През месеца на виното и любовта е 22-рата Kанадска тема

  • 16 360
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 313
Ох, май с другите две деца и без Интернет и много информация ми беше по-лесно #Cussing out

Ако знаеш колко си права Sad. Все си шашкаме , че нещо сме объркали, защото някъде пише едно, другаде друго и т.н.

Можеш да ядеш по 1 порция сиомга седмично - тя не натрупва много живак. Също така ореховите ядки са добър източник на омеги. Друго добро решение е някакъв вид рибено масло - те са пречистени от към вредности ужким  - но аз не посмях да пия докато бях бременна. Сега обаче си вземам омега 3 на капсулки.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 04:08 от smuty

# 31
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
shemet_neveroiaten - на теб ще ти е трудно без съмнение, но пък като дойдеш към "махалата" на работа ще те водим с Йоани на кафе Sunglasses
Мани мани ще ви орева главите - трябва да ме "баннат" от форума за известно време като тръгне малкия на градина. Confused

# 32
  • Мнения: 319
Да се отчета за тортата Mr. Green
На вкус беше добре, като се изключи това, че вътре беше доста сладка, а покритието не беше достатъчно сладко. Но като за първи опит съм много доволна Peace И сега рецептата, за тия които искаха да я споделя:
За покритието (марципан Варна):
150 мл вода
70гр масло
150 гр брашно
около 0,500 кг пудра захар

 Водата се слага в някакъв съд на котлона. Добавя се маслото и се чака сместа да заври. После се изсипва брашното /на веднъж/ и се бърка , докато се отдели от стените на съда. Изважда се и се разстила на плот, за да изстине по-бързо. Когато е студено се замесва с пудра захар.

За сиропа:
350мл вода
3 ч.л. кленов тир (препълнени) (може да се използва и кленов сироп, или просто захар)

Водата се слага да заври, като в нея се разтваря кленовия тир/кленовия сироп/захарта. Оставя се да изстине.

За масления крем:
250гр масло (много дойде, защото тортата ми беше малка)
50-60гр пудра захар (може и малко повече)
малко прясно мляко

Разбиваме с миксер омекналото масло и захарта, след което добавяме малко прясно мляко (аз маслото леко го разтопих в микровълновата, докато поомекне).

За сметановия крем:
500мл течна сметана 35%
50-60гр пудра захар (може и малко повече)

Сметаната и захарта се разбиват докато се получи гъст крем.

Приготвяне:
Тъй като никога не съм пекла блатове, реших да импровизирам, като за блат използвах готовите сухи смеси на Betty Crocker (1 кутия). След като го опекох го оставих да изстине и да престои до другия ден (така четох, че се прави, за да няма проблем с рязането). Същия ден си забърках и тестото за покритието). На следващия ден разрязах блата на 3 части (оказа се, че рязането с конец е много лесно и ефективно). Сиропирах първия блат, върху него сложих сметана, втори блат, сиропирам, сметана, банани, сметана, трети блат, сиропирам. Намазах тортата с масления крем (отстрани и отгоре). Оцветих си част от тестото, разточих го и покрих тортата. От останалата част от тестото си изрязах формички, които налепих по тортата, като леко ги намокрих с вода. Покрих тортата с найлон и я сложих в хладилника. След около 24 часа беше готова за консумация.

Коментар: Ако се пекат обикновени пандишпанови блатове може би няма да стане толкова сладка, но готовите смеси са доста подсладени. Сиропа може да се направи малко повече. Не че беше суха, ама можеше още малко по-сочна да бъде.

# 33
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 776
Докато се включа сте изписали 2 страници Grinning

Сега погледнах - цената на сусама в Superstore е 3,80/кг. Мисля че по евтин може да се намери в китайските супермаркети, поне тук открих.
Мamamia погледни в XS Cargo, миналата седмица видях че имат доста и различни машини на много добра цена. Аз съм с Брадър и съм много доволна, естественно основно я използвам за подгъване

# 34
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Здравейте - пчеличка - тортата звучи страхотно и изглеждаше много добре!
Въпрос към всички останали - кой от вас а правил кръщене в Торонто? Коя църква използвахте и останахте ли доволни?
Ние с мъжа ми се оженихме в Свети Кирил и Методи, но не останахме изобщо доволни от service

# 35
  • Мнения: 919
ох, докато се усетя че сте пуснали нова тема вие сте изписали цели две страници Laughing

booboo's mama, добре дошла Hug

отивам да чета назад Crazy

# 36
  • Мнения: 319
Честит Свети Валентин и честит Трифон Зарезан на всички, които празнуват.
Да сте винаги обичани, опиянени от любов, а защо не и с чаша вино в ръка, прегръщайки любимите си същества Heart Eyes
1dating  loveuuu newsm76 Two Hearts  Kissing Heart Two Hearts Heart Heart Eyes smile3541

# 37
  • Мнения: 625
Здравейте и от мен!Имам си аз своите притеснения и се надявам някоя мама да се включи и да ме насочи:значи търся специалист УНГ,(ако може и да е в близост до Ласал още по-добре),детето ми боледува страшно много последните 3 месеца и то са основно отити.В чудо вече съм се видяла,имам чувството,че откакто го ваксинирахме с някои тукашни ваксини,които се оказаха задължителни стана така(може и да е съвпадение).Приемам и предложения за алтернативно лечение,ако някой ползва услугите на хомеопат тук в Монреал,моля за координати.И още един въпрос ме тормози:тук препоръчва ли се на бременните да приемат фолиева киселина(иска ми се да стана мама за втори път,та да си попитам)?

