На каква възраст казаха дечицата ви "Р"?

  • 1 571
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
Дъщеря ми се мъчи усилено, но още не е успяла.Понякога се чудя дали ще стане някой ден.

# 31
  • Мнения: 1 640
Още с проговарянето на 2г.,може би месец-два й отне да "изчисти" и произнесе напълно вярно "Р"-то.Първите й думи с "Р" бяха рак и риба/по мое настояване ги произнасяше често,четях й приказки за рака и рибата и я стимулирах да възпроизвежда,каквото помни/.

# 32
  • Мнения: 1 187
Дъщеря ми се мъчи усилено, но още не е успяла.Понякога се чудя дали ще стане някой ден.
Ще стане, ще стане, не се тревожи излишно. Мъничка ти е още принцесата. За всичко си има време  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 7 097
Все още не го казва отчетливо, но подозирам, че ще й остане "френско р-то". Това не ме тревожи, напротив - чаровно е.

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс казва Р от доста време, може би малко преди да направи 3 год. Но както казва Шани, често думите й са Рекари, Рутеница, понежи ние много й се радваме как добре го казва и тя подкарва всичко с Р.

# 35
  • София
  • Мнения: 903
Моята ще стане след 3 месеца на пет и все още не може добре да го произнася. Казва го, но не перфектно, но то и майка й е с френско "Р", така че ...

# 36
  • Мнения: 137
От 2 годинки и 6 месеца започна да го казва, но не на всяка дума,където е свикнал без Р не си прави труда да го слага Laughing

# 37
  • Мнения: 2 910
Преди около 3м. произнесе за пръв път "р", но не го казва във всяка дума, все още някои си ги произнася с "л".

# 38
  • Мнения: 1 512
Точно седмица преди да стане на 3 г. започна да го произнася съвсем ясно и отчетливо. Преди това беше по-скоро бълбукане, все едно, че има бонбонка в устата.

# 39
  • Мнения: 3 479
Днес забелязах, че Матей брои така: едно, две, тЛи, четиРи Laughing

# 40
  • Мнения: 1 589
......, но само след съгласна.


И при нас е така,само дето моето дете е на 6 г......
но ние не сме в Бг и тук се използва само френско Р.т.е.говори перфектно за тукашните стандарти.Остава ми надеждата,че докато се върнем в БГ ще се е научил да изговаря "Р"правилно

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Някъде към 2 години и 3-4 месеца започна да го изговаря ясно Рто. Преди това заместваше с Л или го пропускаше Peace

# 42
  • Мнения: 872
Още не го казва "р"-то ,на 4 г. и 6 мес. е дъшеря ми.

# 43
  • София
  • Мнения: 790
От скоро започна да го казва ясно. На 2 г и половина е.

# 44
  • Мнения: 8 999
Все още не го произнасят правилно /за България/, но според френските езикови стандарти са си о.к. Изобщо не ми пука дали ще могат да го изговарят или не.

Общи условия

Активация на акаунт