Ако бебче през СЕПТЕМВРИ чакаш ти, бързо в темичката погледни!

  • 11 612
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 822
Здравейте момичета Simple Smile  Асенце, мерси за темата, и за сайта за снимките, ще се постарая да кача скоро и аз.
Да ви кажа аз за токсоплазмозата - горките котки са все набедени, но една домашна котка, която се обезпаразитява редовно, няма откъде да се зарази. Днес говорих с един познат ветеринар, питах го за тези неща (нашите имат котка, а аз доскоро си живеех с тях), той ми каза, че най-вероятно вече си имам имунитет и няма проблеми. Много се преекспонира с тая токсоплазмоза и се плашат хората. Щом животинчето е обезпаразитено, и не излиза навън, няма страшно.
Аз нещо имам проблем с един хемороид.  Confused  Blush  Мазах го с Проктогливенол ( четох в листовката, нищо не пишеше за бременни, а тук във форума прочетох, че са го изписвали и на бременни ), дано мине. Някакъв вътрешен е, гадост. Някой има ли опит в борбата с тия ужасии?
Айде лека вечер Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 413
моарейн тук намерих една статия, може да ти е от полза.http://www.predainatatak.bg/news/about111.html

# 32
  • Мнения: 400
Здравейте и от мен,мамчета wavey
Гледам сте се запритеснили за съжителството с животинки...Аз имам 6 годишен котарак и изобщо не мисля да го махам LaughingКогато са ваксинирани и обезпаразитени,не представляват опастност.
Поздравления на Асенцето за добавките в темата.Особено полезна е темата за дородовата диагностика.Сега навлизаме в първите етапи на тези изследвания и е хубаво да ги следим и правим,да си вържем гащите,така да се каже Wink

# 33
  • Мнения: 391
Токсоплазмозата се предава чрез котешки (и други животни) изпражнения и чрез сурово месо и млечни продукти или такива които не са готвени добре. Около 15% от бременните имат имунитет, но шанса да го хванеш е по малък от 1%. И колкото по-късно в бременността го хванеш толкова по вероятно че ще премине през плацентата. И да, може да е опасно е за бебока, но шасновете са много малки. Все пак е хубаво да се пазим и имаме впредвид да държим добра хигиена в кухнята, да мием ръцете, да не пипаме улични котки и да има някой друг да сменя на котката тоалетната всеки ден.

Погледнах един от линковете на първата страница и ми стана любопитно. Наистина ли правят "външна пелвиметрия – определяне външните размери на таза"? А още ли бръснат и дават клизми като раждаш? Спомням си майка ми говореше за това преди години и май видях някъде из форума че продължават. И другото което ми прави впечатление е че се говори така лошо за акушерките. Тука те са като приятелки, направо толкова приятни и любезни и пълни с информация. Просто ми беше странно.

Асенце, майче много си говоря с тебе и мен малко настинка ме хвана Wink

# 34
  • Мнения: 137
Честно казано, ако раждах нормално и аз щях да поискам клизма, вместо после да се чувствам неудобно.  Rolling Eyes Така си мисля, поне де ...

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 07:15 от _nora_

# 35
  • Мнения: 934
Наистина ли правят "външна пелвиметрия – определяне външните размери на таза"? А още ли бръснат и дават клизми като раждаш? Спомням си майка ми говореше за това преди години и май видях някъде из форума че продължават. И другото което ми прави впечатление е че се говори така лошо за акушерките. Тука те са като приятелки, направо толкова приятни и любезни и пълни с информация. Просто ми беше странно.
Да, Sheila...има го ...и клизмата и бръсненето..Аз например раждах със секцио. Но не отървах клизмата...така и не разбрах защо. Виж...ако раждах нормално дори бих настоявала за такава! просто съм виждала неприятни гледки. ooooh!
Да ти кажа честно оправдавам и бръсненето. Космите са предпоставка за задържане на бакртерии, особено при секцио, където напречния  разрез е в окосмената част.

# 36
  • Мнения: 3 926
Съншайн, всъщност ако родовият процес се остави да тече нормално почти няма как да се наакаш докато раждаш. Организмът си знае какво да прави. Обаче виж при секциото е задължително. Все пак упойката отпуска цялостно мускулатурата и задължително се случват изхождания. Още повече, че при каквато и да е операция се препоръчва целия храносмилателен тракт да е празен.
Шейли и за таза е още така. Всъщност не знам дали знаете, но българската медицинска общност се гордее, че уредът, с който се измерва ширината на таза е дело на д-р Петър Берон (онзи с Рибния буквар). И единствено и само на нашите географски ширини съществува диагноза "тесен таз". По света такова чудо нЕма. Сал у нас, дет' се вика Grinning
Та така с нашата болнична и извънболнична политика. Тук сме като през 17-ти век, когато са започнали да дават на жените морфин, за да ги обезболяват при раждане Confused

# 37
  • Мнения: 0
Добро утро момичета!
Леле като гледам какви ги коментирате - аз за първи път чувам за това, че се правело клизма
и т.н. Никога не са ми правили, но звучи гадничко.
Дав и питам - вечер как сте с тонуса. Аз се прибирам след работа като парцал - обикновено
ми е лошо и съм много изтощена. Почти всеки ден заспивам в 9:30 Confused

Желая ви лек и слънчев ден!

# 38
  • Мнения: 3 926
Моарейн, душа, оправи си тикера Wink Като гледам ще те отпишем от темата, ако си 21-ва седмица Hug Да те пратя при юлките Wink
Луси, не се настройвай кофти срещу клизмата. аз с предната бременност си правех сама у дома, при това с над 1 литър вода. А в болницата ти правят само с половин литър. Неприятното е, че не си в стаята, или близо до тоалетна и трябва да стискаш докато си забършеш тоалетната седалка Wink Аз си носех пакет памук и 90 градусов спирт и почиствах всичко, а после си постилах хартия, защото в 9-тия месец няма как да не седнеш на тоалетната чиния, още повече, когато ще следва "л.йнян тайфун" Wink Laughing
Извинявам се за ранния цветущ език, ама то си е точно така Grinning А тези неща трябва да се наричат с истинските им имена Grinning

# 39
  • Мнения: 934
Леле като гледам какви ги коментирате - аз за първи път чувам за това, че се правело клизма
и т.н. Никога не са ми правили, но звучи гадничко.
Абе звучи гадничко, ама чак да е толкова гадно, не е.....Е, неприятно е, но се изтърпява! Hug

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 7 673
Да ви се оплача какъв вирус ме лепна мен от петък вечер. Нямам нито хрема, нито кашлица, нито гърло ме боли. Само супер сънливост (от петък вечерта досега сумарно да съм била на крак 12 часа, през останалото време спя като мечка зимен сън ), главоболие (перманентно - само от едната страна на челото и не минава пусто, сега нали и не трябва да пия много лекарства). Това е, нищо друго, но ме изкара от строя. Едвам отлепих и тази сутрин. Павел моменталически го евакуирах в Дружба при баба му. Не искам да кара това чудо детето. Баба му беше с абсолютно същия вирус минала седмица, дано дечко мине между капките.
 Praynig

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 10:09 от irinaradeva

# 42
  • Мнения: 2
Добро утро момичета, как сте днес? Излязоха изследванията ми за токсоплазмозата и двете са в отрицателните стойности, успокоих се малко. Вчера бях луднала. Аз също се прибирам от работа и директно в леглото, ям нещо набързо и заспивам. Не знам колко време ще  трае тази умора.

# 43
  • Мнения: 1 620
Всъщност аз искам да си стопя маста, и си търся тези мазни парчотии, на които майка ми виак пръжки и да си ги стопя, а не да си купя готова и само да си я претопя, понеже в готовата  мас има сол, а четох че трябва да е безсолна.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 27
Юхуу, добро утроооо! Two Hearts Как са момичетата? А ембриончетата?  Heart EyesАз хубаво се усмихвам, ще каже човек, че всичко ми е ток и жица, ама съм параноясалаааа..на 22.01 бях в 8 г.с и 5 дни, трябва да пия Утрогестан до 12.г.с, това какво ще рече, включително и 12-та, до края или до края на 11-та??? newsm78Оф, тоя Утрогестан хич не ми влияе или поне не кръвоспиращо, дано поне да е задържащо плода, чеее..май ще мина и аз на антибиотика, който не бил вреден..нали знаете за страха, та вметвам- ако вече не е късно..имам чувството че ми спадна коремчето, че вече не ми се ходи толкова често до тоалетна, че не ми се яде..че ембро го няма в мен..що се отнася до доктор, чакам да се платят тия осигуровки днес най- после, че да ходя вече, бавя се..вчера си подадох носа навън, а трябва да лежа..много студено, бре..ехеее, зима си било още..
Асичко, бръм.., мерси за съветите. Аз между впрочем гледах малко от тв предаването, хванах го оттам дето след раждането давали бебоко на майката веднага и си стои при нея, ако е нещо по- сложно, при таткото е. Така трябва, мдам..Извинявайте за настроението ми, нека то не ви влияе..тууу, и аз са изложих:)), а мислех да съм железна:), даже си мисля ако е най- лошото да замина за някъде без да виждам никой..:р
Хубав ден, хей..не ми обръщайте внимание:)

Общи условия

Активация на акаунт