Израел 4

  • 30 413
  • 287
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 952

 Party  Скица!  Hug

 
 Халас!  Стига вече !!!! Просто трябва да спрем.Понякога  чувството да убедим някой или да променим нещо ни кара да продължаваме, но не е нужно!Понякога просто трябва да оставим нещата.Оставете.Това  е неразрешим конфликт.Всеки е прав за себе си.Има много недорзбрани неща за  отсрещната страна и който твърди , че  я познава от тории , репортажи и  приказки - ГРЕШИ. Не  се заблуждавайте , че  сте наясно с нещата напълно.Това е за всички и за всичко в живота.Безпристрастието е отопия.Невъзможно е да пренебрегнеш личните си  преживявания , позицията на семейството си , религията си и да  си безпристрастен.Няма такова нещо.Затова -СТИГА и от двете страни.

  Много пъти си мисля , момичета .....ако  седим на една маса очи в очи дали така ще си говорим или монитора като един виртуален щит ни освобождава от  задръжки и някак ни окрилява в  един безумен порив.Стига по тази тема!

Не мисля , че  някой от вас  знае за "Шулхан Арух"( подредена трапеза значи , "шулхан" - маса , трапеза)  нещо повече от  едно име и разни  интерпретации към него от незнам къде (аз съм чела от тази книга).Това  е книга.Не се изучава в училищата и съдържа  много неща в себе си , най-вече свързани с "кашрут" -   храната ,приготвянето и по обичая , благословенията и много други неща.Тя се изучава в религиозните училища.Не хвърляйте некомпетентни коментари и остри  думи напразно в силни чувства.

   Лека нощ на всички!

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 23:32 от petia911

# 286
  • Мнения: 800
Понякога просто трябва да оставим нещата.Оставете.Това  е неразрешим конфликт.Всеки е прав за себе си.Има много недорзбрани неща за  отсрещната страна и който твърди , че  я познава от тории , репортажи и  приказки - ГРЕШИ. Не  се заблуждавайте , че  сте наясно с нещата напълно.Това е за всички и за всичко в живота

 Peace  Така е, ние хората виждаме само това, което искаме да видим, но има някой над нас, който съди кое е право и кое грешно Praynig

За ШУЛХАН АРУХ на някои места наистина се споменава за приготвянето на храната, дрехите на равините, молитвите, но най-вече се набляга на това, колко недостойни същества (не хора, а същества) са неевреите и как всеки порядъчен евреин трябва да ги пре*бава при първа възможност. Знам, че свещените книги често се изопачават или интерпретират погрешно (съзнателно или не), затова с интерес бих погледнала ако дадете линк с вашата интерпретация

С момичетата от форума не знам какво бихме говорили на маса Simple Smile Не мисля, че някой се прави на компетентен или преиграва пред монитора, това е форум, излагат се гледни точки и мнения, и мисля е естествено да се стигне   до конфронтации и пререкания, независимо по какъв повод. Лошо е само, когато този конфликт се търси преднамерено !
И преди казах, че имам приятели евреи и то много близки, редовно се караме ожесточено с тях Mr. Green Почваме от нещо малко и постепенно надграждаме над него, докато се получи цяла словесна битка, но въпреки различните ни мнения, запазваме приятелстово си. Пък и забелязах, че откакто се прибраха в Бг за постоянно, вече много много не защитават израелската кауза.....

# 287
  • Мнения: 4 390
Достатъчно словоблудствахте. Заключвам.
Спорна седмица на всички!

ИЗРАЕЛ 5

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 15:14 от Дивиана

Общи условия

Активация на акаунт