# 38
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
mama Veni за първия ти въпрос не мога да отговоря, но за фолиевата киселина мога да кажа че е силно препоръчителна навсякъде по света. Тукашните разфасовки са по 1mg - взимаш по една на ден. Няма опасност от предозирване. Препоръката е поне 3 месеца преди да забременееш да я пиеш за да се натрупа в организма нужния запас тъй като е най-важна в първите седмици от бременността - докато още не знаеш че си бременна  Wink

# 39
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

mama Veni,  отиди при личния  лекар/педиатър на детето и му поискай направление за УНГ специалист. Без направление не става. Отделно пък се чака по 2-3 мес. за час..  Tired

# 40
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Честит Свети Валентин!Бъдете влюбени в живота!

Благодаря ви за отговорите за шевните машини.
mama Veni   за съжаление тук наистина всичко минава през личния лекар, тъй че звънни му и настоявай за направление. Успех!

# 41
  • Мнения: 37
Здравейте и честити празници!
Отдавна не сам се появявала и ето че има нова тема. И то не че съм страшно заета, а по скоро ме подмързява да пиша. Ние сме добре. Бебокът расте, каката прави бели, а аз съм много щастлива че имам помощ. Друго си е с баба в къщи, за нищо не се грижа освен да си гледам бебето.
Обсъждате шевни машини и бързам да се включа с "експертното" си мнение. Всичките ми машини са JANOME с изключение на една която е SINGER и нея я исках да е JANOME, но там беше много сложно със софтуера. Та тези машини са произведени в Япония и няма смисъл да ви говоря за качество и издръжливост. Цената е много приемлива, като се има предвид че работи перфектно - мърка като котенце. За съжаление Сингер, който се продава тук не е произведен в Германия, а в Китай, та имам сериозни съображения отностно качествоно. Но в твоя случай щом няма да я експлоатираш яко, мисля че всяка от споменатите машини ще ти свърши работа. Brother са малко дървени, но пък са евтини. mamamia Ако те интересуват повече подробности пише на личен, че много задълбочих темата тук.

# 42
  • Мнения: 625
Мерси за инфото shemet_neveroiaten,може ли да ми кажете каква фолиева киселина вземахте(имам предвид марка),аз нещо не можах да открия Embarassed.
А относно направлението-май е доста сложно.Вчера го водихме,но тъй като нямаме личен лекар си ходим при един-общопрактикуващ,изписа антибиотик.

# 43
  • Мнения: 5 713
Вери, така и не мога да разбера по колко сусам на ден е достатъчно за да задоволим нуждите си от калций. Ти по колко взимаш? И в твоя магазин ли сусамът е при подправките, съответно в малки пасетчета?
Съжалявам, че чак сега отговарям, но такава настинка ме тръшна, че не ми беше хич до форум. Там е работата, че не помня къде точно беше сусама, скоро не съм и ходила до магазина. Като отида, ще проверя и пак ще пиша. Мисля, че го продаваха в голям пакет, по либра, на рафтовете, където е и суровия бадем, орехи, кокосови стърготини, ленено семе. А иначе си слагам по 1с.л. в киселото мляко с мед. Не знам дали е достатъчно.

значи търся специалист УНГ,(ако може и да е в близост до Ласал още по-добре),детето ми боледува страшно много последните 3 месеца и то са основно отити.В чудо вече съм се видяла,имам чувството,че откакто го ваксинирахме с някои тукашни ваксини,които се оказаха задължителни стана така(може и да е съвпадение).Приемам и предложения за алтернативно лечение,ако някой ползва услугите на хомеопат тук в Монреал,моля за координати.И още един въпрос ме тормози:тук препоръчва ли се на бременните да приемат фолиева киселина(иска ми се да стана мама за втори път,та да си попитам)?
Вени, аз да почна отзад напред. Лично аз фолиева не съм пила, защото изцяло се лекувам с хомеопатия. А и считам, че с правилно хранене може да се набавя по естествен път. Иначе я препоръчват, да. За хомеопат питай heureuse. Тя скоро писа, че е открила една ливанка- класически хомеопат, но нямам координати. Зашо казваш, че ваксините били задължителни? Тук няма такова нещо. Аз не съм ги слагала на Маги и няма да ги сложа. Против тях съм. И самата ти правиш връзка межу ваксините и отитите. Но, за да не подклаждам спор сега относно ваксините, спирам до тук. За УНГ-то не мога да помогна. Ние също нямаме педиатър. Последният път, когато писна, че я боли ухото, я водихме в Педиатрията на Долар без час. Казаха отит и айде антибиотик. Нищо, че нея я боля само час предишната вечер, а на следващия ден, когато я заведохме на лекар, поддържаше само Т и кашляше. Естествено не дадох АБ, защото и нея лекувам с хомеопатия. Оправи се.

# 44
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мерси за инфото shemet_neveroiaten,може ли да ми кажете каква фолиева киселина вземахте(имам предвид марка),аз нещо не можах да открия Embarassed.
Аз взимах на LIFE - Folic Acid / Acide Folique но има и други марки - просто попитай във фармацията - може да е на някакъв страничен рафт.

Общи условия

Активация на акаунт