Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II ЧАСТ

  • 30 863
  • 529
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335

Дали ние не сме "нанороботите" на Нашия Бог (който както си го разбира определението за "Творец")?

Искаш да кажеш, дали той не е наш носител?

Ако разбираш човека като чип...  Laughing

Ако сме симбиоза (създател и творение) съвпада си точно с Библията.
Изинженерствано ДНК + парченце от оригинала - напомня много "Аз съм в теб и ти в мен..."

Най-сложно е, ако сме нанороботи на нанороботите (на по-предните нанороботи... и т.н.) на някой Първотворец.

Объркващо е малко заради ефекта на матрьошката.
Вече говорихме за Крейг Вентър, дето успя да синтезира хромозом при лабораторни условия. Остава да го отработи до занаятчийско ниво и да продължи да влага кодове ДНК, включително от своето собствено. Какво ще е полученото творение по отношение на Крейк, а по отношение на Твореца на Крейк (ако той се е появил по аналогичен начин)...

# 31
  • Мнения: 704
ако разбрах правилно - 'баланс' и 'равновесие' е като 'база' и 'основа'

rainbirdHug мисля, че смисълът е посоченият е от теб... баланс = база и основа, разбирани като динамично състояние на промяна и обновление, а не закован образ с пиронче в стената...

... могат да ти изнесат такъв драматичен театър, без дори за миг да се замислят, нито да могат да се овладеят. Грабва ги и ги отнася. Като вълна.

Всеки има в себе си болезнености... грубото настъпване наистина може да доведе до такава реакция...; важно е и по-скоро как и чрез какво се преодоляват посочените... /май бяха казали, че един конфликт /дори и вътрешен такъв/ никога не може да бъде решен на нивото, на което се заражда, възниква.../.

Най помага наблюдаването и осъзнаването на онова, което се случва.



~ наблюдаване  и  ~ осъзнаване   --- ~ будност

В предходната тема имаше такъв въпрос: кое Ви "прави" будни... кое ви дава път за излизане от моделите...  /вяра-та, видове практики, ако искате споделяне с приятели, разходка под цъфнали акации или просто усмивка  Heart Eyes/ - ей, така съвсем практично...

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 16:07 от Алиса в огледалния свят

# 32
  • tardis
  • Мнения: 329

Ако сме симбиоза (създател и творение) съвпада си точно с Библията.
Изинженерствано ДНК + парченце от оригинала - напомня много "Аз съм в теб и ти в мен..."

Най-сложно е, ако сме нанороботи на нанороботите (на по-предните нанороботи... и т.н.) на някой Първотворец.

Объркващо е малко заради ефекта на матрьошката.
Вече говорихме за Крейг Вентър, дето успя да синтезира хромозом при лабораторни условия. Остава да го отработи до занаятчийско ниво и да продължи да влага кодове ДНК, включително от своето собствено. Какво ще е полученото творение по отношение на Крейк, а по отношение на Твореца на Крейк (ако той се е появил по аналогичен начин)...

Аха, разбрах:)
Надявам се да се явяваме по-усъвършенстван модел нанороботи на нанороботите.
Аз си харесвам идеята за материзлизацията на разума по Хегел. Духът слиза в материалния свят, обогатява се и се връща обратно при същността си (духа в себе си) и после пак привидно се разделя, като познанието расте все повече и повече. Т.е. всичко е Творецът, но в различни форми и проявено на различни нива.
Само да не ме погнат за богохулство Blush

----------

Алиса, не ми съкращавай така цитата де, съвсем се е обърнал смисълът  Wink
База и основа е едно и също, просто първото е чуждица. Същото се отнася за баланс и равновесие. Обикновено давам малко аутистично кратки обяснения, явно трябва да са по-обстоятелствени. Колкото за будността - не мисля че сме наистина будни, дори когато си мислим, че сме. Иначе пътят на събуждането е като се добереш до Наблюдателя.

# 33
  • Мнения: 135

Надявам се да се явяваме по-усъвършенстван модел нанороботи на нанороботите.
Аз си харесвам идеята за материзлизацията на разума по Хегел. Духът слиза в материалния свят, обогатява се и се връща обратно при същността си (духа в себе си) и после пак привидно се разделя, като познанието расте все повече и повече. Т.е. всичко е Творецът, но в различни форми и проявено на различни нива.
Само да не ме погнат за богохулство Blush
 
хич не се кахъри за това че някой може да определи казаното от теб за "богохулство", от писане в някои теми за мен и това ми беше ценно че си потвърдих доказателствено неща, които може би по-рано съм усещал (да не ти пука за теологията и догматиката (не са меродавни за някои неща))

Кабалистически - световете и съществата са били излъчени от Създателя и трябва да се върнат духовете към Него, но с опит. (не просто тестване кой ще изпълнява на земята 10 заповеди и който не - в "огненото езеро" Crazy )
Да кажем че имаме обща операционна система като същност, но нюанси в подфункциите/подпрограмите, и от момента на създаването му всеки може да  преминал през различни по количество и качество "упдейти"/(или даунгрейди) (обновявания/ деинсталации) на базовата конфигурация. (включително и някой друг "вирус") Cry
(учете се на правилно програмиране (или поне на използване на антивирусен софтуер) )  Praynig

"Най-хубавото предстои"...  bouquet

# 34
  • Мнения: 37
Като ви чета и започвам да се замислям  newsm78.
Накъде отиваме? Някой би казал: "Ясно е, че напред. Прогрес, братче, не виждаш ли какви работи стават."
Аз съм малко по-песимистично настроен.
Нямам намерение да засягам духовни теми (не мисля, че мястото му е тук) както някой, които изгарят от желание да блеснат с кабалистичните си познания.
Гледам съвсем лаишки на нещата. Предполагам, че някой от вас преди 20 - 30 години са гледали "фантастични" филми за съвременния живот.
"Другарките" едно време поддържаха представите ни за "развития социализъм" дето "само ще натиснем едно копче и..."
Само че с натискането на копчетата поне при нас в България стигнахме до кривата круша. Някой ще каже: "Да ама на Запад ..."
Не казвам, че не са много по-напред, но все пак са на светлинни години от това което са си представяли "развитите мозъци" през "далечното минало" за нашето съвремие.
Бих признал, че сме дръпнали много напред, ако можем за същото време, за което унищожаваме една гора например да можем да я възстановим. Уви, не можем. Опитваме се да догонваме възможностите на природата, но неуспешно.
В хралупката, в която живеем гори пожар запален от собственото ни високомерие и желание да се чувстваме велики (богове).
Земята е застрашена от "прогреса" на "мислещият човек".
Доколкото си спомням сроковете, с които се строи онази огромната международна космическа станция постоянно се изпускат.
Вероятността някой да напусне Земята, за да се спаси от ... човечеството клони към нула и т.н.

Много бих искал да мога да кажа това което мисля с по-малко думи, но уви не го владея това умение.
Дано сте ме разбрали!

Мисля, че за цялото човечество би било по-разумно да спре да се надува, като пуяк и да се захване със спасяването на планетата в която живеем, щото и там сроковете постоянно се изпускат.

# 35
  • tardis
  • Мнения: 329

http://dnes.dir.bg/2008/02/17/news2674209.html
Машините ще ни настигнат до 20 години /17 февруари 2008
Машините ще достигнат човешкия интелект до 2029 г., предрича водещ американски изобретател, цитиран от Би Би Си.
Човечеството е прага на изобретения, които ще позволят „наноботи“ да бъдат имплантирани в човешкия мозък, за да станат хората по-интелигентни, заяви инженерът Рей Кърцвейл. Машини и хора вероятно ще станат едно цяло чрез импланти в тялото, които да подобрят интелигентността и здравето.
„Това е част от нашата цивилизация“, каза той...


Дали ние не сме "нанороботите" на Нашия Бог (който както си го разбира определението за "Творец")?

Този учен струва ми се е почитател на Уилям Гибсън и киберпънка. Mr. Green
Пак оттам:
„Ще имаме интелигентни наноботи в мозъците си, които директно ще комуникират с биологичните ни неврони“, заяви ученият. Те ще ни направят по-умни, ще помним по-добре и ще влизаме във виртуалната реалност чрез собствената си нервна система."

Не знам за 2029, но засега още не са създали изкуствен интелект (само някакви опити за изграждане на семантични мрежи), а нанороботите най-много да могат да помагат на имунната система да се бори с вирусите.
Обаче ако наистина го направят, едва ли ще го използват само за "поумняване". Всъщност страх ме хваща какво могат да направят някои хора с такива нанотехнологии...

