такситата и кратките разстояния

  • 3 779
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 274
                    О, има, има  Twisted Evil. Но дано ни се случва по-рядко  Peace.
                    Отделно, всеки си кара на различна тарифа, дори таксита от една фирма. Веднъж взех 'ОК' до 'Маската', излезе ми 5 лв, колеги хванали две пресечки по-надолу пак 'ОК' - 12 лв.
Ами ако е било от "тези" таксита едва ли сметката й щеше да е "само" 5.50лв.
А това за различните тарифи в една фирма , са меко казано глупости .

# 61
  • Мнения: 2 759
Ама те поне пет фирми имат в заглавието си ОК.
                   'Супер транс' си бяха. Явно някои не помпат и оттам идва разликата. Поне според мен.
                    Джу, въпроса е за другото такси, моето си беше ок  Blush.

# 62
  • Мнения: 6 274
Ами значи пак опираме до това - свестни хора или ... Вие си знаете .

# 63
  • Мнения: 192
Никога не питам "до еди къде си...може ли"?
Щом е с жълта кола на улицата трябва винаги да може.

На мен са ми предлагали да ме водят в бардак... един вика една вечер.."баце не искаш да те водя на едно место... да си нашравиш кефа?"... може би щото бях пийнал...а винаги над главите им има визити на бардаци, сякаш са на заплата там...
 

# 64
# 65
  • Мнения: 1 224
...а винаги над главите им има визити на бардаци, сякаш са на заплата там...
 
Да, това бях забравила да го спомена ..

# 66
  • Мнения: 274
Нямам против да им се вдигнат тарифите, ако на останалите хора също им се вдигне стандарта. Някак си не върви да даваш по 10 лв за такси, при положение , че за толкова горе долу си пазаруваш в магазина. Това означава, че ще има хора , които заради това , че са се качили в такси , след това ще се ограничат в магазина, само и само да не повлияе на семейния бюджет. Е някак си не ми се връзва..


Топи, кое по точно не ти се връзва???? Щом пазаруваш в магазина за десет кинта, и придвижването с такси ограничава покупките ти, няма да ползваш тази услуга и това е. Има градски транспорт. По тази логика, не може един масаж с ароматни масла и хепи енд да струва колкото пенсията на дядо ти....Е как да си го позволи човека? Безобразие!!! Намалете веднага цените на масажите с хепи енд, алчни копелета такива!!! Simple Smile
Без пазаруване в магазина не можеш нали? А без такси? КАто не ти стигат парите за двете, избираш едното. Въпрос на приоритети Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 224
Нямам против да им се вдигнат тарифите, ако на останалите хора също им се вдигне стандарта. Някак си не върви да даваш по 10 лв за такси, при положение , че за толкова горе долу си пазаруваш в магазина. Това означава, че ще има хора , които заради това , че са се качили в такси , след това ще се ограничат в магазина, само и само да не повлияе на семейния бюджет. Е някак си не ми се връзва..


Топи, кое по точно не ти се връзва???? Щом пазаруваш в магазина за десет кинта, и придвижването с такси ограничава покупките ти, няма да ползваш тази услуга и това е. Има градски транспорт. По тази логика, не може един масаж с ароматни масла и хепи енд да струва колкото пенсията на дядо ти....Е как да си го позволи човека? Безобразие!!! Намалете веднага цените на масажите с хепи енд, алчни копелета такива!!! Simple Smile
Без пазаруване в магазина не можеш нали? А без такси? КАто не ти стигат парите за двете, избираш едното. Въпрос на приоритети Simple Smile
Сельо, става въпрос за това , че понякога на човек му се НАЛАГА да вземе такси , след това е логично , че иска - не иска , ще се лиши от нещо в магазина. И не ми се връзва това, че за да си позволиш едно нещо , трябва да се лишиш от друго . Ако ще ми се правиш на интересен , по-добре не ме занимавай Wink

# 68
  • Мнения: 274
Тополинке, искрено се радвам, че точно ти така ми го начука. Simple Smile Срина ме със земята и ми го заби...Кеф кеф кеф Simple Smile Magnum opus! Беше превъзходна Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 759
...а винаги над главите им има визити на бардаци, сякаш са на заплата там...
                  Доколкото знам, не са на заплата, но май са на %  от доведен клиент  Sick...

# 70
  • София
  • Мнения: 313
Хм, днес по обяд беше поредната ми словесна схватка с поредния нагъл таксиметров шофьор!
Много любезно го полих да НЕ пуши, когато го видях че се готви да си запали цигара.
Няма да се впускам в цитати на глупостите които изговори - няма смисъл. На мен не ми пука обаче и аз си настоявам, че не желая да се пуши в таксито с което пътувам!
Дразня се само, че в повечето случаи се налага да споря с някой лумпен!

Не мога да отрека, че съм пътувала и в много приятни таксита - чисти и с любезни шофьори. Питали са ме дали имам нещо против да запалят и не са спорили, когато кажа, че не съм пушач и цигарения дим би ме подразнил. Веднъж пък един шофьор слушаше чалга, когато го хванах от стоянката, но веднага смени музиката с евъргрийни без никакви коментари и т.н.

# 71
  • Мнения: 4 358
Ами тези хора са нечии съпрузи, бащи и братя. Не може най-големите простаци да са се събрали в този бизнес...
                     Нямам адекватно обяснение, но повечето провинциални таксиметрови шофьори ги виждам като съпрузи, бащи и братя. Софийските - никога. Феномен  Outta Joint.
Peace и аз така не знам защо. Впрочем за доста други хора (визирам разхождащи се и обслужващи ни в " Столицата ") така разсъждавам. Не само за обсъжданите тук. И аз не си обяснявам този финомен. Но и при мен е факт.

# 72
  • Мнения: 192
Факт е че и част от тях са мургавелки от факултето и дилъри на дрога.
Има и свестни хора.
Бакшишите са като отражение на всичко в държавата ни.....

# 73
  • Мнения: 957
Бащата на една моя приятелка е дигнал грандиозен скандал ..той живее в Италия.. и той казва
Няма ЩЕ МОЖЕТЕ ЛИ ...Това му е работата дори да кара и 200 метра ти си плащаш за това ..не ти прави услуга ..за да ти се цупи.
Със сигурност сметката ако ми е 2лв. дори ще му остава 4

# 74
  • Мнения: 957
...а винаги над главите им има визити на бардаци, сякаш са на заплата там...
 
Да, това бях забравила да го спомена ..
Те им дават яки комисионни за това.Има доста чужденци и направо се качват и ги карат ..това го знам от извора..една приятелка бившия и беше такс. шоф.

Общи условия

Активация на акаунт