Средно образование до 10-ти клас???

  • 5 628
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 919
От шести клас надолу които са в момента учат по новата програма,които са седми клас  си продължават по старата. Peace

# 76
  • Мнения: 30


 

Аз съм учителка и смятам че това е добра идея, защото много по-лесно се работи с деца, които имат желание да учат. Това, че образованието до 12 клас е задължително съвсем не означава, че тези хора наистина научават нещо, защото по-голямата част от времето си я изкарват в близките кафета или в училище, но занимваийки се с всичко друго само не и с това, което трябва (това се отнася за тези които не искат да учат). Така че, те нещтата и сега седят горе-долу по същия начин...т.е който иска учи, който не иска-не учи.
 


Колега, а не е ли по-правилно да ги мотивираме по всякакъв начин, а не да казваме - те не учат, тяхна си работа?

Аз не мисля, че е възможно да мотивираш 30 човека (тинейджъри) да харесват даден предмет и да искат да го учат - определени ученици - да, но всичките - трудно.

# 77
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Занда, тук мненията ни се разминават. Явно нямаш наблюдения над деца, които нямат желание за образование. Аз обаче съм работила почти само с такива. Досега не съм намерила начин да ги мотивирам, а имам желание и сметка да го правя, ако искам да съм на работа. Предпочитам обаче да падне бройката, но да се подобри качеството и на моята работа и на обучението на учениците. Защото тези демотивираните само пречат и дърпат нивото назад.

# 78
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Занда, тук мненията ни се разминават. Явно нямаш наблюдения над деца, които нямат желание за образование. Аз обаче съм работила почти само с такива. Досега не съм намерила начин да ги мотивирам, а имам желание и сметка да го правя, ако искам да съм на работа. Предпочитам обаче да падне бройката, но да се подобри качеството и на моята работа и на обучението на учениците. Защото тези демотивираните само пречат и дърпат нивото назад.

Същата история и тук ( в Холандия). Днес дори чух от ръководител на половината училище:"Те идват на училище, за да общуват, а не да учат. Така че, трябва да наблегнем на това. " Потрес! След 10 години експерименту тук, холандците бавно и славно се връщат към системата отпреди 20-30 години, в която голям % от учениците ще научават занаят с ръцете си, а не предмети от учебниците, които са им 10 пъти мъка и скука и се чудят по какъв начин да ми направят живота черен. Може да има по-малко работа за нас, ама и това сегашното не е живот.

# 79
  • Мнения: 24 467
И не само в Холандия. И не само у нас.
На 16-17 години децата вече имат изграден стериотип на работа, устойчиви интереси и характер. Сред тях има много такива, които определено нямат желание за по- нататъшно обучение и не могат да бъдат мотивирани, а не го считам и за нужно.
Освен това по мои лични наблюдения голяма част от програмата за обучение в ХІ и ХІІ клас повтаря вече изучен материал.

Общи условия

Активация на акаунт