# 36
  • Мнения: 822

Надявам се да се явяваме по-усъвършенстван модел нанороботи на нанороботите.
Аз си харесвам идеята за материзлизацията на разума по Хегел. Духът слиза в материалния свят, обогатява се и се връща обратно при същността си (духа в себе си) и после пак привидно се разделя, като познанието расте все повече и повече. Т.е. всичко е Творецът, но в различни форми и проявено на различни нива.
Само да не ме погнат за богохулство Blush
 
Кабалистически - световете и съществата са били излъчени от Създателя и трябва да се върнат духовете към Него, но с опит. (не просто тестване кой ще изпълнява на земята 10 заповеди и който не - в "огненото езеро" Crazy )

"Най-хубавото предстои"...  bouquet

Защо ли ми звучи малко наивно - Създателят да натрупва опит, чрез творенията си?!?  newsm78
От какъв опит може да има нужда Този, който е създал вселената?

И кое е е това "най-хубавото", което предстои??
Слагам розовите очила - и хоп - всичко вече е розово - няма глобално затопляне, промяна на климата, унищожени видове........! Не мога да летя.......Не,мога, мога и още как - макар и със самолет, макар и с цената на погубената природа - важното е да гледам напред и да постигам мечтите си......!
За жалост обаче изгубеният живот не може да се върне - няма как да дублираме истината - копията са жалки и несъвършени - интересни, но само толкова!

Иначе има прогрес, да!

# 37
  • Мнения: 836
...Аз си харесвам идеята за материзлизацията на разума по Хегел. Духът слиза в материалния свят, обогатява се и се връща обратно при същността си (духа в себе си) и после пак привидно се разделя, като познанието расте все повече и повече...
Искам да те питам - духът има ли съзнание (според Хегел)? И след като се обогатява, чрез проявлението в материалния свят, това значи ли, че е нематериален и тогава съзнанието му каква същност има?

... Ще имаме интелигентни наноботи в мозъците си, които директно ще комуникират с биологичните ни неврони“, заяви ученият. Те ще ни направят по-умни, ще помним по-добре и ще влизаме във виртуалната реалност чрез собствената си нервна система."...
Вчера си мислех, как вече си живеем във виртуалната реалност, понякога по-осезаема от реалният такъв. Та, няма начин това да стане без използването на собствената нервна система - всичките ни сетива зависят от нея.
Изживяването е само в нашето съзнание, трудността идва, когато пожелаем да го погледнем отстрани.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 19:44 от Silvy A

# 38
  • tardis
  • Мнения: 329

Искам да те питам - духът има ли съзнание (според Хегел)? И след като се обогатява, чрез проявлението в материалния свят, това значи ли, че е нематериален и тогава съзнанието му каква същност има?


Е, ако няма съзнание, що за дух ще е, не знам.
Материален - нематериален са дуализми от езика, не е задължително да са противопоставени наистина, само защото човек така е решил. Всичко е не 'материя-нематерия', а просто 'енергия' (не според мен, а според физиката от Айнщайн насам), "материята" е вид енергийно проявление, както и всичко останало, просто са различни. Ако приемем, че един ден съзнанието ти влезе изцяло във виртуалната реалност, която споменаваш по-долу, и някак си забрави (илюзията може да е пълна, както в съня) от къде идва, би станало нещо подобно. И виртуалният свят е един вид реален, но не на същото ниво и от същото естество като всекидневният свят, който ни заобикаля.

Вчера си мислех, как вече си живеем във виртуалната реалност, понякога по-осезаема от реалният такъв. Та, няма начин това да стане без използването на собствената нервна система - всичките ни сетива зависят от нея.
Изживяването е само в нашето съзнание, трудността идва, когато пожелаем да го погледнем отстрани.  Simple Smile

Да, трудността е в наблюдениетоSimple Smile

# 39
  • Мнения: 135
Цитат
Защо ли ми звучи малко наивно - Създателят да натрупва опит, чрез творенията си?!?  newsm78
От какъв опит може да има нужда Този, който е създал вселената?

Натрупват опит създанията. Но не ме питай защо Създателя е създал света, предполагам че не е просто да се "плодят и размножават" или поне не само за това.

Що се отнася за виртуалната реалност, в някаква степен това което се възприема чрез 5 сетива също има граница/ограничение.
Още преди хиляди години на изток е имало концепция за Мая, Илюзията, и че истинската реалност е... някъде отвъд; не всеки за сега може да разкъса булото на илюзорното възприятие, но е възможно!

Цитат
избраните получиха, а останалите ослепеха,  както е писано: «Даде им Бог дух на нечувствие, очи да не виждат, и уши да не чуят,») даже до днес.
Рим. 11:7-8

даден проблем може да бъде решен на по-високо вибрационно ниво отколкото самия него, или на по-висока степен на съзнание.   в приказката за барон Мюлхаузен той се изтегля, дърпайки се за главата, ама реално не става така.
За да се решава даден проблем, според мен е първо да се осъзнае - проблем има, (дори "царят да е гол") и тогава да се търси решение. А самите решения естествено могат да варират според интелектуалното и духовното развитие и кой метод е реален и действен може да се види в живота.

# 40
  • Мнения: 836
...Е, ако няма съзнание, що за дух ще е, не знам.
Материален - нематериален са дуализми от езика, не е задължително да са противопоставени наистина, само защото човек така е решил. Всичко е не 'материя-нематерия', а просто 'енергия' (не според мен, а според физиката от Айнщайн насам), "материята" е вид енергийно проявление, както и всичко останало, просто са различни. Ако приемем, че един ден съзнанието ти влезе изцяло във виртуалната реалност, която споменаваш по-долу, и някак си забрави (илюзията може да е пълна, както в съня) от къде идва, би станало нещо подобно. И виртуалният свят е един вид реален, но не на същото ниво и от същото естество като всекидневният свят, който ни заобикаля...

rainbird, обратното е  Simple Smile
Енергията  е физична величина и е характеристика на материалната система. Описва промяната в състоянието й (и способността й да извършва работа), а не е самата нея.
За нематерията нямаме информация. Което не значи, че не съществува. Но, не можем да я наречем просто "енергия".

Затова те питах за "Духа", защото според една хипотеза, той е нематериален, но пък оперира с материята, точно както се получава във виртуалната реалност - аз си общувам с теб, разменяме си мисли, въздействаме си по някакъв начин, без да сме застанали една срещу друга. Т.е. въздействаме върху съзнанието си чрез виртуалното пространство и наистина, ако един ден,  можем да влезем изцяло в него, общуването ще е в едно ново измерение.
Може би така е с духа - материята е средството, което е необходимо за дадена реализация, осъществяващо се на едно по-високо ниво.  

Каква е разликата между дух и материален свят според Хегел? Simple Smile

# 41
  • Мнения: 704
...Енергията  е физична величина и е характеристика на материалната система.

Silvy  Heart Eyes, бихме ли могли да видим "материалната система" или още ~ Света на формите - като съчетание на елементи-те...

това е нещо, което ме вълнува напоследък...

"Емпедокъл, както и Демокрит говорят за четирите първични елемента: огъня, водата, земята и въздуха...
Тези елементи, обединявани от любовта и разделяни от омразата влизат в три различни структури.

Първата структура е дуалистична и вертикална: четирите елемента в нейните рамки, макар и равностойни от друга гледна точка, се подреждат по вертикала и се противопоставят един на друг: огънят като водещ се противопоставя на другите три елемента.
Втората структура е също дуалистична, но хоризонтална: въздухът се съпоставя с огъня и се противопоставя на земята и водата, които също се съпоставят.
И накрая, третата структура е триизмерна: състои се от два главни противоположни полюса, огъня и водата, а между тях като междинни елементи са поставени въздухът и земята.

Според Емпедокъл на четирите елемента съответстват четири цвята, а именно: огън - бяло, въздух – жълто, земя – червено, вода – черно... сблъскваме се със съответствие, за което подсказват някои от елементите на Минойското изкуство и текстовете на Омир. В този случай Емпедокъл се позовава точно на четирите първични цвята, позволяващи създаването на всички възможни оттенъци, от които се нуждаят художниците...

Цялостната система на класифициране на Емпедокъл би се разширила, ако се вземат предвид и съответствията на четирите елемента с четирите точки на хоризонта и четирите годишни времена."
източник: "СЕМИОТИКАТА ПО ВРЕМЕ НА ДРЕВНОГРЪЦКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ " - Проф. Александрос Лагопулос

* музикален поздрав за Спокойна нощ   bouquet ~ http://www.youtube.com/watch?v=f3zUYK4YU8M&eurl=

# 42
  • Мнения: 335
Смутихте ме силно като ви четох  Laughing.
Нещата трябва да са по-прости.

Понякога си представям, че сме базов модел, на който още не са му доизмислили екстри.
Друг път си мисля, че сме орязан модел - за по-добра рентабилност или за "наказание" (изтеглени от производство поради късно проявен скрит дефект и върнати обратно в мрежата, пригодени по целесъобразност).

Най-често си мисля за грешка в стилистиката на Дийпинсайд.
Неговото обаче ми е хаотично.  Laughing

Аз си го представям "библейски":
Били сме добре измислени, с много сполучлив софтуер, който перфектно да контролира физическото изграждане на организма и физиологичното  координиране.
Всичко започва с първата клетка - куриера на ДНК.
Духът се материализира в тяло по зададения код на двойната спирала... 
Физически тялото се самоизгражда и функционира точно по този код.
Кодът управлява процесите вътре в тялото, в неговата вътрешната среда - "вътре в себе си" -  като завършена система сама по себе си (осъществява отражения отвътре-навътре и отвън-навътре).

Но кодът управлява тялото и при производството на хормони, и на другото, нужно за психиката му.
Психиката пък е, за да решава в крачка, според външната среда какво да се прави, за да оцелее системата като цяло.
Психиката е кодът за действие във външната среда (осъществява отражения отвътре-навън и отвътре-навътре).
Казахме вече, че цялата система "Човек" е система за отражение, съхраняване на отразеното и после - комбиниране на запазените следи, ново комбиниране на отраженията.

Дотук излиза, че софтуерът ни (ДНК) е програма за самовъзникване, самоподдържане, саморегулиране и динамична обработка на отраженията на околната среда и на самите себе си. И стои много логично.

Нелогично ми е как след известен период на функциониране системата се саморазпада. И то не поради физическо (материално) изхабяване. А заради самите указания за функциониране.
И докато самовъзникването е толкова съвършено, направо красиво - заради невероятния синхрон в системата при нейното самоизграждане, саморазпадането е просто нелепо на неговия фон.

Саморазпадането е драстично нескопосано и нелогично - истинска дърварска изцепка, ако се сравни със самовъзникването.
Защо краят на една толкова фина и крехка система изглежда така нелогичен. Изключително груб край.

Единственото ми обяснение е - поради грешка.
И даже си представям каква.

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И даже си представям каква.
Продължавай... Wink
Няма нужда да чета научна фантастика, просто отварям тази тема Simple Smile

# 44
  • Мнения: 822
Попаднах на една интересна, според мен, статия за това, какво представлява човешката душа. Често правим аналогии на човешкото същество с компютърните технологии, но има един факт, който не може да се пренебрегне - всеки човек е уникален и неповторим - дори еднояйчните близнаци, които са с еднакви гени.

http://studentlife.bg/2007/02/09/това-ли-е-всичко/

Статията е "Доказателства за съществуването на душата"

"Не е толкова странно да предположим, че прилепите имат съзнание. Да предположим, че някой има перфектни физиологични знания за прилепите. От там следва, че ако съзнанието е само сложно физично състояние, тогава човек би могъл да знае точно какво е усещането да си прилеп. Обаче е ясно, че цялото знание на света за прилепите не може да ми каже какво е усещането да си прилеп. Причината е, че докато физиологичните факти са обективни, т.е. те са достъпни за всички, усещането да си прилеп е чисто субективно и е достъпно само за един прилеп. Нашето съзнание не е нещо достъпно за всички, а се отнася само до нас. Но ако ние бяхме просто сложна физическа структура, със сигурност това щеше да е достъпно за всеки, който има необходимите знания. Но не е така. Следователно това е доказателство, че умът не е физически." Томас Нагел

И нещо още по-интересно  newsm78
http://www.mysticolors.com/forum/index.php?showtopic=805&mode=threaded

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 11:12 от MamaGalka

Общи условия

Активация на акаунт