Човек ли е нероденото дете?

  • 6 484
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 841
Хубаво е, че все пак и двамата родители си поемат отговорността.

Коя отговорност? Да го отглеждат със социални помощи или с парите от откраднатите цветни метали? Да го отглеждат в добро здраве и възпитание, така щото да не се възпроизведе и то на 12 години? Да му дадат добро образование и да го възпитат като съвестен гражданин и данъкоплатец?
Кое му е ХУБАВОТО, че не разбирам? Че не са го изхвърлили в контейнер или закопали на двора? Или че вместо в дом, ще го пуснат по кофите и по кръстовищата да мие прозорци още на 3-4 години??? Много хубаво. Хуманно едно такова. Да не унищожаваме живота в зародиш. Да му дадем да изкласи, ако ще и да паразитира на гърба на всички нас - хуманно настроените...

# 46
  • Мнения: 24 467
... сега съм склонна да приема, че е "човек", ако остане живо и продължи да се развива след 13-та седмица. Най-голямото количество бебета с аномалии, които не биха сили съвместими с живота или иначе казано ако беше възможно да се родят нямаше да могат да живеят, та те спират да се развиват до около 12-13 седмица. Природата си знае работата.
....

Това мнение съм подкрепяла и преди. Не смятам, че до момента, до който един зародиш не бъде оформен и не притежава основни органи и системи, макар и в недоразвито състояние, можем да го определим като човек. Не случайно и абортът се прави до този момент, 12 седмица /в масовия случай, има причини, при наличието на които може да се допусне и по- късно, друг път съм писала, имам позната, на която в ІV месец някъде бе установено, че плодът не развива крайници, поради което бременността беше прекратена/.
Не мисля, че и тук темата следва да бъде опорочавана с агитации от типа "Абортът е убийство!", "Не правете аборти!" и т.н.- това си е лично решение и определено не се взема за удоволствие.
Призовавам най- добронамерено участниците да се придържат към темата.

# 47
  • Мнения: 822
Хубаво е, че все пак и двамата родители си поемат отговорността.

Коя отговорност? Да го отглеждат със социални помощи или с парите от откраднатите цветни метали? Да го отглеждат в добро здраве и възпитание, така щото да не се възпроизведе и то на 12 години? Да му дадат добро образование и да го възпитат като съвестен гражданин и данъкоплатец?
Кое му е ХУБАВОТО, че не разбирам? Че не са го изхвърлили в контейнер или закопали на двора? Или че вместо в дом, ще го пуснат по кофите и по кръстовищата да мие прозорци още на 3-4 години??? Много хубаво. Хуманно едно такова. Да не унищожаваме живота в зародиш. Да му дадем да изкласи, ако ще и да паразитира на гърба на всички нас - хуманно настроените...
Тогава може би ще е добре да се предложат на ромите безплатни аборти - държавата ще спести данъци, ние ще си спестим гледката на мръсни и скитащи деца, те ще си спестят окаяния  живот  newsm78 ?!
Абортът ли е идеалното решение в този случай или въпросът може да бъде решен много преди да се създаде детето?
Говорим за свободна любов, разкрепостени връзки и паралелно с това за презервативи, противозачатъчни....намерили сме лесното! Хем да ни е готино, хем да няма последствия, ако пък има.......има и за тях решение.
И ромите обаче са хора. И на тях им се живее. Не знаят, не били чували за презерватив - а българите като сме чували, какво? Питам само?

# 48
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Хубаво е, че все пак и двамата родители си поемат отговорността.

Коя отговорност? Да го отглеждат със социални помощи или с парите от откраднатите цветни метали? Да го отглеждат в добро здраве и възпитание, така щото да не се възпроизведе и то на 12 години? Да му дадат добро образование и да го възпитат като съвестен гражданин и данъкоплатец?
Кое му е ХУБАВОТО, че не разбирам? Че не са го изхвърлили в контейнер или закопали на двора? Или че вместо в дом, ще го пуснат по кофите и по кръстовищата да мие прозорци още на 3-4 години??? Много хубаво. Хуманно едно такова. Да не унищожаваме живота в зародиш. Да му дадем да изкласи, ако ще и да паразитира на гърба на всички нас - хуманно настроените...

Кой както намери за добре,така си гледа децата....хубаво е , че детето няма да бъде подхвърлено в дом.
МамаГалка,голяма част от ромите раждат деца за да вземат наистина помощи....и така както не можем да кажем "Забрана за абортите", така не можем да насилим и някой да направи аборт.....просто спре ли кранчето на парите,ще спрат и тези изгодни раждания.
Но нека все пак наистина се върнем към темата.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 798
Според мен е човек от 6-7г.с., когато се появи сърдечен пулс.

# 50
  • Мнения: 1 008
... сега съм склонна да приема, че е "човек", ако остане живо и продължи да се развива след 13-та седмица. Най-голямото количество бебета с аномалии, които не биха сили съвместими с живота или иначе казано ако беше възможно да се родят нямаше да могат да живеят, та те спират да се развиват до около 12-13 седмица. Природата си знае работата.
....

