Има ли мами от Банкя?

  • 5 804
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 363
тука пише кво се прави - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/155/60/

оффффф, пак сме без ток!  ooooh! ooooh! ooooh!

# 91
  • Мнения: 2 376
Благодарско!
Днес много мокро. Вчера ходих с количката до центъра, и в магазина се намърдахме  Party. На беби и харесаха вичките стоки в различни цветове.
Ама то нищо тука не е направено като за децка количка  ooooh! Нито пътища, нито магазини. Колко пъти щях да я обърна ...
А пред магазина не ща да си я оставям отвън,  че скоро четох как ги крадат.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 185
...
а да ви питам за погачата, че спорим. на 40 дни става на 01.10. и понеже е през седмицата, смятах да се прави погача след това. но вече от няколко места чувам, че се правело  преди това!  ooooh! а според http://www.bg-mamma.com/site/content/view/155/60/  на "40 ден настъпи се отива на църква, където се чете така наречената “чиста” (“очистителна”) молитва. Едва след това може да се направи първото, голямо събиране в чест на бебето – “Погачата”."

Аз знам, че хубави поводи се празнуват ако не на датата, то след нея, а помени се правят по-рано, ако не може на датата. Нашата погача беше няколко дни след датата!

# 93
  • София
  • Мнения: 6 182
Явно този път проблемите с тока са от южната страна на Банкя. Ние и вчера и днес си имаме пу-пу. Но като го спрат вечер, виждам как от другата страна на ЖП линията свети. Малко тази сутрин само нет-а позспря за по-дълго ама така е.

За погачата имаше разни народни поверия за момче преди или на 40-тия ден, за момиче след или на 40-тия (може и обратното да беше). Аз си мисля, че е важно чистата молитва да е на 40-тия ден пък погачата може и после. По-добре по-голямо бебе сред хора, отколкото по-малко че в това мокро и сополиво време...

Britt, дойде ли ви таксито? Нашата педиатърка е в Люлин и миналата зима в най-големия сняг, точно за 1-вата консултация на бебо (беше на 20 дни), колата отказа да запали. Та виках 2121. Дойдоха доста бързо и навреме, въпреки снега. Помолихме човека да ни изчака пред консултацията за 15 мин. Та отиване, връщане и престой 20 кинта.

# 94
  • Мнения: 363
всеки различно нещо казва за тая погача  Joy
така или иначе поканих вече хората

# 95
  • Мнения: 2 376
2121 ме отсвириха. нямали коли в района. нещо вече два пъти ми правят подобен номер. друго такси намерих. хората се обадиха, че са пристигнали, а как са пътували не знам Simple Smile
трябва да ходя на зъболекар, а той е в Лозенец ....
да се изфукам, най накрая дойдоха майсторите дето чакам втори месец. Бебчо като нададе един геройски рев и набързо всичко свършиха и избягаха Simple Smile

# 96
  • Мнения: 363
от йелоу такси не отсвирват, ако не се лъжа. то затова е хубаво да имаш 1-2 познати бакшиши и да си ги ползваш, когато ти трябват, за да не те отсвирват госпожиците от фирмите!
другият вариант е с маршрутката до Люлин и от там друго - такси, маршрутка, рейс. поне люлинци ги обгрижват с внимание откъм транспорта, щото си е както и да го погледнеш по-голям от враца, лом и монтана, взети заедно!  Joy
много й е измислен маршрута на нашата маршрутка! а тая дето, ходи до филиповци, минава покрай арена, цум, плиска, та до летището! което както и да го погледнеш си е цяла софия  Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 2 376
Опаааа коя маршрутка ходи до летището и откъде се лови? Нямаше да ми трябва такси днес, ако знаех  Rolling Eyes ...
Аз преди се мятах на колата като трябва да се ходи някъде, ама сега ... някак си ми се видя нечовешко да влача бебето заради някой друг.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 182
Мисля, че Софи има предвид тази, която е от Филиповци до летището 30-ти номер.
Иначе тукашните са 31 до Илиянци и 10 до Опълченска (всъщност е до златните мостове, но аз съм я ползвала до опълченска)

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 18:45 от M_I_A

# 99
  • Мнения: 363
точно така, МИА! 30ти номер имам предвид! даже /ако не се лъжа/ мисля, че до терминалите ходи!
 
момичета, гледахте ли Биг Брадър? тия ми докараха емоционален срив с тоя "Тошко"!  ooooh! ooooh! ooooh!

# 100
  • Мнения: 2 376
Глупав въпрос, но ще ме прощавате. До филиповци как се ходи?

# 101
  • Мнения: 363
не е глупав! или с маршрутка 31 или с рейс 43. вървят от центъра по ул."София" Simple Smile
питаш шофера къде се засича с маршрутка 30 и немаш ядове Wink

# 102
  • София
  • Мнения: 1 185
... момичета, гледахте ли Биг Брадър? тия ми докараха емоционален срив с тоя "Тошко"!  ooooh! ooooh! ooooh!

И на мен, аз като един дипломиран психолог бях потресена от факта, че човека е вътре! Много добър актьор е Филип (нали така му беше истинското име?).

# 103
  • Мнения: 2 376
Ние още не сме си попълнили документите за личен лекар. Засега сме си избрали др. Свиленова, но не знаем други лекарки в раьона.
Бебчо цяла нощ не ме остави да спя, повръща и иска да се тъпче. Сега се е влюбила в една музикална играчка и само иска да и я пускам.

# 104
  • Мнения: 363
ма как не сте избрали?!? нали педиатъра трябва да ти даде следващия болничен! а твоя е до 01.10.! щом моя е до 02.10.
а и трябва вече следващата ваксина да му се бие на детето!  Naughty
ние сме при д-р Пейковска!

Общи условия

Активация на акаунт