Да попитам и аз (за захранването и режима)

  • 938
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Въвеждай новата храна през 10 до 15 дни, а преди месото е хубаво да се въведат още 1-2 зеленчука и ще станете на подходяща възраст за месни пюрета. Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 672
При нас беше нещо подобно..Аз не можах да кърмя и пиехме АМ Аптамил..На 20я ден започна да ака много често, имаше много колики и газове..Няколко дни по-късно започна да ака със слуз и кръв. Лежахме в Детската университетска болница (в гастроентерология, к. завеждаща е доц. Маринова), но там ни увериха, че не е алергия, а "обострен ентероколит". В момента, в който започнах наново да давам Аптамила, започна отново..Знам какъв ужас си приживяла, и ние минахме през него. На нас ни повлия добре Фризопепа, който пием и до днес...
Относно захранването съм се консултирала с много лекари (доц. Маринова, д-р Mустаков, д-р Мирчев и педиатъра ни) и всички бяха на различно мнение...Та взех нещата в свои ръце и съм решила да не слушам никой, а от всекиго да взема по нещо...
Не съм давала сокчета и пюрета все още..От навършени пет месеца започнах с оризовата каша на Милупа...Така ще сме още 2-3 седмици, след което ще въведа картофче, морков и тиква(нея сме я пробвали вече)..Ще заместя обедното хранене, което е между12-14 (имаме дни в които пропускаме сутрин и сме на 4ри хранения) с зеленчуци, а кашата ще отиде следобед....След това ще започна да давам и плодови пюренца с кашата и ще въвеждам другите зеленчуци...
Чак към осмия мисля да дам месните пюрета...За да се компенсира недостига на желязо, ще давам каша, обогатена на желязо и зеленчуци, в които има такова...
Моят съвет е да въведеш кашата следобед (към 16:00 )и да я редуваш с плодовото пюре...Нека да и останат повече млечни хранения (3). А с месото почакй..Наистина е прибързано да се въвежда всичко за 2 месеца....
Ако искаш можеш да ми пишеш лично съобщение, за да обменим опит...
Желая ти успех със захранването и дано всичко да е ОК

# 17
  • Мнения: 22
При нас алергията се появи с излизането от болницата. Имаше силен обрив, който не минаваше от ХА АМ. Подут корем, силни колики и често връщаше мляко след ядене. Диагнозата бе поставена от педи-то. Правихме множество консултации и всеки казваше различно. Накрая приехме алергията. Поради това захранването започна след навършване на 5 месеца със зеленчуково пюре. Месец по-късно въведохме месото. На 7 месеца въведох каша. После попара, която я редувам с кашата или с мляко с бисквити. От 9-я месец давам и плодове - сурови (банан, стъргана ябълка) и под формата на пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт