Суха кожа с какво се хидратира?

  • 4 187
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 180
При нас се оказа Атомичен терматит и козметиката, която ни изписаха днес ни я приготвиха в аптека.

Лина, благодаря за съвета, но ние вече минаваме на медицинска козметика. Confused

# 31
  • София
  • Мнения: 44 120
При нас се оказа Атомичен терматит и козметиката, която ни изписаха днес ни я приготвиха в аптека.

Лина, благодаря за съвета, но ние вече минаваме на медицинска козметика. Confused
Втова няманищо лоша...медкозметика е пречистена и хубава...а наистина хубавите кремчета съдаржат вазелини, ланолини, уреа ит.н...но пък със съвсемчист вазелин не бих си намазала детето....лично мение...

# 32
Аз мажа с Hydra-Bébé на Мустела почти при всяка смяна на памперса. Едно нанасяне на лосиона, след къпане например, ни е крайно недостатъчно.
Това ми препоръчаха в родилното, защото още тогава си пролича, че бебчо е с по-суха кожа. Разбира се накупила съм и други подобни продукти, на Бюбхен, Чико, но от Мустелата съм най-доволна. 

# 33
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
искам да следя  темата че моя син е със Себореен дерматит
мажа го с   крема на д-р Тайс ама ефекта е нулев ooooh!
направо незнам с какво д аго мажа това дете ooooh! ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 44 120
искам да следя  темата че моя син е със Себореен дерматит
мажа го с   крема на д-р Тайс ама ефекта е нулев ooooh!
направо незнам с какво д аго мажа това дете ooooh! ooooh!
пробвай линола уреа...мн е хубав...и при нас д-р тайс нищо не правише...а това кремче помага, не моментално, но трайно...

# 35
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
на каква цена е Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 44 120
Около 12 лв - 75гр...но се маже мн тъничко...1-2-3 пъти на ден...на мен ми стигаше за по 2-3 месеца...
и недей къпа със сапун, шампоан или такова подобно...вземи олио за баня...аз ползвах пак на линола...но вероятно има и други фирми...иначе линолата и то е окло 10лв...и кота цяло къпи през ден-два с хладка вода...

# 37
# 38
  • Мнения: 142
При нас се оказа Атомичен терматит и козметиката, която ни изписаха днес ни я приготвиха в аптека.

Лина, благодаря за съвета, но ние вече минаваме на медицинска козметика. Confused
Втова няманищо лоша...медкозметика е пречистена и хубава...а наистина хубавите кремчета съдаржат вазелини, ланолини, уреа ит.н...но пък със съвсемчист вазелин не бих си намазала детето....лично мение...

Здравей,
Каква е причината да не удобряваш чистия вазелин? newsm78
Тук това е най-широкото разпространено средство за предпазване и третиране на суха кожа???

# 39
  • София
  • Мнения: 44 120
Просто си мисля,че е прекалено "тежък" като е чист, запушващ кожата...а и смятам, че останалите добавки в кремовете не са излишни....лично мнение....непрофесионално ест....а и не смятам, че ще е достатъчно пречистен така да се каже....
А и за мен той не хидратира, а само омазнява....

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 19:59 от Angel_Dust

# 40
  • София
  • Мнения: 44 120
И още нещо - смятам, че ако някой иска да пробва някаква мазилка върху детето си е коректно първо да се обърне към лекаря си за мнение...защото аз казвам при нас какво е помогнало, но лекаря ще познава децата ви поне до толкова дали имат алергии и т.н. и и дали става да прабвате с това и онова.....

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Точно това пишех и аз. Напълно подкрепям мнението ти.

# 42
  • Мнения: 941
от моя двугодишен опит с каката и нейната суха кожа стигнах до извода че за бебоците особено през зимата най доброто е хубавия студено пресован зехтин,   Peace

# 43
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Благодаря ви за отговорите ,момичета! От вчера го мажа с др.Тайс и сякаш сухотата на кожата се изгуби, но все още има леки ситниии много ситни пъпчици! Изключително кърмено бебе е , а и смятам така да продължава,т.е не може да е хранителна алергия! Утре смятам все пак да се консултирам с лекар.

# 44
  • Мнения: 258
Много добра работа върши Линола Фет, масло за баня. Слага се във водата, с която се къпе детето.

 newsm10 ние така се справихме със сухата кожа, но си спомням, че беше временно явление, много бързо мина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт