Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II ЧАСТ

  • 30 862
  • 529
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 704
Всъщност, какво ли е реалност?

~ един красив "пясъчен сън" Simple Smile :

http://youtube.com/watch?v=6UiyIvBATfw

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сънят не е ли също една реалност?
Със сигурност. На сън всички емоции, които изпитвам са много по-наситени от реалните (относително реалните). Чувствата на страх, мъка, щастие... са много по-различни, по-силни и сякаш някак по-реални Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 135
Цитат
Не приемайте обяснения от рода на "така трябва" и "така правят всички"! Запитайте се колко от тези "всички" са били склонени по същият начин!
!

Цитат
Прекратите ли веднъж отношенията си, не допускайте възобновяването им под никакъв предлог!
!

ТЕМАТА Е МНОГО СЕРИОЗНА!

под описаните параметри може да попаднат много общества и ...църкви.

в контекста на темата някои процедури в такива общества според мен може да се разглеждат като вид психологическо и екзистенциално препрограмиране, което в повечето случаи може да касае в бъдеще постълките, ресурсите и възможностите на обекта, подложен на асимилиране.

# 93
  • Мнения: 335
Да кажа и за монитора, дето падна.
Като се приземи от 60 см. височина на горния си ляв връх, на екрана останаха три мръчкави сиви петна с много лек намек за цвят. Другото - само сиво и размазани силуети на икони.
Имаше си ток, нищо не му беше счупено по пластмасата и екрана.
Естествено, тръгна пак, но даже Дийпинсайд не се пробва да познае как.

А стана само с едно натискане на Function > degauss .
Дегаусирах, един вид ("неутрализирах магнитността"  Laughing)

Дадох примера с монитора, защото ние самите денонощно се намагнитваме заради собствения ни ток, който тече през нас денонощно и е основният признак, че сме живи.
Представям си намагнитването ни (извън предвиденото) като една от причините за грешките при копирането на клетките, когато се подновяват. И на част от болестите ни въобще.

Ето защо си представям, че и мигновенното ни, изчистващото, "ресетване" може да изглежда като един вид дегаусиране.
Да е възможно да се лекуваме с това.




# 94
  • Мнения: 335
Дадох примера с монитора... но даже Дийпинсайд не се пробва да познае как...


Какво говоря!? Даже Силви...

# 95
  • Мнения: 135
Цитат
  дегаус...

дали не прозвуча като тайна хогвартскa техникa от слизаринския факултет Stuck Out Tongue

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 14:39 от Deepinside

# 96
  • Мнения: 335
Цитат
  дегаус...

дали не прозвуча като тайна хогвартскa техникa от слизаринския факултет Stuck Out Tongue


Сега като питаш, "дегаусирам"  ми звучи направо като "медитирам"  Grinning.

# 97
  • Мнения: 704
Сега като питаш, "дегаусирам"  ми звучи направо като "медитирам"  Grinning.

Понякога се чудя... кое обичаш "да гъделичкаш" повече ~клавиатурата или ~котката...  Crazy

http://youtube.com/watch?v=e7becjAhav8&feature=related - The Promise of Hope

# 98
  • Мнения: 822
Цитат
Не приемайте обяснения от рода на "така трябва" и "така правят всички"! Запитайте се колко от тези "всички" са били склонени по същият начин!
!

Цитат
Прекратите ли веднъж отношенията си, не допускайте възобновяването им под никакъв предлог!
!

ТЕМАТА Е МНОГО СЕРИОЗНА!

под описаните параметри може да попаднат много общества и ...църкви.

в контекста на темата някои процедури в такива общества според мен може да се разглеждат като вид психологическо и екзистенциално препрограмиране, което в повечето случаи може да касае в бъдеще постълките, ресурсите и възможностите на обекта, подложен на асимилиране.

Още за сектите щом е толкова важна темата : http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=73

# 99
  • Мнения: 335
Още за сектите щом е толкова важна темата...

Но пък няма връзка с тази.

# 100
  • Мнения: 822

Още за сектите щом е толкова важна темата...

Но пък няма връзка с тази.

Да, вярно, и аз така мисля -  Peace

# 101
  • Мнения: 135
.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 13:20 от Deepinside

# 102
  • Мнения: 135
Цитат
Не приемайте обяснения от рода на "така трябва" и "така правят всички"! Запитайте се колко от тези "всички" са били склонени по същият начин!
!

Цитат
Прекратите ли веднъж отношенията си, не допускайте възобновяването им под никакъв предлог!
!

ТЕМАТА Е МНОГО СЕРИОЗНА!

под описаните параметри може да попаднат много общества и ...църкви.

в контекста на темата някои процедури в такива общества според мен може да се разглеждат като вид психологическо и екзистенциално препрограмиране, което в повечето случаи може да касае в бъдеще постълките, ресурсите и възможностите на обекта, подложен на асимилиране.

Още за сектите щом е толкова важна темата : http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=73
Темата е важна, но е важно и правилно разбиране какво е секта, какво е култ и т.н.

щото на Антропософсското общество и Общество Бяло Братство (свързано с учението на Беинса Дуно(Петър Дънов) ) мястото им хич не е до мормоните и сектата на Муун! Naughty

Цитат
• Антропософското дружество е официално основано през 1911 г. от един изключително ерудиран и културен човек, наречен Рудолф Щайнер, роден в Австро-унгарската империя. Щайнер е бил ясновидец със силни окултни способности. От една страна, възгледите му са доста близки до тези на Теософското дружество, към което той е принадлежал, преди да основе своята група. Той обаче набляга на това, че идването на “Христос“ на земята е решаващото събитие в световната история и поради това неговата група трябва да се разглежда като “западна“, в смисъл че тя има стремежа да бъде свързана с ценностите на християнския Запад.

На Запад тази група е доста влиятелна, тъй като членовете ‘и често са от висшите слоеве на обществото. Ученията им са изключително сложни, но, общо взето, се свеждат до това, че “духът на Христос“ е слязъл върху “човека Исус“, след което го е напуснал при разпятието. Духът на Христос е космичен дух, който е безсмъртен. Учението на Петър Дънов има известни сходства с това на теософите.

нищо сектантско не виждам тук, а информацията е предадена точно, това че не съответства на протестантската теология не е мой проблем! Един изключително силен ясновидец може да даде изключително подробно описание на събития, които са станали преди хиляди години, нещо което не  бих казал че е по възможностите на болшинството протестанстки пастори, ако допуснем че въобще има поне един, който има такива способности!

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 11:30 от Deepinside

# 103
  • Мнения: 335
Дийпинсайд, ти ме обърна на модератор, приятелю.
Оставам с впечатление, че не знаеш как се пускат нови теми.
Ето как:
Влизаш в съответния подфорум. Натискаш бутон "нова тема".
Попълваш полето в "Заглавие" като пишеш например: "Сектанството - шок и ужас за дома и семействата ни".
В полето за текста на съобщението написваш какво имаш предвид под името на темата си.
Някой ще ти отговори. Ти ще добавиш мнение... и така ще се получи тема - за сектанството - в съвсем отделно парченце от виртуалния свят.
А пък тази тук тема да си остане за споделяне на интересни научни теории и хипотези и за писане на нашите мнения за тях, ако имат значение за живота ни в дома и семействата ни.  Laughing

# 104
  • Мнения: 135
Дийпинсайд, ти ме обърна на модератор, приятелю.
Оставам с впечатление, че не знаеш как се пускат нови теми.
Ето как:
Влизаш в съответния подфорум. Натискаш бутон "нова тема".
Попълваш полето в "Заглавие" като пишеш например: "Сектанството - шок и ужас за дома и семействата ни".
В полето за текста на съобщението написваш какво имаш предвид под името на темата си.
Някой ще ти отговори. Ти ще добавиш мнение... и така ще се получи тема - за сектанството - в съвсем отделно парченце от виртуалния свят.
А пък тази тук тема да си остане за споделяне на интересни научни теории и хипотези и за писане на нашите мнения за тях, ако имат значение за живота ни в дома и семействата ни.  Laughing



общо взето... имам представа как се пускат нови теми  Embarassed

написато от мен, което вероятно те е подразнило, беше нещо като "дуплика" на http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267741.msg6583061#msg6583061
Освен "официална наука" има и езотерична наука, друг е въпроса че не се изучава масово по училищата!

Цитат
ако имат значение за живота ни в дома и семействата ни. 

тази, другата наука има значение за живота ни също!
познаващите я в най-голяма дълбочина може би не са толкова много, но и Нобеловите лауреати в процентно отношение спрямо останалото човечество  не са голям процент, което не пречи някои ... сравнително проверени неща да се изучават в училищата.
От друга страна в някое екваториално племе дали компаса не би бил ...голяма магия

 Hug

Според мен е плюс човек да може да разширява непрестанно кръгозора си 

   bouquet

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 13:53 от Deepinside

Общи условия

Активация на акаунт