каква спирала сложихте след раждане?

  • 18 313
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
Аз съм с SilverLili, доволна съм. Тя не е с хормони, Мирената е с хормони, и се препоръчва за вени с обилен цикъл. Тези с хормоните почти спират мензиса.

# 31
  • Мнения: 4 753
Ами не сложих, а и противозачатъчните не ми допадат.... Какво ще правим точно не знам...  Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 325
Аз имам особено мнение за спиралите. Те действат в две направления - 1) покритието им нарушава киселинността и не позволява да се създаде благоприятна среда за оплождане;2)механично спиралата пречи на оплодената яйцеклетка да се захване за лигавицата. Почти е сигурно, че понякога става оплождане и тогава се разчита на второто действие. Така че си е вид аборт от гледна точка на унищожаване на бъдещо заченато бебе. Изключвам хормоналните спирали (Мирена). Но пък хормоните макар и ниско дозирани имат други последици ...

# 33
  • София
  • Мнения: 4 578
Ами не сложих, а и противозачатъчните не ми допадат.... Какво ще правим точно не знам...  Rolling Eyes
Лепенки!?

# 34
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Nova T
Не мога да кажа за сега нещо хубаво, защото цикъла ми стана на 18 дни и е доста обилен...

Ако цикълът ще става по-кратък със спирала, по-добре да не слагам.

# 35
  • Мнения: 3 405
Мислех да сложа МИрена, но познат АГ ми каза, че с нея насила ще вляза в критическата.
Тя се препоръчва при обилна и продължителна менструация, която създава проблеми на жената и др.
Ако всичко е в рамките на нормалното е по-добре да се постави нехормонална спирала.

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами не сложих, а и противозачатъчните не ми допадат.... Какво ще правим точно не знам...  Rolling Eyes
Лепенки!?
Ама кажете нещо за тия лепенки - къде се поставят, колко струват..........  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 4 578
Ами не сложих, а и противозачатъчните не ми допадат.... Какво ще правим точно не знам...  Rolling Eyes
Лепенки!?
Ама кажете нещо за тия лепенки - къде се поставят, колко струват..........  newsm78
Хахахах, май само в тая тема не съм казвала. Това са Евра, струваха към 23 лв, преди 2 години, когато ползвах. Слагат се на неокосмено място - рамо, дупе, корем. В опаковка са 3 бр, за 1 месец, 1та се слага на 1я ден от цикъла, примерно понеделник, следващия понеделник махаш тази и слагаш 2та, но на друго място. Много са лесни и удобни, но аз предпочетох спирала. Нямат страничните ефекти на хапчетата, а нямат и лошата слава на спиралата. Аз ги ползвах 6-7 месеца.

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Спокойна, извинявай че те накарах да се повториш, но не съм чела нищо по въпроса за лепенките.... Сега вече ще се поинтересувам повече - чудя се и аз с какво да се предпазваме....  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 172
Аз си сложих Мирена ...
И аз. Планираме и други деца. Лекарят, който ми я препоръча и постави е наясно с всички тези подробности.
Доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт