За пишката СПЕШНО

  • 35 490
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 323
На моя син също я забели доктор,и после ми каза на я потапям  в отвара от тетра.

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
На моят син също му я забели лекар.Слагахме напоени в тетра тампони в памперса.Аз също съм чувала страшно много случаи, когато се е налагала хирургическа намеса заради разни "КОМПЕТЕНТНИ" педиатри, които оставят сама да се отвори.Но не съм чувала за проблеми след като кожичката е отлепяна постепенно.
Аман от разни критици без никакво медицинско образование!

# 17
  • Мнения: 244
Вашето педи не знае ли, че пишето не се пипа и не се забелва, аман от неграмотни педиатри и остарели и неверни информации  ooooh!
Преди да дадеш другия път на педито ви да издевателства и да мъчи сина ви, четете  Peace
Пишето НЕ СЕ ЗАБЕЛВА И НЕ СЕ ПИПА. Всичко си става от самосебе си с времето. При едни до годинката, при други чак в пубертета. Съжалявам за случилото се, не знам с какво да мажеш, дано се включи някоя мама с конкретен съвет. За съжаление веднъж насилено и забелено това обикновено влачи проблеми и сраствания след себе си. Дано при вас не е така.  Hug

добре де ама мъжът ми кАзва чена 6 год ходил да го дърпат и го боляло ужасно че го помни досега с ужас  та затова  мисля да го водим да го дрънат в пирогов вие какво ще кажете??

# 18
  • София
  • Мнения: 44 106
Егати педиатрите-касапи...
Възпаление рядко има при добре поддържана хигиена, възпаленията най-често стават при опити за забелване, не както трябва или при такива както при вас дето педиатъра дръпнал и после при повторно слепване става белята....
Ако все пак има някакво възпаление се ходи при детски уролог или хирург...и то при добър и адекватен...
Вашето педи не знае ли, че пишето не се пипа и не се забелва, аман от неграмотни педиатри и остарели и неверни информации  ooooh!
Преди да дадеш другия път на педито ви да издевателства и да мъчи сина ви, четете  Peace
Пишето НЕ СЕ ЗАБЕЛВА И НЕ СЕ ПИПА. Всичко си става от самосебе си с времето. При едни до годинката, при други чак в пубертета. Съжалявам за случилото се, не знам с какво да мажеш, дано се включи някоя мама с конкретен съвет. За съжаление веднъж насилено и забелено това обикновено влачи проблеми и сраствания след себе си. Дано при вас не е така.  Hug

добре де ама мъжът ми кАзва чена 6 год ходил да го дърпат и го боляло ужасно че го помни досега с ужас  та затова  мисля да го водим да го дрънат в пирогов вие какво ще кажете??

В такива случай не се дърпа, а обикновенно става с хирургическа намеса и то под упойка...Апропо около тази възръст от голям скок в ръстежа може да се получи вторично срастване....
Има и разни редки случаи при който окончателното забелване става в пубертета...
Това не е проблем, при една добра хигиена, ако фимозата не пречи на уринирането и ако не се получават възпаления...

това с това дърпане, ми напомня как като бях малка на всички задължителлно им махаха третата сливица...ей така за всеки случай - фимозата си е напълно естествено състояние....защо ви е да насилвате нещата....

# 19
  • Мнения: 774
Вашето педи не знае ли, че пишето не се пипа и не се забелва, аман от неграмотни педиатри и остарели и неверни информации  ooooh!
Преди да дадеш другия път на педито ви да издевателства и да мъчи сина ви, четете  Peace
Пишето НЕ СЕ ЗАБЕЛВА И НЕ СЕ ПИПА. Всичко си става от самосебе си с времето. При едни до годинката, при други чак в пубертета. Съжалявам за случилото се, не знам с какво да мажеш, дано се включи някоя мама с конкретен съвет. За съжаление веднъж насилено и забелено това обикновено влачи проблеми и сраствания след себе си. Дано при вас не е така.  Hug

 Ще си позволя да не се съглася с твоето изказване, поради много прясна случка с мой много близък роднина на 18 год., при който при първите му  сексуални опити препуциумът просто не е успял да се върне обратно. Така че посред нощ е трябвало да търси лекарска помощ. Т. е. искам да кажа, че не става от самосебе си.

 На моя син също лекар извърши тази манипулация около годинката, въпреки, че от около 4-ия месец бяхме започнали с тази процедура. Доста секрет излезе, който, когато се задържа, може да причини инфекция.

 Прави се компрес с риванол, оправя се за около 2-3 дни. Детето може даже да се стиска първия ден и да не ходи по малка нужда, защото явно е доста болезнено.

