Цъфнаха вече кокичета, при испанските момичета

  • 25 525
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 773
Анет браво на Алекс, ние още не сме стигнали 7 кг, но пък проявяваме голям интерес към пюренцата. Но как да напълнее моето момченце, като то мирно не стои,
постоянно е в движение това ръцете и краката на вятърна мелница ги прави. Като го сложа на спалнята, то се обръща от гръб по корем, от корем по гръб
върти се на 180 градуса не спира
Мимки не се претиснявай, повечето лекари са доста любезни и си знаят работата, съжалявам, че раждането на Марица е протекло толкова тежко,но не при всички е така.
gaby_s разгледах ти рецептите- само едно ще ти кажа изтекоха ми лигите- този хлаб за начинаещи ще го пробвам тези дни
Мими честито за новата къща
момичета съжалявам че не пиша на другите но малкия и той иска да пише на клавиатурата

# 286
  • Мнения: 1 248
Мимиии, много се радвам за квартирата-дано се разбирате с хазайна!А майка ти, кога я чакаш? Hug
За акробата- десен бутон-отвори и готово...приятно четене. Grinning

Гери-Свободно време имам и за книжки и за разходки и за дружки-не се оплаквам!Работя на половин ден в една empresa de limpieza y mantenimiento-доволна сам от заплащането,и се наслаждавам на сводно време,затова не си давам много зор...въпреки че тази година май ще има промени. Wink
А ще ми кажеш ли колко струва машината за хляб в Лидл? Praynig

Анет,честити ви 5 месеца!  bouquet

Vivian, как си?Колко килца качи?Добре ли се чувстваш? Hug

Gaby_s, закъсах го с едни еклери, кажи ми моля те твоите съотношения-брашно-вода-яйце...изчетох темите по въпроса, обаче нали знаеш -твоето мнение си го уважавам Hug

# 287
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
lady laura оооооооооо и ние не спираме, то  едно мятане едно движение, а не яде много но е спокоен и спи по много за това расте
гери спря да проявява интерес към каквато и да е храна освен млякото
не знам може и да го оставя да не го тормозя известно време
такава отвратена муцунка прави при нещо различно от мляко
аз банана не че е по лесно изпробвам различни неща да видя какво ще му хареса и накрая се оказа че нищо не му харесва добре че тонто си хапва всичко и изяжда приготвените пюрета, правя му ги аз и то доста разредени с мляко е да ама не
дано не е като мен аз до 1г не съм искала да ям нищо различно от мляко, майка ми е пасирала всичко и ми го е давала с много мляко в биберона  ooooh!
не че бързам, но се притеснявам не проявява никакъв интерес напротив дърпа се и се ужасява, не знам дали е нормално
а че няма да го тормозя е ясно, като не иска не иска но все някога трябва да прояде
дайте някакъв съвет как постъпвахте ви е и как отреагираха децата ви
мимки ха честито, ама вие нищо не плащате бе човек, това си е направо бинго
тонита хубаво е когато човек има повече свободно време,аз сега като съм на половин работен ден го оценявам но от 01.03 шефовете ми искат да започна на цял раб ден и то 5 дни в седмицата не като сега 3 и не знам
свеки влезе в час разбират се с малкия, но трябва да сме се захранили преди да започна нормално работа и ако не сме го направили просто няма да започна
вивиан казвай как сте и как върви бременеенето, хубави моменти са това, хващам се от време на време че ме гони носталгия по закръгленото тумбаче, много си го харесвах и обичах

# 288
  • Мнения: 135
Annet , вярно че при мен захранването беше одавна, но защо не пробваш с готови пюрета. Някои бебета много ги харесват,въпреки че са  ужасни на вкус (зеленчуковите и месните). Аз захранването започнах със сокчета от ябълка и морков после плодови, селенчукови и месни пюрета. Друго за което се сещам, е че бебетата не харесват солта. Препоръчва се домашните пюренца да се приготвят без никаква сол. Успех!
Мимиии, много се радвам за вас, чак се вълнувам. Ние от 10 години сме по квартири и като изключим омразното местене, промяната си е вълнуващо изживяване. Много късмет в новото жилище. С много любов да си го подредиш и много любов да изживееш там.

# 289
  • Мнения: 5
мили мами от испания и даже по-точно от малага, влизам често и ви чета, ама не смея някак си да пиша защот сте си едни близки и едва ли не се чувствам като натрапница.. аз съм нова в малага, с мъжа ми сме тук от 5 януари. ще си имаме бебе през май, момиченце. имам си лекар и ходя на прегледи, много са внимателни и готини. това което ме притеснява е че ходейки по магазините видях цените на количките и прочие бебешки нещица... имам време докато родя, но дали не мога от сега да помоля ако някоя от вас има количка и се чуди в кой ъгъл да я скрие да ми я даде да я ползвам за разходките на малката дребосъчка?  Embarassed също ако знаете от къде в малага мога да си купя що-годе евтин колан за прибиране на коремчето ми после, кенгуру и прочие подобни нещица.
благодаря ви предварително, целувки и хубава вечер на всички!
валентина  Hug

# 290
  • Мнения: 789
Момичета , много сте мили , много ви благодаря!

                                     

Толкова е хубаво,че се радвате и вие с мен Hug!Много ви благодаря! Hug  bouquet

Тони , мама идва следващият месец.Честно да ти кажа,колкото се радвам,че ще я видя,толкова и не искам да идва,като знам,че ще отведе Иви с нея.Снощи се скъсах да плача.Но няма да е честно да не им го поверяваме.На тях също им е много мъчно и сега са супер-щастливи,че ще им гостува. А за хазяина - готин човек е,мести се да живее в Куенка,че си отваря ресторант там.Симпатичен и весел човек е.

АНЕТТ,ами тук е така с наемите на не най-нови къщи.До сега сме плащали 180Е,и плюс това този наем го деляхме с другите наематели,та смятай...Иначе новичките са от 250 до 400 евро.Лошото е че много трудно се намират.Пренаселено е с румънци и дебнат като хиени да се изнесе някой.

Лейди Лаура , браво на детенце,че му харесва да хапва пюренца вече.Колкото по-рано се научи с по-гъстичка храна,толкова по-лесно ще му е по-нататък да се учи да дъвче,и няма да му се повдига от кремчета и каши.Радвай се че е подвижно.По-добре е отколкото да се чудиш болничко ли е,че не иска да играе и стои кротко. Wink

Мария Илиева, наистина нямам търпение да си създам уют,както си знам.Както се казва - да сме си "господари на времето и пространството" Wink.Аз също съм по квартирите в Плевен от 15 годишна,писнало ми е все да се съобразявам с някой,било за тишина,било за гости...А промените ги обичам,нямах търпение да сменим обстановката.Благодаря ти, късмет никога не е излишен Hug.


# 291
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Мария Илиева да знам че е такъв принципа, но проблема е че той не иска нищо различно от мляко, ни домашно ни купено и купено пробвах
valentinaxm аз преди месец питах дали някои иска моите дрешки и коша за бебо, никои не прояви желание и ги дадох на червения кръст, но имам още останали някои дрешки и кошчето си го запазих имам и колан и кенгуру, не ги ползвах, има и разни шишета стерилизатори ако искаш мога да ти ги дам, само количка не мога че си я ползваме още сме малки, но има и евтини за 200? можеш, да си купиш супер количка в трите и части

# 292
  • Мнения: 1 461
Мимии много се радвам за вас , 200 евро за апартамент ли
Мимки май те е хванала предродилна треска, спокойно моличка всичко ще мине нормално, но секциото е безболезнено от вагиналното раждане според мен. стискам ти палци  Praynig
аз леко съм се депресирала за две години ми се случиха толкова много неща, сватба, две деца смяна на държавата .....

# 293
# 294
  • Мнения: 210
Здравейте испански мамчета,пише ви една мама от Канада.Ами незнам как да започна точно, в Канада сме от 2,5 год и доста ни е налегнала носталгията.Не сме си ходили в Бг все още а и не се очетрата  това да стане скоро/може би след 1 год. живот и здраве/.Много сме далече а това както се досещате е свързано и с доста пари за да се приберем всичките до Бг.С две  малки деца сме момиченце на 3г. и бебче на почти 6 м.Самолетните билети са доста скъпи,а и като сложиш и подаръци и пари за Бг,това че наема и всичите ти сметки си вървят,а и 1 месец/то за по малко не си заслужава да се прибираш/ няма да си на работа а само ще харчиш,става оле мале #Crazy направо не ми се говори за какви пари иде реч.Пребиране на 3-4 год. нещо не ни харесва като вариант. Rolling Eyes
 Затова се змисляме с мъжът ми да се приместим някъде в Европа и по точно Испания имаме доста приятели там.Затова искам да разбера колкото се може повече за Испания,за живота там.За работа мъжът ми ще има къде да започне той е шофьор на камион.Но и други неща ме интересуват като например как стои въпроса с детските градини,скъпи ли са има ли напр. държавни или са само частни.Детски има ли/колко горе-долу/?Здравеопазването безплатно ли е ? Ако имаме и канадко гражданство това предимство ли ще е?
 Може би ще се насочим към Мадрид какви са наемите на 2 апр. с договор или без се наемат? Как се плаща отначало 2 наема ли и дали всичо е включено вътре като-ток,топла вода или се плаща отделно.Ей такива неща ме интересуват, ще изниканат и още въпроси,но засега тези са достатъчно като начало.
 Ще бъда много благодарна на тези които решат да ми отговорят.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт