Скарлатина?

  • 14 055
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Тусавит и аз й давах като беше болна от грип преди 2-3 седмици, даже още имам от него, но не посмях да й дам, защото не мога да определя каква е кашлицата - суха или мокра  Thinking
Утре, така или иначе педиатърката ще я види.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нати, той е за възпаление на горните дихателни пътища и е билков така, че не е опасен. Успокоява кашлицата и едновременно с това улеснява отхрачването.Опасно е да се дава сироп за подтискане на кашлицата. Но все пак правилно е да я види лекар и да си каже мнението.

# 17
  • Мнения: 5 140
Нати дано се оправи бързо Калина. Hug  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, той е за възпаление на горните дихателни пътища и е билков така, че не е опасен. Успокоява кашлицата и едновременно с това улеснява отхрачването.

Точно защото е за отхрачване, а на мен ми се струва, че нейната кашлица е по-скоро суха  Thinking

Нати дано се оправи бързо Калина. Hug  bouquet

Мерси  Hug

# 19
Отговарям на ivben - нетипична - в смисъл, че не беше "като по учебник" - имаше обрив, но само по тялото и не много интензивен (затова GP-то го взе за алергия), температурата не беше много висока, нямаше силно зачервено гърло... Но детето беше болно и слабо доста време и чак като направи усложнението, една инфекционистка се усети, че е било скарлатина. И когато започнаха да й се лющят дланите и стъпалата, повярвах и аз. Не се сърдя за забавянето, диагнозата беше трудна, баба ми, която е пенсиониран педиатър, също много време се чуди какво става, и прекара доста часове над медицинските си учебници.
"Нетипична" я нарекоха лекарите, затова го употребявам и аз.(Между другото ми казаха, че доста от скарлатините вече протичат с подобни нетипични симптоми).

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря за отговора. Значи при съмнение да се пусне веднага гърлен секрет за да се потвърди или отхвърли диагнозата. Добре е да се знае това, което си споделила.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
При Калина обривът също не беше много интензивен. Така както в петък вечер я сърбеше страшно много, така днес вече няма и следа от обрив. Само на някои места има драскотини от разчесването.
Четох, че при скарлатината няма обрив по лицето. При нея също нямаше, само дето бузите й се зачервиха след първоначалния ужасяващ вид, за който писах по-горе.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 575
При Калина обривът също не беше много интензивен. Така както в петък вечер я сърбеше страшно много, така днес вече няма и следа от обрив. Само на някои места има драскотини от разчесването.
Четох, че при скарлатината няма обрив по лицето. При нея също нямаше, само дето бузите й се зачервиха след първоначалния ужасяващ вид, за който писах по-горе.
Дано вече сте по-добре и да ви подминават всички зли болести.   bouquet Много е лошо като ги гледаме как страдат, а понякога сме безсилни.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Дано вече сте по-добре и да ви подминават всички зли болести.   bouquet Много е лошо като ги гледаме как страдат, а понякога сме безсилни.

Благодаря за пожеланията  Hug

# 24
  • Мнения: 1 812
  Дано, бързо се оправя детенце! Hug
  И ние сме от късметлиите, които по 2 пъти са я карали. Синът ми я изкара първо на 3,5 години и после още веднъж на 6 години, в момента пак има в групата и аз тръпна. И двата пъти са ни взимали гърлен секрет преди да почнем антибиотика и след това 2-3 дни след като го спряхме, за да е сигурно, че е изчистено от бактерията. Първият път я изкара доста по тежко, а вторият път много нетипично. Бяхме навън , кара колело и си беше добре. Прибрахме се, каза че го боли глава, вдигна температура и като вдигнах блузката , видях , че се е обринал. Всичко едновременно. Не е имал никакви усложнения и двата пъти.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес педиатърката я чу на слушалките заради лошата кашлица и равносметката е, че Аугментина не действа на кашлицата и трябва да го сменяме, защото се притеснява да не направи пневмония  Rolling Eyes Предлага да продължим с Панцеф, но той не е пеницилинов и това ме тревожи  Sad На практика вместо 10 дни, ще е взимала Аугментин само 5-6 и спираме да лекуваме скарлатината. Вярно, че гърлото вече не е така червено и общото й състояние е по-добро, но все пак  Rolling Eyes Направо не знам какво да правя  Crossing Arms
Същевременно кашлицата й наистина е много лоша, даже през нощта повърна от кашляне и давене. Ох, то не е една беля  ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 4 575
Нати, според мен е по-добре да го смените, не знам защо още го изписват този аугментин. И моят син е с лоша кашлица от седмица. Нищо, че е непеницилинов и другите са добри и широкоспектърни, така че това да не те притеснява. Аз и децата ми сме алергични към пеницилин, та винаги с друго лекуваме каквото и да било.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, според мен е по-добре да го смените, не знам защо още го изписват този аугментин. И моят син е с лоша кашлица от седмица. Нищо, че е непеницилинов и другите са добри и широкоспектърни, така че това да не те притеснява. Аз и децата ми сме алергични към пеницилин, та винаги с друго лекуваме каквото и да било.

От Панцефа по принцип съм доволна. А и Калина го понася добре, въпреки, че е тежък антибиотик. Освен това удобното при Панцефа е, че се дава на 24 ч., а с този Аугментин на 8 ч. - тази нощ беше някакъв ад, докато я събудя и й го дам. Един час се умолявахме, накрая и разправяхме, ревове, истерии...Ужас  ooooh!
Това, което ме притеснява е, че скарлатината се лекува само с пеницилинови, а пък Панцефът не е пеницилинов  Thinking

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Точно така. Попита ли педиатъра за това нещо? И аз знам , че скарлатина се лекува с пеницилинов АБ. А чува ли на слушалка нещо докторката? 

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Точно така. Попита ли педиатъра за това нещо? И аз знам , че скарлатина се лекува с пеницилинов АБ. А чува ли на слушалка нещо докторката? 

Да, споделих опасенията си, но тя смята, че гърлото й вече е много по-добре и изобщо състоянието й и можело да се рискува, ама на мен тази дума "риск" нещо хич не ми хареса, особено що се касае за възможните усложнения от скарлатината  Thinking
Докторката каза, че се притеснява да не направи пневмония и затова настоява да започнем Панцефа. Явно чува нещо - спомена нещо за хрипове и грубо дишане.

Общи условия

Активация на акаунт