какви игри за 1г и 2мес.?

  • 1 401
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
Да, бе, на четири месеца изговаряло думички, как пък не  Naughty Никой не може да ме накара да повярвам в подобно нещо. Май има свръхамбициозни майки, които са в състояние дори да си измислят само и само тяхното дете във всяко едно отношение да бъде над останалите.



ами казано честно и аз не мога да повярвам, а на гърне момче на 3м и половина още повече не е за вярване, защото то не бива да сяда поне до 6м, а друга майка ми каза, че нейното на 10м брояло до 10, е мойто таман казваше първите думички пък как да брои! това ме притесни още повече Sad

# 16
  • Мнения: 378
 Според книгата "Аз възпитавам детето" на Лоранс Перну Вашето детенце е в периода на ходенето, когато то полага усилия да ходи, пада, става, опитва се да се катери... То също открива тялото си - например пада и крачето го заболява... Следващия период е от 1 година и 6 месеца до 2 години - тогава то ще ходи и ще иска да пипа всичко... Едва  през следващия период детето ще прояви интерес да назове предметите  - ще повтаря и ще пита, очаровано от думите. Според авторката когато детето напредва в една област, не бива да се тревожим, че не напредва в други.
 Децата ми на тази възраст обичаха да играем на криеница ( аз се крия например зад креватчето, детето ме търси). На гоненица, на топка, намиране на скрит предмет ( топката, с която сме играли скривам някъде и я търсим). Вместо топка понякога правех ракета ( лястовица) от хартия. Обичаха да играят с едно камионче, вързано с връзка - с него возеха разни животинки... Обичаха да бутат пред себе си една въртележка... Нанизвала съм с връзка и празни кутии от бонбони (за разнообразие) - теглеха ги като влакче. Играли са и с кубчета, с пластмасови чашки, слагащи се една в друга... От време на време им давах цветни моливи и листове - да драскат, но не са се застоявали много на едно място...
 Понякога им пеех "Балона се надува..." и "Виждам те, гледам те" - на последната правехме влакче и обикаляхме стаята.
 Като се затопли времето, можете да играете навън с кофичка и лопатка за пясък,  камионче да превозва камъчета...

# 17
  • Мнения: 8 999
Когато децата ми бяха на тази възраст, най-често играехме на тичаница, гоненица и гъделичканица. Скрабълът  и шахът ги усвоиха по-късно.

# 18
  • Мнения: 630
Да, бе, на четири месеца изговаряло думички, как пък не  Naughty Никой не може да ме накара да повярвам в подобно нещо. Май има свръхамбициозни майки, които са в състояние дори да си измислят само и само тяхното дете във всяко едно отношение да бъде над останалите.

Тя и моята на 4,5 месеца казваше мама, ама сега на 1,9 години все още сме си само с мама, айде, не и си казва името. Така че изговарянето на някоя думичка рано, не означава и ранно проговаряне с изречения и т.н. По-спокойно. Оставете децата да си имат детство, другото така или иначе ще си дойде.

# 19
  • Мнения: 537
Аха, добре, да се успокоя!  Започнах да се притеснявам, защото на моета приятелка детето е на 2г и 2м и вчера отговаряше на английски, интересни са му само книжките и обича да му разказват приказки, направо си викам моето да не е по бавно....., защото тя ми каза че на 3м и половина го слагала на гърне( момче е ), на 4м приказвало думички, и проходило на 1г 1м и 1 ден! а пък моето едва на 10 месеца започна да казва само мама тати дяди дай. И за това взех да се притеснявам. Явно пък е наследствено защото бащата изключително умен. Благодаря ви много! Hug 

Тази твоята приятелка да не те е метнала нещо?  Joy #Crazy Как на 3м. ще сяда на гърне, че тя може да му изкриви гръбнака, а пък за думите на 4м...... newsm78 Моята проходи на 1г., но аз се бях нагласила за по - късно прохождане, на гърне отвреме на време сяда, по - сериозно ще се занимаем с това лятото, пък и да не стане тази година здраве да е, ще стане другата. Изобщо недей да препираш, има време и на мен ми се иска да говори вече и да ходи на гърне, ама не аз решавам  Wink Братовчедката на мъжа ми има и тя дете, с един месец по - малко от нашето и тя му подавала топка, ама то горкото не може още да хваща и тя рекла, че бил глупав.  ooooh! За книжките..., ами всяко дете обича различни неща, както са ти казали и другите. Споко, няма да остане глупаво детето   bouquet Mr. Green

