Време за почивка

  • 6 078
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 187
За децата наистина е много неприятно, но и не само за тях. Нали и ние понякога имаме 2-3 часа свободно време и искаме да си починем. Има хора, които изобщо не се съобразяват колко часа е и къде и най-вече за какво са тръгнали. Полудявам от посещенията на съседката ми smile3511, която идва по три пъти на ден за какви ли не тъпотии.

# 31
  • Мнения: 130
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.


Много правилно,никой не е длъжен да се съобразява с това че детето ти спи а примера с инкасаторката е изключително тъп,детето ми е на 13 месеца и никога не съм се ядосвала на комшиите за това че вдигат шум,а ремонти да искаш нова кооперация сме.Звънеца ни вече 1 година не работи има мобилни телефони ако някой е пред вратата звъни тия дето ни нямат телефона не ни и трябват в къщи.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има и разбрани хора. Жената, която засича водомера ме е запомнила и чука много внимателно на вратата, дори и сутрин да е. Случвало се е и аз да откачам звънеца, защото някои съседи не се съобразяват и звънят за глупости, а те ни познават много по-добре от чуждата жена от водоснабдяване.
Не съм привърженик на идеята да уча децата си да спят на шум. Имам си моя теория за това.

# 33
  • Мнения: 4 585
Живях в Франция няколко месеца... Е там извинете ама няма и муха на ти бръмне  Peace
 А и не мисля, че ако детето ми спи на шум е добре за него... Доказано е, че ако има шум мозъка не си почива и детето се изнервя повече... но не ми беше това въпроса... как си гледам детето!!! Просто ми писна АЗ да се съобразявам с наглостта и арогантността на хората...
Е, била си във Франция, а не се купила Берета. Shocked
Отиди пак, Берета решава проблема, Берета възпитава завинаги.

# 34
  • Мнения: 822
Как може да имаш право на нещо което никой не го спазва... Последва сваляне на звънеца. Сега ще предупредя всички които идват в къщи да ми звънят на ГСМ-а. Явно трябва да се нагаждаме към простотията и беззаконието в тази безнадеждна държава  Crazy
Не се нагаждай...Поканвам те най-учтиво в една надеждна държава,където времето струва много пари...Толкова много,че подобен закон тук изобщо не може да вирее.Хората режат дървета в съседния двор,косят трева,чистят сняг...и представи си,точно по време на следобедната почивка...Да се надяваме,че скоро климатът в България ще заприлича дотолкова на този в Испания,че ще можете да се радвате на следобедна "сиеста"...
В противен случай ще трябва да си промените глупавия закон...Току-виж сте станали надеждна държава...

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 07:32 от niara

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами аз по тази причина си спрях звънеца от домофоните, защото като бях по майчинство ме побъркваха.. Живея на 1 етаж и всеки звъни на първите звънци за да му отворят вратата на входа  #Cussing out #Cussing out, все едно не знае при кого отива.

# 36
  • Мнения: 212
Или се изнесете в някое планинско село.
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите. Гарантирано и завинаги. Аз не мога да разбера хора които само се оплакват от шума и съседите си а не взмемат мерки да се изнесат на село.

# 37
  • Мнения: 25 646
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите.

Няма. На село кучета лаят, добитъци мучат, птички чуруликат - а на тях не можеш и скандал даже да им спретнеш.  Mr. Green
Имаше много хубав филм навремето с Констнантин Коцев в главната роля - "Сбогом на тишината". Точно по темата - горкият и на село, и в планината не можа да се наспи на спокойствие.

# 38
  • Мнения: 5 940
Виновникът за прекъснатия сън на моето бебе често съм аз самата. Забравям да си изключвам звука на телефона, а е един пронизителен... Не мога да се сърдя на другите, не всички знаят, че имаме бебе, пък и откъде да са осведомени кога точно спи. Съседите преди да дойдат вкъщи винаги питат дали Иво спи. Не смятам, че хората са нетактични, особено, когато се отнася за спокойствието на малко дете, просто не могат да гадаят... По-спокойно.

# 39
  • Мнения: 13 512
Де Ваня, изобщо не става въпрос за това някой да помни къде има бебе и къде не. Става въпрос за проява на малко тактичност и възпитание относно това да оставиш хората на спокойствие през времето, което е отредено за това.
И кога да засича водомерите? от 9 до 14 ли? Няма как да стане. Като наближи периода, изнасяйте данните на вратата си. Така правят и съседи, които отсъстват в момента.
Аз звънец нямам от 2 г. и без да имам бебе. Не ми е приятно да ми се звъни на вратата. Който иска да дойде у  нас, ми се обажда първо по телефона. Останалите- изобщо не ме интересуват.

# 40
  • София
  • Мнения: 266
Часовете за почивка не важат ли само за събота и неделя??? newsm78 Така де, и почивните дни?

# 41
  • Мнения: 13 512
Часовете за почивка не важат ли само за събота и неделя??? newsm78 Така де, и почивните дни?
Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.

# 42
  • Мнения: 4 841
Това е положението в блоковете  Peace
Едни се дразнят от бормашини, други - от музика, трети - от бебета и деца, четвърти - от прахосмукачки и перални, пети - от пиана и цигулки... 

Най-доброто решение го е дала Reza - къща в планинско село.
Аз съм избрала по-достъпно решение - всички у дома можем да спим на шум.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен е идиотщина да не се съобразяваш с останалите и особено във времето за почивка...какво прави инкасатора ако всички са на работа  newsm78  ... как проверява показателите ? Не е нормална тази система на отчитане ... аз от 14 до 16 не отварям...оглушавам някак  , завивам се през глава ...телефона ми е перманентно изключен ...

# 44
  • Мнения: 5 370
Часовете за почивка не важат ли само за събота и неделя??? newsm78 Така де, и почивните дни?
Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.
Монде, сигурна ли си, че 22 до 8 си е така? Не  е ли до 7?

Може ли да ми дадеш линк, откъде си извадила този текст? Моля!

Общи условия

Активация на акаунт