е по-тежка... или защото прибавих пакетче крема сирене Thinking Така или иначе са мнооого вкусни.
Предстои да стартирам сладко производство, но ще почакам майка ми да дойде в петък, че да има кой да почиства и мие чиниите Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 456
Направих творожника на Лола- или по-точно казано не успях да направя творожника на Лола. Голям резил. Всичко вървеше много обещаващо. Разбих изварата, както ме посъветва лабрекс ( много нежна става като консистенция наистина) и белтъците се разбиха чудесно със захарта. Абе всичко вървеше идеално до момента на печенето . Моята фурна е много силна, затова я сложих на 150 градуса,  след половин час творожника така се беше надул, че почти щеше да допре горните реотани- много му се зарадвах, но след малко започна да покафенява много бързо. Нямаше как -отворих го да видя, какво е положението. Естествено беше грешка , защото в рецептата пише да не се отваря, но не знаех , как да отреагирам на ситуацията- отгоре беше започнал да прегаря, а вътре беше почти суров SickИзключих горния реотан, но късно, късно ooooh!След като фурната изстина го извадих- беше спаднал, прегорял отгоре и отдолу. Въпреки това вътре беше много нежен като вкус, но не можах да убедя моите капризи в къщи да го опитат. 

# 37
  • Мнения: 22 867
Аз докато изчакам Embarassed и си опържих една солена порция. Чуднички. И със сол стават Grinning

Междувременно може да пробваш и тези, щом си на солена вълна, май са от форума, не съм записала, но са вкусни.

ТИГАНИЦИ / открих - на DolceVita са!/ Grinning

250 гр сирене
4 яйца
3 препълнени лъжици брашно
1/2 к л бакпулвер (нямам сода)
Всичко се разбърква набързо на ръка. Оставя се да отпочине за около 30 мин. Гребе се от тестото със супена лъжица и се пърже в сгорещено олио. Горещи се ръсят с пудра захар. Могат да се поднесат и намазани с мед!!!

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 19:44 от labrex

# 38
  • Мнения: 3 926
Ммм, лоша тема! Лоша Mr. Green
Влязох да споделя с Бу, че ако следващия път като се видим има моята липса на талия - ще съм удивително спокойна и щастлива. Ако продължава да е така слаба - повече няма да й чета темите Crossing Arms Hug

# 39
  • Мнения: 22 867
Направих творожника на Лола- или по-точно казано не успях да направя творожника на Лола.............

Жалко, че така ти се е получило. Хайде, ще видим и аз какъв ще го докарам, решила съм, че ще го направя. Печенето наистина е много важно при тия творожники, пък и не само при тях, изобщо при печивата тоя последен етап е решаващ. Каквото и да се получи, ще го документирам. Най-вероятно ще е довечера. Така че стискайте палци! Тая Лола толкова апетитен го е докарала.........

# 40
  • Мнения: 22 867
Не ми се получи Лолината красотия. И при мен спадна. Сложих кисело мляко вместо сметана, дали не го разреди........ newsm78 Добавих и стафиди. Отначало се вдигна, запече се, стоя час, после още половин час на изключена фурна, и като го погледнах, спаднал до първоначалното си ниво. Чудя се ако се сложи бакпулвер, дали ще има ефект? Ей го поетапно. Като изстине, ще сложа и разрез. Ама пък такъв аромат се носи из апартамента, че не знам как ще дочакам да изстине. На отворен прозорец го оставих. Embarassed




Не дочаках, сразах го все още топъл. На моя вкус е  ммммм Heart Eyes - току-що излапах отрязаното парче. Пак ще го правя, вече със сметанка, за да видя ще стане ли.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 16:04 от labrex

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Може би киселото мляко трябва да е изцедено? Сметаната е доста гъста и с 20% масленост, докато киселото мляко в най-добрия случай е 4,5%.

# 42
  • Мнения: 3 456
Не ми се получи Лолината красотия. И при мен спадна. Сложих кисело мляко вместо сметана, дали не го разреди........ newsm78 Добавих и стафиди. Отначало се вдигна, запече се, стоя час, после още половин час на изключена фурна, и като го погледнах, спаднал до първоначалното си ниво. Чудя се ако се сложи бакпулвер, дали ще има ефект? Ей го поетапно. Като изстине, ще сложа и разрез. Ама пък такъв аромат се носи из апартамента, че не знам как ще дочакам да изстине. На отворен прозорец го оставих. Embarassed


Ами, аз го правих точно по рецептата, т.е със сметана (Данон). Много хубаво се вдигна в началото,ама много. И в момента на изключване на фурната си беше бухнал, после го оставих 1ч. - не знам, в кой момент е паднал, но ...беше паднал. Аз обаче си мисля, че при мен се получи така заради отварянето на фурната.

# 43
  • Мнения: 481
Аз пък току що забърках на Наталина чийзкейка, но заливката стана съвсем течна. Така ли трябва да е, ако не с какво да я сгъстя?

# 44
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз пък току що забърках на Наталина чийзкейка, но заливката стана съвсем течна. Така ли трябва да е, ако не с какво да я сгъстя?

Така, така - тя ще се сгъсти сама (нали сложи нишесте?).

Общи условия

Активация на акаунт