НЕкачествено ново строителство

  • 18 426
  • 132
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 452
оказва се че при новото строителство аз трябва да си купя и абщите части, все едно ще живея там.
И накрая си купихме ап. в социалистически блок, строен 38год., издържал бомбандировките/е, то и вътре беше една бомба/, но за 60кв. имаме 3 напълно самостоятелни стаи. Не сме плащали общите части, които ги има обаче в нот.акт!
При това имаме и мазе и таван/голям и стана на ателие/!

О, с тези общи части е голяма драма. Е, няма имот без общи части, без оглед ново или старо строителство.
Аз, обаче лично съм се заканила след някоя и друга година да построя сграда без общи части. Няма да има стълбище и асансьор, само жилища. Ще пусна по една пожарна стълба на външната фасада и по едно въже. Публикувам я за продажба и ще чакам с нетърпение всички, оплакващи се от общите части да заповядат да си закупят жилище без такива.

# 91
  • София
  • Мнения: 5 606
оказва се че при новото строителство аз трябва да си купя и абщите части, все едно ще живея там.
И накрая си купихме ап. в социалистически блок, строен 38год., издържал бомбандировките/е, то и вътре беше една бомба/, но за 60кв. имаме 3 напълно самостоятелни стаи. Не сме плащали общите части, които ги има обаче в нот.акт!
При това имаме и мазе и таван/голям и стана на ателие/!

О, с тези общи части е голяма драма. Е, няма имот без общи части, без оглед ново или старо строителство.
Аз, обаче лично съм се заканила след някоя и друга година да построя сграда без общи части. Няма да има стълбище и асансьор, само жилища. Ще пусна по една пожарна стълба на външната фасада и по едно въже. Публикувам я за продажба и ще чакам с нетърпение всички, оплакващи се от общите части да заповядат да си закупят жилище без такива.
smile3501

# 92
  • Мнения: 19 333
оказва се че при новото строителство аз трябва да си купя и абщите части, все едно ще живея там.
И накрая си купихме ап. в социалистически блок, строен 38год., издържал бомбандировките/е, то и вътре беше една бомба/, но за 60кв. имаме 3 напълно самостоятелни стаи. Не сме плащали общите части, които ги има обаче в нот.акт!
При това имаме и мазе и таван/голям и стана на ателие/!

О, с тези общи части е голяма драма. Е, няма имот без общи части, без оглед ново или старо строителство.
Аз, обаче лично съм се заканила след някоя и друга година да построя сграда без общи части. Няма да има стълбище и асансьор, само жилища. Ще пусна по една пожарна стълба на външната фасада и по едно въже. Публикувам я за продажба и ще чакам с нетърпение всички, оплакващи се от общите части да заповядат да си закупят жилище без такива.
smile3501
извинявай,но 10-15% от квадратурата на жилището да плащаш за общи части е самоубийство.купуваш жилище за 100кв по 1000евро квадрата и плащаш 10-15 бона за стълбите  Joy голям купон.не стига,че получаваш качествено построен апартамент,даваш на фирмата някакви си 500-600евро на квадрат над разходите й за строеж,което си е направо за Бог да прости печалба, и получаваш едно уютно стълбище с прекрасен често развалящ се асансьор.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 23:15 от В_и_В_и

# 93
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Качествено е новото строителство, когато се избере подходящата фирма. Фирмата трябва да е инвеститорска- демек да снася кинти на свестни подизпълнители. Т.е. важни са ти не толкова строителните елементи(изключваме пясък от плажа и т.н, това си личи), а как се свързват и по кое време.
Безумно е да се строи през зимата.
Имам още много неща да кажа по темата, но не е форумско....

# 94
  • Мнения: 192
Честно казано - чудя се на всички които си купуват апартаменти, без значение тухлени, панелни,ново,старо...
Когато преди 4 години  продадох моя, построих си къщата всички ме помислиха за луд. Сега съм кротък луд, който живее в къща, на 20 километра от центъра и се наслаждавам на всички "нормални" които си купуват маломерните кутийки из ливадите и там подобните квартали.
Вманиачих се на тема природа и чист въздух, не ща и да чуя за апартамент и живот в чертите на София.

От приятел на нашите, строител, герой на соц. труд, знам че района на кв. Витоша и Ман.Ливади са били табу за строителство  по ония времена. Именно заради подпочвените води!

# 95
  • Мнения: 803
Миналата пролет брат ми се нанесе в чист нов блок в кв. Хладилника (София). Няма да говоря за съотношение цена/пространство, просто ще спомена, че покривът им протече миналата късна есен!!! Даже не всички се бяха нанесли! И от там се почна ходене по мъките. Звънеше се на строителите почти денонощно, не могат да бъдат открити. В крайна сметка се оказа, че фирмата, която е построила сградата и съответно дава гаранция за построеното не съществува вече. Или по-скоро са я закрили и са си открили друга! Най-накрая (с намесата на адвокати) бяха издирани и им се даде срок най-късно тази пролет покривът да бъде ремонтиран.

И аз съм фен на старото тухлено строителство. Само че трудно се открива апартамент на добра цена, който да не е за основен ремонт и да трябва да се набуташ още не знам си колко хиляди...

# 96
  • Мнения: 2 759
...От приятел на нашите, строител, герой на соц. труд, знам че района на кв. Витоша и Ман.Ливади са били табу за строителство  по ония времена...
                     Кои точно времена  newsm78?

# 97
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Стига бе хора, подпочвени води има навсякъде. И ще стават все повече и с все по-високо ниво.
В нашия парцел водата излиза като копнеш 7 м надолу, дай да го направя на ливада и да опъна една палатка за най-сигурно.
За сведение в центъра е, не е в кв. Витоша или в Манастирски ливади.
А във Венеция какво да кажат, като основите на къщите им са във вода?
Измислили са си материали хората и изолират. Възскъпички са, но това е положението.
Точно с тях лятото ще си подобряваме ситуацията в подземните гаражи, 'щото нашият строител навремето заложи във фундамента единствено така популярната по българските ширини уж 'изолираща' мушамичка и резултатът е Sick.
Не са ни виновни подпочвените води, всички проблеми идват от цицилък на инвеститора.

# 98
  • Мнения: 352
Миналата година братовчед ми си купи мансарден 140 кв. на безумно висока цена. Е, при един по -продължителен дъжд от терасата страшна вода под паркета в спалнята.Настана едно крътене, тъкмо се беше нанесъл...Да не говорим, че още като го стягаше и беше готов само с банята, чиито плочи само струват 30 000 се наложи след седмица да ги изкръти всички, че нещо са объркали по системата и водата вместо по тръбите се стича на долния етаж. Ужас...

# 99
  • Варна
  • Мнения: 10 801
На предната ни квартира - стара панелка, имаше проблем с мръсния канал. Още навремето като строили блока, въпросната тръба не била поставена с нужния наклон и като се запушеше канала (а това се случваше минимум на 6 мес. , всичко избиваше през канала на апартамента на 1 ет. - тоест, този, който ни го отдадоха под наем.  Sick

За проблема разбрахме след като се настанихме от любезни съседи. Въпросният апартамент е препродаван 3-4 пъти в рамките на 1-2 години.

Трябваше да се свиква събрание (трудна работа в блок населен предимно с пенсии), да се събират пари... да се вика лайнярка.  ooooh!

Та, въпросното жилище с този проблем след нас е отдадено под наем за 400 лв.  Tired

# 100
  • Мнения: 1 992
Еми щом има балами да дават 400 лв...

# 101
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Еми щом има балами да дават 400 лв...

В съседната тема, където се разисква ще паднат ли цените на имотите, някои защитават тезата за живеене под наем на този етап - с надеждата че цените ще паднат рязко надолу.

Давай луди пари за мизерия, след като хазяите имат очи да ти пробутват подобни жилища...

# 102
  • Мнения: 1 992
И ние сме под наем, знам за какво иде реч.

# 103
  • Мнения: 1 413

когато преди 4 години  продадох моя, построих си къщата всички ме помислиха за луд. Сега съм кротък луд, който живее в къща, на 20 километра от центъра
Вманиачих се на тема природа и чист въздух, не ща и да чуя за апартамент и живот в чертите на София.
/quote]

Съгласна съм!
Преди 8 години с мъжа ми бяхме пред дилемата страховит заем за панелка или къща на 20 км. от центъра. Избрахме къщата, не сме съжалили нито за миг! Просторно, тихо, независими от никого, нямаме заеми, направили сме си ел и вик инсталацията и знаем кое как е сложено.  Бих посъветвала всеки ако има възможност да вложи в купуване на място и строеж, макар и на нещо по-малко. Наши приятели купиха в кооперация, не са се оплаквали, но тя май е от осемдесетте newsm78

# 104
  • Мнения: 19 333
че то 20км от центъра за София си е направо идеално.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт