Да помогнеш на приятел.

  • 2 372
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 784
В книгата на Лоранс Перну,която аз четох по време на бременността си,вярно старо издание,отпреди 10 години се казваше,че навремето майчиното мляко може да е било най-доброто,но сега хуманизираните млека се правят по специална технология,пречистват се и са по-здравословни за бебето от "нечистата" Кърма на майката,която кой знае с какво се е хранила.А в "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова просто е споменато за изключителното кърмене до 6 месец.Там се препоръчва да не се захранва детето до 4 месец(това там се води късно захранване) и да се кърми до годинката .Така че проблема не е че няма информация,а че се тиражира погрешна информация и не само по книгите,а и в бебешките списания,в медиите...

# 46
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Tsvety
В книгата на Лоранс Перну,която аз четох по време на бременността си,вярно старо издание,отпреди 10 години се казваше,че навремето майчиното мляко може да е било най-доброто,но сега хуманизираните млека се правят по специална технология,пречистват се и са по-здравословни за бебето от "нечистата" Кърма на майката


Хм, сигурно някой производител на адаптирани млека й е платил да го напише, макар че преди 10 години  Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Tsvety
В книгата на Лоранс Перну,която аз четох по време на бременността си,вярно старо издание,отпреди 10 години се казваше,че навремето майчиното мляко може да е било най-доброто,но сега хуманизираните млека се правят по специална технология,пречистват се и са по-здравословни за бебето от "нечистата" Кърма на майката


Хм, сигурно някой производител на адаптирани млека й е платил да го напише, макар че преди 10 години  Thinking


Е, това вече е супер странно.Аз четох същата книга и там авторката с две ръце препоръчва кърменето и дори разказва с умиление как е кърмила собствените си двама сина Shocked За храненето с адаптирано мляко - пише, че е по-добрият избор само и единствено, ако майката по някакви лични причини изпитва неприязън към кърменето и то я прави нещастна.Иначе - само кърма!!!
Как става тая работа сега, а?

# 48
  • Мнения: 6 206
белинда, много зависи кое издание си чела. Това новото, което от 2-3 години, май е по-точен превод.
Това, което аз имам е издавано 70 и някоя година, имам и второто, което е от началото на оседемдесетте. В тези първите издания комунягите са правили яки редакции, социализъма е намесен и във отглеждането и кърменето на детето. Shocked
Кашите се наричат брашна, отначало докато направя връзката, си викам брей какво й става на тази жена само за брашна говори. Какво брашно на 5-месечно бебе, а то ставало въпрос за каши.
Сегашното издание е с много редакции.

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: PoliaSp
белинда, много зависи кое издание си чела. Това новото, което от 2-3 години, май е по-точен превод.
Това, което аз имам е издавано 70 и някоя година, имам и второто, което е от началото на оседемдесетте. В тези първите издания комунягите са правили яки редакции, социализъма е намесен и във отглеждането и кърменето на детето. Shocked
Кашите се наричат брашна, отначало докато направя връзката, си викам брей какво й става на тази жена само за брашна говори. Какво брашно на 5-месечно бебе, а то ставало въпрос за каши.
Сегашното издание е с много редакции.


Хахахаха, да, това с брашната е култово Laughing Колко съм се блещила #Crazy Викам си - е как сега, млякото..и бух вътре една лъжица брашно от това за запръжките Laughing Лелеее, каква гъба съм била само преди година и нещо Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: bib.bib
...

Абсолютно аналогична ситуация.
Само отде ги взе тези познати,които са наясно с късното захранване?
На мен ми е писнало да ме гледат съжалително заради това, че си "лишавам" детето от полезни храни. Close

Мисля, че и друг път съм го споменавала, но досега само една приятелка се е опитала да ми обясни, че кърменето е жалка история. Хич, не влязох в спор, щото аз на никой не казвам, че киселото мляко е идиотщина.
Питали са ме с почуда дали наистина още кърмя, но е ставало дума за напълно позитивно и учудено отношение към кльощавия ми вид или друга особеност на характера ми  Laughing
В интерес на истината аз наистина не разисквам темата и коментирам само, ако изрично някой повдигне въпроса за храненето на бебетата. Не само, защото за мен става дума за много личен избор, а и защото по принцип не се включвам в групичките, които по пейки и градинки обсъждат едно и също ката ден. А и никога не бих могла да забравя, че голямото ми дете е кърмено под 2 месеца.

# 51
  • usa
  • Мнения: 2 113
на сила не можеш да помогнеш на никого. опитвала съм на доста майчета да дам информация и съвети как да кърмят по-дълго или да преодолеят някоя криза, обаче действително съм помогнала на единични бройки. но ей така някой да те срещне на стълбите и да ти разкаже някоя напълно нова за теб теория, ще се съгласиш ли с нея? виж, ако си чул тази теория преди това поне два-три пъти и ти трябва най-вече кураж да я приложиш, тогава точно човекът на стълбите може да се окаже най-подходящият за подкрепа субект Simple Smile. имаше период, в който агитирах и развявах знамето на кърмачките, но както и редица от писалите в темата, отдавна съм се отказала да давам неискани съвети за отглеждане на деца и особено кърмене. ако някой ми поиска съвети, не ги пестя, но усетя ли, че не се посрещат с интерес, сменям темата.

# 52
  • Мнения: 2 784
Вярно книгата се оказа доста по-стара Лоранс Перну "Аз възпитавам детето"1982г.стр.113Кърменето....Доводи против:
-След осъществения напредък в производството на хуманизирани млека превъзходството на майчиното мляко вече не е толкова явно.Освен това съставът на хуманизираните млека може да се изменя в зависимост от нуждите и от особеностите на всяко дете.
-Кърменето не винаги е лесно,когато майчиното мляко е недостатъчно;опитът показва,че в съвременната епоха жените не винаги са добри кърмачки.
-Кърменето не може винаги да се съгласува с бързото връщане към всекидневието,или към професионалната дейност.След раждането то е допълнителен източник на умора.Освен това по-късното възобновяване на менструалния цикъл може да попречи на по-скорошната употреба на противозачатъчни средства.
А имам една книжка от времето на прабаба ми-"Развитие,хигиена и хранене на кърмачето и малкото дете"от 1938г.Д-р Рачев и Д-р Рахамимов.Специално за храненето 90%от това,което ми препоръчвате тук го препоръчват и там:Захранване след 5,а още по- добре след 6 месец.Там е препоръчано захранване с оризова каша,ако детето е предразположено към диарии и с овесена,ако страда от запек.Кърмене до 18 месец.Нощно хранене.Съжалявам,че не мога да намеря точния цитат,но за режима пишеше:"Вие трябва да се нагодите към детето,а не то към Вас."Много ценна книга,преди 70 години са били по- наясно как се гледат деца,отколкото са педиатрите ни днес...

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Tsvety
Много ценна книга,преди 70 години са били по- наясно как се гледат деца,отколкото са педиатрите ни днес...


Абсолютно!Много тъжна констатация Sad

# 54
  • Мнения: 350
Цитат на: Кенга
Как мога да им предоставям знанията, които натрупах без да ставам досадна? Всички твърдят, че искат да кърмят децата си по-дълго, но сякаш правят едва ли не всичко, за да си спрат кърмата. Още повече, че педиатрите сякаш нарочно усложняват кърменето максимално.
quote]

Да, доста мами са уморени (ние също) и предпочитат да спрат  да кърмят но разликата е, че ние се борим - четем, мислим, упорити сме, спазваме диети, пием  чай и т.н.
Ние полагаме много усилия!!!

Мамите и мен не ме слушат, а после ми завиждат, че още кърмя и започват да омаловажават кърменето, за да им е по-чиста съвестта.ТЪжно е,че не сме лекари, за да имат мненията ни тежест.

На мен ми е много болно колко много бебета се отбиват заради некомпетентни съвети и лекарски простотии.
Лошото е, че никои лекар не е осъден за  некадърност...

Общи условия

Активация на акаунт