КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС IV

  • 22 200
  • 414
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 138
След издънките мога ли да се произнасям? newsm61

# 61
  • Мнения: 3 479
Момичета,
Искате ли да посвалим напрежението като Ви поразсмея и поядосам.Покрай олимпиадата по химия, ме накарахте и аз да пиша "олимпияда" вместо "олимпиада", повечето така го пишехте. Влезе ми като муха в главата и си ме тормозеше. Търсих думата и в нета и наистина на повечето места е "олимпияда", но в страницата на МОН е "олимпиада". ха сега -кое е вярното

Рос, аз пък знаеш ли, напоследък се усещам, че се замислям над правописа Thinking Това не ми се е случвало никога преди, когато ходех на работа Embarassed Отдавна чета и пиша в този форум и трябва да ти кажа, че като започна да срещам една и съща грешка по много пъти и лека полека я приемам за вярна Embarassed. Виж, в пунктуацията никога не съм била съвсем изрядна (дори и като ученичка), обаче никога не съм имала проблеми с правописа преди.
Май неграмотността е заразна Tired

Естествено, че вярното е олимпиада.
Ако в нета пуснеш търсене с думата сватба, ще ти изскочат доста сваДби Sad

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 15:59 от Мимоза Глухарчева

# 62
  • Мнения: 2 993
Бисита,
Аз не съм задала 50 въпроса, а само един. Въобще не се съмнявам, че ще ми дадеш верния отговор.  И толкова често казват, че изпитите за седмокласниците са изпитание и за филолозите, че аз не те обвинявам, че в бързината не си довидяла 1-2 от въпросите

На мен поне ми е смешно. А лошото е, че такава смяна на настроенията не е на добре.....

Уич, много си вредна. Да те поканя и в къщи

# 63
  • Мнения: 2 708
Момичета,
Искате ли да посвалим напрежението като Ви поразсмея и поядосам.Покрай олимпиадата по химия, ме накарахте и аз да пиша "олимпияда" вместо "олимпиада", повечето така го пишехте. Влезе ми като муха в главата и си ме тормозеше. Търсих думата и в нета и наистина на повечето места е "олимпияда", но в страницата на МОН е "олимпиада". ха сега -кое е вярното

Олимпиада е, но само да напишеш в гугъл олимияда - излизат 1640 попадения и самия чичко гугъл те пита - "може би имахте предвид ОлимпиАда
и като напишеш "олимпиАда" излизат 4 400 000 резултата Laughing

# 64
  • Мнения: 1 210
Росче, не е правилно олимпиЯда. И вариЯнт също. Правилото е, че след гласната "и", ВИНАГИ се пише "а" и НИКОГА Я! И сега като ми падна сама в ръчичките, знаеш ли как ми вадеше очите това твоето "я" . Още повече, че ти упорито си държеше на него  Joy Joy Joy
И аз понякога бъркам, но чисто механично. Още не се замислям над правописа, но над други неща се замислям...като това къде трабваше да ходя или от къде се връщам сега?  Sick hahaha

Бисита да говори, да излиза от ъгъла за срамуване, че аз като по- нагла знаеш ли кога излязох? Още на сутринта цъфнах тук ни лук яла, ни лук мирисала... И момичетата ме  Hug...и пак ми вярват!

# 65
  • Мнения: 2 708
Май всички сме по внимателни в правописа покрай децата, пък и в правоговора внимаваме. Аз лично се изприщвам като чуя - " На Раковска" и то често се случва дори по телевизията да го казват хора с претенции. Може "улица" да е дума от женски род, но когато използваме нейното име е редно да го използваме каквото си е. Все пак става дума Г.С.РаковскИ, а не за някой примерно Надежда Раковска.

А в къщи дори ме питаха - ти като вдегнеш телефона как казваш - Кой търсите или Кого търсите. Аз лично не се бях замисляла, но детенце обясни, че правилното е Кого търсите и даже ми обясни защо е така. Правилото не запомних, но поне запомних как е правилният въпрос Laughing

# 66
  • Мнения: 1 210
Ти пък не знай много, че виж се :


 Joy Joy Joy Joy Joy
Права е Роситка...такова блъскане от крайност в крайност си има име и то е в сферата на диагнозите  Ill

# 67
  • Мнения: 2 993
Росче, не е правилно олимпиЯда. И вариЯнт също. Правилото е, че след гласната "и", ВИНАГИ се пише "а" и НИКОГА Я!

Сигурно е такова правилото, но има и още нещо към него. Това НИКОГА Я след "и", което си ми шляпнала -не го приемам. Какво ще кажеш за химИЯ - например hahaha hahaha hahaha hahaha
ХА сега пък избяга Laughing

отивам да пуша- да не мислите, че и аз бягам

# 68
  • Мнения: 1 210
...освен ако не е в края на думата, когато пък е ВИНАГИ Я!
Шляпнала съм аз... rotfImao rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImbo #Silly rotfImao

# 69
  • Мнения: 2 993
докато пуша, само да те питам де "философИЯта"

 hahaha hahahaаз съм само скорпионче, знам , че думата е членувана, но не се давам лесно

# 70
  • Мнения: 1 210
не съм избягала, къде да бягам...аз без тук съм за никъде...Корема ме боли, смея се с глас  Joy Joy Joy Това "шляпнала", много сладко  Joy Joy
Биситка избяга, аз съм си тук!

Абе Росче, думата е философия- не може множественото число да е различно
Аз пък- множественото число ха ха ха...
окончанието де

# 71
  • Мнения: 2 993
успях ли да посваля напрежението?

Аз още си хи-хикам, както веднъж Дидка в офиса й, доколкото помня, ако още имам памет де? Joy

А тя и сега си хихикала, ама аз недочела Joy hahaha hahaha

Уич се появи, дано не ни заклейми за луди

# 72
  • Мнения: 2 708
А аз кога казах, че пиша без грешка, или че се изразявам безгрешно. Само казах, че се опитвам да внимавам.  Laughing Освен това написах, че съм проверила гугълеца

# 73
  • Мнения: 2 993
Мимозке,
Пепи на курс ли е или си почива?

А Уич си трае. Може би твори отговорите и е зарязала метлата - надявам се

# 74
  • Мнения: 1 210
Ми ти направо ме комплексира с това изприщване по "Раковска". Сега като се сетя, все ще ми е смешно и в твоя чест вече ще я наричам "Надежда Раковска"  Joy Никак даже не се съобразявам- малко се съобразявам по цял ден да се правя на строга, да натъртвам и изговарям ясно думите, че като се прибера у дома, езикът ме сърби да се лигавя с думички като "хич","бе", "ама", пък за "Витошка" никак не съм се и замисляла. Тук също не говоря винаги правилно, да не говорим, че аз самата си различавам постовете, които съм писала от вкъщи, когато съм спокойна и естествена и "вдървените" от службата. 

Момичета, моето голямото момче и то се смее с нас и особено на Крисчето с"Надежда Раковска". Вместо да решава задачи!!!

Общи условия

Активация на акаунт