Как и с какво чистите фурната си вътре..?

  • 11 905
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Аз нямам нужда от препарати, тя сама се чисти. Ама ако имах-бих ползвала Меглио. Така че още един глас за този препарат. Laughing
Малко офф: Джемма, спри се моля те, вече черна завист ме гризе заради самопочистващата се фурна! Не е честно, пфу!  Laughing
Аз си продадох душата на дявола за 1000лв (толкова не ми достигаха до мечтаната самопочистваща се Сименс) и мъж ми се закле да я чисти той, така че не ми дреме какви препарати ще ползва  hahaha

# 16
  • Мнения: 2 891
Камамбер, аз срещам подобен отпор, но ще се възползвам от съвета  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 648
      И аз съм с Меглио, но една позната ми каза, че след проблем с вентилатора на фурната, майстора я посъветвал да Не впръсква препарати, щото клеясвали .

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 496
 А колко често си почиствате фурните?Една колежка твърди ,че след всяко готвене я чисти ,което на мен ми се вижда безумно.Иначе използвам Медикс.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
С Меглио чистя всичко, но само фурната не успях да почистя - обилно напръскана, престоя повече от час, като отвреме навреме разтърквах с гъба, но загорелите петна си останаха. Пробвах и с някаква бяла субстанция /специално за фурни пишеше на опаковката/ - кисна, търках, кисна, търках, но ефектът беше минимален.
Само моята фурна ли е такъв инат?
На мен час киснене малко ми се струват. Аз оставям Меглито винаги повече - поне 2 часа, а първия път като си го купих го оставих 5-6 часа, че точно така търках, киснах за по час и петната си стояха.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
А колко често си почиствате фурните?Една колежка твърди ,че след всяко готвене я чисти ,което на мен ми се вижда безумно.Иначе използвам Медикс.
Хора всякакви. Чистя като видя, че е порядъчно мръсна, не се вживявам толкова.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 299
Извинявам се за спама,ама някой да ми обесни какво е "самопочистваща" фурна.Как и на какъв принцип става?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Извинявам се за спама,ама някой да ми обесни какво е "самопочистваща" фурна.Как и на какъв принцип става?
Пиролиза се нарича. Принципа е, че фурната се самозаключва и се нагрява до 500 градуса. Всички мазнини и други такива се овъгляват и ако въобще остане нещо то пада на дъното на фурната и просто го събираш. Разликата в цената с обикновените фурни е чувствителна.

# 23
  • Мнения: 1 925
Най-доволна съм от Медикс, малко трудно се отмива, но действа най-добре. Пробвала съм какви ли не други като мр.Пропър.  Naughty

# 24
  • Мнения: 35
От търсене и смяна на много препарати, една жена ми препоръча българския ФАВОРИТ.
Е нямате идея какво действие има! Само дето ме предупреди непременно да слагам ръкавици, че е толкова силен, чак кожата пробива. Не мирише толкова, колкото останалите, на основата на сода каустик е.
Той освен кожата и печката ще ти пробие.
И аз си зададох същия въпрос, но не, не я проби. А всъщност нали предназначението му е точно да почиства емайла.

# 25
  • София
  • Мнения: 346
Нямах предвид еднократно почистване , а редовното му използване.

# 26
  • Мнения: 824
Аз я почиствам с паста на Astonish.

# 27
  • Мнения: 1 449
Абе и мойта е с  пиролиза, но от търкане пак си има нужда... Остава все по нещо, скарите трябва да се извадят и почистят отделно, така или иначе, стъклата, които са 4  на брой  Twisted Evil - също. А това е доста трудоемка и сложна работа, поради което съм ги разглобявала веднъж.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
ЦИФ паста

# 29
  • Мнения: 7 430
С Меглио чистя всичко, но само фурната не успях да почистя - обилно напръскана, престоя повече от час, като отвреме навреме разтърквах с гъба, но загорелите петна си останаха. Пробвах и с някаква бяла субстанция /специално за фурни пишеше на опаковката/ - кисна, търках, кисна, търках, но ефектът беше минимален.
Само моята фурна ли е такъв инат?

Баибиби, и аз срещах съпротива, но след ползването на Мр.Мускул - Универсал се почисти Peace
Пробвай Wink

Общи условия

Активация на акаунт