 Желая бързо оздравяване на малкия човек!  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 755
Колкото и добра да е хигиената, като не е зебелена кожата не може да се измие под главата. Точно там се секретира смегмата. А като не се почиства се образуват инфекциите. Моето дете го забели хирург, но се слепна и ходихме втори път. И двата пъти много го боля. Видях, че доктора го маза с Лидокаин докато го обработваше. Купих си крема. Аз го мазах и в къщи  като го дърпах първите дни защото се опитваше да се слепне пак и много го болеше. Крема е около 3лв. и, ако си го вземеш спестяваш на детето много болки.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 106
Смегмата спомага за естественото отлепяне на кожичката....

# 22
  • Мнения: 1 900
Не мога да дам съвет защото при нас такива неща няма.
Моето педи ми е казала при всяка баня да бутам кожата надолу доколкото може без да насилвам нещата. Просто до там докъдето стига без натиск, плакна с вода и това е.
Каза че до една година няма да насилваме нещата, тоест ще чакаме лека по лека само да се забели. Ако не от там нататък ще видим.
До сега сме нямали проблем.  Peace

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
добре де то педито не каза ли какво да правиш-с какво да мажеш и т.н.-обади се да я попиташ-
Peace
ние проблем не сме имали, но я оправихме когато беше на месец

# 24
  • Мнения: 315
На нашия бебо докторката му заголи пишлето на 10 - 11 м. В началото го заболя малко, после като пишкаше го наболяваше и мрънкаше, леко поплакване. Но ни предписаха калиев перманганат. Да сложим много малко по 1-2 зрънца във вода се разтваря до полу4аване на бледо розов цвят на водата и така да промиваме пишлето и с тетра става, а и малко риванол му намазахме.
Ами за 2-3 дни и му мина, слава богу  newsm17 .

И при вас ще мине до няколко дни.  newsm10

# 25
  • Мнения: 159
Не четох всички мнения. Лично нашето пишле сме го забелили отдавна. Дори вече не помня. Никакви болки. Само се усмихва и се чуди какво става. Мръсното изчезна. Никакви проблеми до момента и дано да е така и за в бъдеще. Не се стряскайте ама аз си го направих сама. Свекървата ми обясни и готово. И в последствие и аз разбрах, че не се пипало обаче детето си е спокойно, няма мръсничко и няма да ходи да го забелва или цепва  лекар. И така.
Ще се оправи бебчо.

# 26
  • Мнения: 56
Ще си позволя да подкрепя Angel_Dust като кажа, че и ние не сме забелвали само съм я подмивала със сребърна вода, реванол, тетра ...  проблеми никакви не сме имали и му се беше отворила към 7 месец, но не съм много сигурна защото не съм и обръщала голямо внимание, а веднъж като пишка таткото забелязал  Laughing
вижте тази статия :
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/
и тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243259.msg5672611#msg5672611

# 27
  • Мнения: 50
     Трудната част е минала.Сега е много важно по-няколко пъти на ден да правиш промивка с риванол/хубаво да почистваш / и да омасляваш  с подходящ крем за да не се слепне.След няколко дни ,ако има налепи ще изчезнат и главичката ще стане розова.След като нещата се поуспокоят половите органи се измиват всяка вечер с вода,понякога със сапун/особено лятото/
но най-ценни съвети може да  даде съпруга ти.Винаги съм се допитвала до моя  относно хигиената при момчетата.Той също беше на мнение ,че забелването трябва да се направи колкото може по-рано,защото в по-късен етап възпаленията са по неприятни.
  Бих те посъветвала да не слушаш някой "руси " майки за хигиената на момчетата/ не спомена-
вам коя точно,но в друга подобна тема беше се похвалила,че мие основно половите органи на детето два пъти месечно или нещо подобно newsm78/
  Още веднъж да кажа,че от сега на татък най-важна е хигиената.Измиваш всяка вечер-щастливо и чисто момченце,а по -късно и доволен пубертет,който се мие всяка вечер.Пожелавам ти успех и питай мъжа си - той ще ти обясни най-добре/макар,че е малко болезнена тема за тях Laughing/

# 28
  • Мнения: 9 973
риванол и панадол Peace

# 29
  • Мнения: 1 089
На мъжа ми са я забелили преди първи клас - има ужасни спомени. Но моя син му я бях забелила (без всякакви проблеми и реакции- малко по малко, по време на баня), но после срастна малко по ръбчето на главичлката и се наложи уролог да му я забели пак - едва тогава плака вечерта, когато пишкаше, спа обаче спокойно, следващите дни нещата съвсем се успокоиха. Грешката си беше моя, че след първото забелване не я мазах по-дълго с Дефламол или вазелин за да не може да срастне. Сега са ни казали по-дългичко да мажем с дефламол.

Общи условия

Активация на акаунт