Това мнение съм подкрепяла и преди. Не смятам, че до момента, до който един зародиш не бъде оформен и не притежава основни органи и системи, макар и в недоразвито състояние, можем да го определим като човек. Не случайно и абортът се прави до този момент, 12 седмица /в масовия случай, има причини, при наличието на които може да се допусне и по- късно, друг път съм писала, имам позната, на която в ІV месец някъде бе установено, че плодът не развива крайници, поради което бременността беше прекратена/.
Не мисля, че и тук темата следва да бъде опорочавана с агитации от типа "Абортът е убийство!", "Не правете аборти!" и т.н.- това си е лично решение и определено не се взема за удоволствие.
Призовавам най- добронамерено участниците да се придържат към темата.
Подкрепям тези мнения. Някой беше написал,че жените правили аборт никога не могат да го превъзмогнат- това не е така. При всеки е различно и хората са различни.

# 51
  • Мнения: 611
Стига вече стези теми за аборти  Stop
Не ви ли омръзна да говорите и да повтаряте едно и също нещо във всяка тема, за аборта.
Аборти ще продължават да се правят, това е личен избор на всяка една от нас, и никой няма право да ни съди  Stop
Спрете се , защото умишлено или не , вие отваряте много болезнени рани на доста жени Stop

# 52
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
...........Спрете се , защото умишлено или не , вие отваряте много болезнени рани на доста жени Stop

Ами хайде стига и вие,като не ви е приятно не четете и не се интересувайте от това което ние пишем....Колкото хора толкова и рани...я направо да се почерпим по едно кафенце и за си мълчим....има ли тема тук която да не е за някой болезнена.Стига моля ви се!
Ако имаш мнение по въпроса....който  е "Човек ли е нероденото дете" го сподели....недей само пръска злост

# 53
  • Мнения: 118
За мен от самото зачеване, тъй като приемам "купчината клетки" като ново живо същество.  Затова и дадох първа опция като отговор на анкетата.Знам кога се оформя плоден сак, знам и кога се появява пулса /по стечение на обстоятелствата лежах болница една седмица и чаках да го видя на ехограф/, запозната съм и с процеса органогенеза. Но в случая отговора е базиран на моето лично отношение към бременността, с което по никакъв начин не отричам правото на избор на всяка  жена

# 54
  • Мнения: 15 216

Аборти ще продължават да се правят, това е личен избор на всяка една от нас, и никой няма право да ни съди  Stop


Аз също подкрепям тезата за личен избор на всяка жена.
Но защо абортите се увеличават. Темата е по скоро да ни накара да се замислим, че безотговорните ни действия някой път водят до там, че да станем убийци. Мълчанието може да бъде знак на примирение и непукизъм към това, което се случва. Не мисля, че трябва да се приема като нормално абортите повече от ражданията. По би било логично и двете да се движат успоредно.

# 55
  • Мнения: 611
...........Спрете се , защото умишлено или не , вие отваряте много болезнени рани на доста жени Stop



Ами хайде стига и вие,като не ви е приятно не четете и не се интересувайте от това което ние пишем....Колкото хора толкова и рани...я направо да се почерпим по едно кафенце и за си мълчим....има ли тема тук която да не е за някой болезнена.Стига моля ви се!
Ако имаш мнение по въпроса....който  е "Човек ли е нероденото дете" го сподели....недей само пръска злост

.
Хич не ми и казвай че пръскам злост, ясно Stop
Където си искам там ще чета, просто на останалите теми замълчах, но тук вече не  Naughty
Натебе не ти ли писна да се месиш навсякъде, и да си налагаш мнението  Stop
Колко са темите за аборт, от седмица насам и ти все там и все " отгоре" върху хората, ами разбери , че всички сме различни и колкото хора, толкова и мнения, колкото и тривиално да звучи
П.П. Не ми стана ясно къде точно видя злоба в поста ми, казах само да спрете защото за някои хора е достатъчно болезнено Naughty

# 56
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма опция "40 дни преди раждането" - теорията на Xenia.
Нероденото дете е бъдещ човек. Още от самото зачеване- от този момент са налице всички предпоставки за изграждането на един жив организъм (изключвам аномалиите като кухото яйце- в тези случаи природата се самоизчиства).
Не виждам в темата някой да съди тези, които са правили аборти. Нито да им се меси в личния избор. Всеки си носи отговорността за постъпките си. Това е дискусия като много други.

# 57
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
ми ти пък къде видя аз да си налагам мнението....пускат се теми...събират се хора които започват да обсъждат и понеже темата била "болезнена" хоп...заключи се...пуска някой втора тема и всичко почва отначало....

П.С.Както можеш да видиш,аз моето мнение по въпроса съм си го изказала САМО ВЕДНЪЖ, постовете после бяха свързани с конкретните въпроси, които зададе mummy....

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 12:36 от мама_на_фъстъче

# 58
  • Мнения: 822
Моля ви! Въздържайте се от лични нападки!
Никое мнение не е за подценяване   bouquet

# 59
  • Мнения: 611
ми ти пък къде видя аз да си налагам мнението....пускат се теми...събират се хора които започват да обсъждат и понеже темата била "болезнена" хоп...заключи се...пуска някой втора тема и всичко почва отначало....

Ти губила ли си дете някога.......... явно НЕ, защото никой преживял това, не може да бъде толкова ценичен относно "болката ", както я наричаш..............
Не съм искала да споря и да нападам някой, изказвам мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт