Домашни игри за 10 - 12 месечно?

  • 12 416
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 400
Ами... гледа от мен и копира всичко, което аз правя /или поне опитва де, само да я видите как 'си слага червило', мажейки се по устните с обратното на дланта си Joy/.
Първото, което се научи да прави е да изхвърля мокрия памперс /грижливо увит от мен/ в кофата. Носим го дотам и после го пуска вътре /в началото малко й го издърпвах от ръчичката/. После много я похвалвам. Казвам 'браво' и пляскам с ръце. Сега вече тя сама си пляска, когато го пусне.
Предполагам затова и да слага разни неща някъде не й е чуждо.  Peace

# 31
  • Мнения: 250
Моят син се заиграва сам понякога,но аз трябва да съм плътно до него.Иначе игрите на които се забавляваме заедно са:
-криеница-аз се крия зад леглото например-той вижда къде съм се скрила и идва при мен ухилен и като ми види лицето му казвам "бау"
-на конче-това е от вчера-качвам го на гърба си,като се навеждам и го държа с ръце за дупето и обикалям стаята подтичвайки и издавайки разни звуци,той се залива от смях.
-правя се на люлка-лягам по гръб,той ми сяда на корема и започвам да се изправям от легнало положение до седнало и обратно.Нещо като коремни преси-много полезно за мама.
-танцуваме заедно-също много любимо нещо за него.Взимам го на ръце,с едната ръка хващам неговата и започваме да се въртим,като или аз тананикам,или пускам музика.
Хайде стига че стана много дълго.Приятни забавления ви пожелавам. Hug
И дано скоро се стопли времето,че и ние нямаме търпение вече. Grinning

# 32
  • Мнения: 1 367
Моят син сега е на фаза прохождане и почти нищо друго не му е интересно.Любимите му занимания са да ходим за ръчички,да ритаме топка,да стои прав пред ТВ и да сменя каналите /тревожа се вече за очичките му/,да рови в шкафовете.Иначе когато все пак се случи да поседне,му давам предимно играчки,които правят шум-има пиано,средата от кутия бонбони /формичките, където са стояли бонбоните/,метално канче с лъжица...Въпрос на въображение.Тежката артилерия,когато му писне да стои /това е след 5,най-много 10 минути/,е портфейла ми с предварително извадени стотинки,може дистанционното или телефона ми.Какво друго-обича да "работи" с клавиатурата на компютъра,да танцуваме на детски песнички,да гледа как работи пералнята и да се опитва да изчовърка лампичката й...Но най-вече упражненията в ходене.
Относно спора дали да играем с децата си /видях отделна тема,но ще пиша тук/-мисля,че е много важно да го комуникираме с тях още от съвсем малки и това не ги прави по-малко самостоятелни.Аз даже на моменти прекалявам с това,но пък е за доброто на детето-научил е много неща,които сам нямаше да може.

# 33
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Разглеждаме детски книжки с дебели страници(често го прави и сам)
 -Изважда и слага обратно играчките си от панерчето ,
 -имаме магнитчета с картинки на хладилника (с тях може да си играе  половин час),
 -сядаме на пода аз му търкулвам топката,той се опитва да ми я върне
 -гони топката и ми я донася
 -пея "Хей,ръчички" той пляска с ръце.
 -харесват му дистанционните и телефоните,понякога си играе с тях.
 -обича да отваря малки кутии и да се опитва да ги затвори(повечето пъти неуспешно)
 За това се сещам.Игрите се променят постепенно.Неща,които са му харесвали,започват да не го интересуват.За момента,предметите от нашето ежедневие са му по-интересни от повечето му играчки.

# 34
  • Мнения: 78
Записвам се и аз да следя темата за идейки.
Иначе и при нас шкафове и нощни шкафчета са хит. Давам му дървена лъжица и няколко пласмасови или от старите метални купички и става супер купон, книжки книжни четем, гумени дъвчем или съзерцаваме, музикални играчки и купчина кубчета се мятат или местят насам натам, кое където се побира се слага и вади, най-любима обаче си остава криеницата /като при bambi mama/. В момента не се сещам за друго, по принцип импровизирам на момента ако ми хрумне нещо  newsm78 Crazy Laughing

# 35
  • Мнения: 4 401
ако сме сами и се налага да свърша нещо благославям кошарата за игра в нея до полвинчас без проблем но не прекалявам в смисъл не се скатавам и веднага щом забъркам манджата например я вземам и с играем двете- борим се търкаляме се дори по пода много е забавно ,едва ходи но и е много забавно да търкаля топката с краче.....
 
а вчета на гости  беше свекърва ми ,та и тя като всяка баба дава всичко само малката да е доволна и си отвори чантата махна от там дезодоранта и  химикалката и позволи на малката сама да вади от там едно по едно и да разглежда всичко...телефон,тефтер,козмртика.....абе дамска чанта....отне почти час през който двете си пиехме кафе и наблюдавахме с умиление  малката

# 36
  • София
  • Мнения: 6 011
Сам почти не се заиграва. Иска да играе само и единствено с мен, дори с баща си не иска. Стои само в стаята, в която съм и аз. 15-20 минути си осигурявам ако му дам да къса две пакетчета носни кърпи, но май и това му омръзна.
Чекмеджетата навсякъде са хит, но хубавото е, че много слуша и не пипа нищо вътре в тях, само ги отваря и затваря. Съответно отначало доста си прещипваше пръстите, но се научи, де. В момента обича да отваря и затваря вратите на апартамента. Каквито и игри да му измислям го вълнуват 5 минути. Единствено седи по - дълго ако му пея.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт