клиника Щерев

  • 768 466
  • 6 728
  •   1
Отговори
# 6 690
  • Мнения: 189
Благодаря за отговорите, момичета!

# 6 691
  • Мнения: 16
Момичета,видях ,че някои от вас не препоръчват Угрински,моля ви напишете защо и от какво не сте доволни(може и на лично),защото аз се следя при него и много се притесних

# 6 692
  • София
  • Мнения: 2 016
Ами, той цял живот е работил в общинска болница. Не смятам, че ценността на една бременност за него е кой-знае колко важна. И че ще я наблюдава в детайли. Той не преглежда по каса, така, че направо от следващият преглед го смени. Не си губи времето при него. Не виждам нито една причина някой да се задържа при него като пациент.

# 6 693
  • Мнения: 744
Съгласна съм за Манчев, както писах преди аз при него ще откажа преглед. Много жалко че си се уцелила на него. Имай предвид че след такъв по- грубичък преглед за разкритие раждане може да тръгне всеки момент. Ако за лош късмет е нощем и пак го уцелиш дежурен, откажи преглед и кажи че си искаш твоя лекар или някой друг. Успех, стискам палци Hug
Благодаря ти за съвета.И аз така смятам,че ще стане.Знаеш ли все пак как се редуват нощем на дежурства?За сега всичко е спокойно няма изгледи за раждане.Дано всичко мине гладко  #Crazy
Дано!  Ако бях на твое място и чакам раждане тия дни (не знам коя гс си), щях да звъня всеки ден към 8 вечерта  да питам кой лекар е дежурен (казват без проблем, даже не питат кой се обажда) - ей така, да съм наясно кога ще е той  Laughing А иначе ако тръгне раждане преди да тръгнеш към клиниката звъниш да предупредят твоя лекар да тръгва.

# 6 694
  • Мнения: 53
37-38 г.с.вече,чакаме да се случат нещата .На кой номер да звъня?На този в сайта не вдигат след 18,поне колкото пъти се е налагало да звънна за нещо никога не вдигат.

# 6 695
  • Мнения: 744
Сега се зачудих на кой звънях  newsm78 Мисля че вдигаха и на централата  нощем, но аз имам и един друг мобилен който ми го дадоха акушерките когато лежах за задържане (понеже нощем не се появяват, практиката е ако има проблем да им звъниш за да дойдат). Сега ще ти го пратя.

# 6 696
  • Мнения: 87
Много ми е интересно защо лекари като Манчев продължават да работят в Щерев при положение, че явно често има оплаквания от тях  newsm78 В крайна сметка това е частна, не държавна болница, не държат ли повече на имиджа си и не си ли подбират по-внимателно кадрите, за това си плащат пациентите??
Относно прегледите с вагинален ехограф аз също се чудя до кога се правят, на 13+5 гс (а по големина на бебето даже 14+1 гс) бях на преглед при др Коновалова и си мислех, че вече ще ме гледа с коремен, но не, пак с вагинален. И аз съм чувала, че не е много добре често да се правят прегледи с вагинален ехограф, но пък от друга страна си мисля, че Коновалова е достатъчно добър и съвестен лекар и знае какво прави...
Защото има и доволни от него.
Относно прегледа за шийката - тъй като се следя на две места ( и лекаря по клинична) - и при двамата ме боля, само дето при държавния лекар се получи и леко кървене.
Манчев може и да е по-груб в изказа си и определено нарушава установения стереотип, но е изчерпателен и говори с теб, когато попиташ,а и да не попиташ. Обяснява с думи прости и по приятелски, за разлика от други "хвалени" лекари в болницата, които те гледат като на поточна линия и със стерилен поглед.
Фен е на естественото раждане и не реже за "по-лесно".
Манчев просто има по-различен подход,който предполагам не допада на доста дами (определено е по-хард), но това в никакъв случай не го прави лош лекар.
За щастие клиниката ни дава възможността да открием лекаря, на когото да се доверим и има подходящ за всяка от нас.

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 00:42 от Bel_Ami

# 6 697
  • София
  • Мнения: 22 984
" Приятелски", Манчев?... 2 дни плаках след прегледа при него, заради отношението му...
Принципно се следя при Александров, както някои от вас знаете или сте чували и неговото отношение е по- особено, но никога не си е позволявал да ми говори така.  Naughty
А не смятам, че е професионалист, защото ми постави грешна диагноза, а не защото се държа като РЪБ ( най-меката възможна дума).

# 6 698
  • Мнения: 87
Аз изказах своето мнение, защото нещата станаха твърде черни и бели,а аз от доктора съм доволна и ми е криво да го премълчавам.
Явно го хванах малко след идването му в клиниката и на сляпо записах час при него,та до момента.
 И при Алекдандров ходих с опасения за преждевременно раждаме в 6 м- беше зает с вайбъра си, прегледа ме асистентката му. За притесненията си от него получих кимване,не бях някакъв невиждан за медицината случай,но все пак и аз като вас чаках нещо повече.
Доц. Андреева, за която казват,че е отличен специалист,в което не се съмнявам, просто не ми даде нужното ми внимание (когато не знаеш какво да питаш е трудно да си подбереш въпросите си) при един особено деликатен момент, в който не знаех кое по-напред да захвана.
 Този "ръб" Манчев , както го определяте седи и говори с мен, обяснява. Пита. Може да е груб- на мен не ми пречи. Харесвам метода "право куме в очите" . Не желая галене с перо,а ефективност. За всяко негово притеснение ми е викал консултация с колега или ме е насочвал към специалист -презастраховането ме устройва,а не неглижирането.
Следя темата от доста време и като гледам и от Чавеева се оплакват, нищо че е едно от титолуваните и хвалени имена на Щерев. Това само доказва,че личното ни мнение за един човек винаги ще се разминава с това на околните. Радвам се,че си намерила своя лекар и съжалявам,че са ти объркали диагнозата и са те притеснили така. Просто давам още една гледна точка в дискусия за различните лекари.
И аз ако бях чела мнения по форумите предварително щях да се натискам за онези 3-4 имена от Щерев,при които всички ходят. Факт е,че на сляпо попаднах при Манчев и до момента не съжалявам за това (много се надявам и така да си остане).
На всички неориентирали се желая успех в намирането на "техния лекар" Wink
( Извинявам се за дългия пост)

# 6 699
  • Мнения: 41
Bel_Ami  подкрепям твоето мнение.. и аз случайно попаднах при Манчев... неговия характер си е по странен и трябва умения за да го схванеш  Grinning  до момента не съжАлявам за  съдбата която ме срешна с него.., човека се старае и винаги гледа да се съобразява с моите понякога нелепи изисквания... остават ми още броени срещи с него и се надявам да запазя така доброто си мнение за него.. никога не е
късно човек да се разочарова  Peace

# 6 700
  • Мнения: 5 468
Светланка, леко раждане ти пожелавам. По принцип, като те приемат в болницата за раждане, тогава се обаждат на твоя лекар, но според мен не пречи да се уговориш предварително да звъннеш на своя лекар, ако се притесняваш от този, който  ще те приеме. Лошото на този вариант е, че може да е рано за прием в болницата и твоят лекар напразно да се разкарва. Аз два пъти ходих до болницата с контракции, но беше рано и се връщах. На третия път ме прие дежурния лекар (беше 2-3 през нощта) и каза, че съм с 5см разкритие. Аз толкова много се зарадвах, че имам разкритие, защото бях цял ден с контракции (леки и поносими) и цял ден имах 1см разкритие. Дежурния беше много симпатичен(не му помня името), но беше сгрешил с разкритието, защото около два часа след приемането ми в болницата бях с 2см разкритие, установено от моя доктор. Или съм единствената жена, която прави закритие, вместо разкритие.  Laughing Това не беше проблем, защото така или иначе раждането беше започнало. Въпреки всичко, дежурния доктор беше много мил и даже ме похвали, че съм избрала естествено раждане, та това ми вдъхна смелост. Дано съм те разведрила малко.  Hug

# 6 701
  • Мнения: 1 092
Малко страничен от лекарите въпрос - случайно като ходих на ФМ видях, че в Щерев има йога часове за бременни, от реклами в интернет пък разбрах, че имат и водно - здравителен комплекс (или както там се нарича зоната с басейн/ите), какви още "екстри", ако мога така да се изразя, предлагат и къде мога да разбера повече за тях? В сайта не намирам информация, това не значи, че няма, просто аз не успявам да я намеря  Laughing

П.П. а за Манчев се сетих да кажа, че докато аз лежах в болницата (тогава бях при Александров), той дойде да види пациентката си няколко пъти, а моят лекар не дойде да ме види нито веднъж, едва си изпросих преглед при него. Така че нещата наистина са относителни, въпросът е като цяло кои мнения надделяват и най-вече всеки да си намери навреме лекаря Simple Smile

# 6 702
# 6 703
  • Мнения: 1 092
cristi, благодаря ти  bouquet

# 6 704

Общи условия

Активация на акаунт