# 20
  • Мнения: 8 999
Моите деца пък на 6 месеца играеха на борсата!

# 21
  • Мнения: 2 131
Моите деца пък на 6 месеца играеха на борсата!
Joy Joy Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 541
На тази възраст бебето има и развива най-важното си откритие - ходенето. Нормално е да се интересува от всичка заобикалящо го, без да се съобразява с нашето желание да гледа книжки или детски. Не се притеснявай и не забравяй, че всяко дете си е уникално и се развива със свой личен темп.
Ето нещо полезно -
Игри за бебето
Аз мога!

# 23
  • Мнения: 1 931
Децата са различни и не би трябвало да се сравняват. Не трябва ние да си набиваме какви да стават и от сега да ги бутаме натам, а да съумеем да разберем на тях какво им е интересно и на там да ги подбутваме и помагаме колкото можем.
А и ти можеш ли една книжка да четеш непрекъснато и да отговаряш на едни и същи въпроси всеки ден, ще ти омръзне разбира се. На тази възраст те искат разнообразие. Конструктора на моите деца им е много интересен, за от 1 годинка говоря. Имаме една кофичка с различни фигурки и отворчета по нея и детето да се съобрази кое къде да сложи. Сина на 3 годинки може да брои до 6-7, но това нищо не означава. Аз като тръгнах на училище не знаех да броя, но това не ми попреч да съм наследила страстта към математиката и точните науки от баща ми и съответно това да уча в университета. И съответно не се опитвам да ги карам от сега да стават като мен. Има си време и място където ще го научат това, а ако имат интерес ще им помагам и подкрепям нататък. Не се връзвай на такива глупости от съседите. Важно е нататък как ще се развие детето.

# 24
  • Мнения: 537
Моите деца пък на 6 месеца играеха на борсата!

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green hahaha hahaha И печелеха нали?  Flutter

# 25
  • Мнения: 8 229
Виктор обича да си играе с конструктора. Допреди месец най-голямо удоволствие му доставяше да развали веднага къщичката, която ние сме направили. След това изведнъж разбра, че може и той да ги нарежда и известно време правеше само това. Има куб с отвори за пъхане на различни фигурки. По-рано ги пъхаше, но след това реши, че му е по-интересно когато кубът е отворен от едната страна, да го клати силно и да разпилее всичко по цялата стая. Книжките ги разглежда много рядко. Ако започна аз да му чета, гледа да ми издърпа книгата от ръцете. Той по принцип предпочита повече да бяга, да се катери някъде и не може да се задържи на едно място. Интересно е, че след като научи нещо ново, повтаря го няколко дена и след това спира и категорично отказва да го прави. Така беше и с песничката "Хей, ръчички". Миеше ръцете, лицето и след това му омръзна. Най-интересно е там където не трябва да се пипа -телефони, дистанционни, пералня, компютъра, всички кабели. От игрите единственно не му омръзват криеницата, гоненицата. Може и половин час да държи телефона и да бърбори с много сериозно изражение по него. Друго, което вече няколко месеца не му омръзва, е да се върти на място. Научи се още като проходи. Един път му показах и му казах "Можеш ли така?" На него като му хареса... Сега се върти докато загуби равновесие и почне да се олюлява или падне. Обаче веднага става и почва отново. Така се забива понякога в шкафовете с това въртене. Явно му доставя голямо удоволствие да му се завие свят и всичко да се върти пред очите му. Шегуваме се, че ще го правим космонавт.
Изобщо не се притеснявам. Има време за четене на приказки - като стане по-голям и започне да разбира повече, ще четем и книжки. Майка ми на времето само с игри ме научи и да броя и да пиша и да чета, ама не съм била на 1г. Иначе си спомням ,че като се прибирахме от детската градина все ме питаше като видим нещо, с коя буквичка започва. Или си играехме на една игра "Виждам, виждам с буквичката..." и почваш да изреждаш всичко наоколо с тази буква докато познаеш намисления предмет. Беше ми любимата игра, ама бях на 4 години. Така че има време...

# 26
  • Мнения: 3 376
Ох magig ,тази твоя приятелка с детето професор искрено ме разсмя!!!! Joy

Иначе за гърнето е възможно,може тя да го е държала само над него,не то да стои седнало,има деца,които се изхождат само в гърнета на тази възраст Peace

Ама това,че брои до 10 на 10 месеца или че е проговорило на 4 месеца  Mr. Green Joy

# 27
  • Мнения: 1 117
Не мъча децата си да учат нещо  Simple SmileНаблюдавам кое ги интересува и наблягаме там. Големият около годинката обичаше книжки - да разглеждаме картинки с животни и познаваше доста от тях , както и издаваше звуците им. Да но малкият само гризе книжките и не им обръща внимание , затова пък той се изявява като артист.  Simple SmileПо-емоционален е и си изразява открито всичките си чувства. Играе си с колите на батко си .
Общо взето като си говорим му показвам как прави котето , кучето ,мечо . Съответно той възприе само от мечо и сега ръмжи на всеки  Simple SmileПеем песнички , а той обича да танцува и потропва  Laughing
Баткото учи сега буквите с една магнитна дъска на която се нареждат буквичките и цифрите.
Има си време за всичко и като си реши детето ще покаже кога за какво е готово. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 469
Ох magig ,тази твоя приятелка с детето професор искрено ме разсмя!!!! Joy

Иначе за гърнето е възможно,може тя да го е държала само над него,не то да стои седнало,има деца,които се изхождат само в гърнета на тази възраст Peace

Ама това,че брои до 10 на 10 месеца или че е проговорило на 4 месеца  Mr. Green Joy

Здравей EASpirit! Майката с броящото дете е друга! Аз за това реших че изоставаме! Аз започнах да г слагам на гъне около 11м, и тя като ми каза че е започнала на 3 и половина, си викам " каква майка съм такава безотговорна" , но после приех че не съм сбъркала  ooooh!, защото и други майки ми казаха че по късно са си сложили децата на гърне    bouquet


# 29
  • Мнения: 469
Виктор обича да си играе с конструктора. Допреди месец най-голямо удоволствие му доставяше да развали веднага къщичката, която ние сме направили. След това изведнъж разбра, че може и той да ги нарежда и известно време правеше само това. Има куб с отвори за пъхане на различни фигурки. По-рано ги пъхаше, но след това реши, че му е по-интересно когато кубът е отворен от едната страна, да го клати силно и да разпилее всичко по цялата стая. Книжките ги разглежда много рядко. Ако започна аз да му чета, гледа да ми издърпа книгата от ръцете. Той по принцип предпочита повече да бяга, да се катери някъде и не може да се задържи на едно място. Интересно е, че след като научи нещо ново, повтаря го няколко дена и след това спира и категорично отказва да го прави. Така беше и с песничката "Хей, ръчички". Миеше ръцете, лицето и след това му омръзна. Най-интересно е там където не трябва да се пипа -телефони, дистанционни, пералня, компютъра, всички кабели. От игрите единственно не му омръзват криеницата, гоненицата. Може и половин час да държи телефона и да бърбори с много сериозно изражение по него. Друго, което вече няколко месеца не му омръзва, е да се върти на място. Научи се още като проходи. Един път му показах и му казах "Можеш ли така?" На него като му хареса... Сега се върти докато загуби равновесие и почне да се олюлява или падне. Обаче веднага става и почва отново. Така се забива понякога в шкафовете с това въртене. Явно му доставя голямо удоволствие да му се завие свят и всичко да се върти пред очите му. Шегуваме се, че ще го правим космонавт.
Изобщо не се притеснявам. Има време за четене на приказки - като стане по-голям и започне да разбира повече, ще четем и книжки. Майка ми на времето само с игри ме научи и да броя и да пиша и да чета, ама не съм била на 1г. Иначе си спомням ,че като се прибирахме от детската градина все ме питаше като видим нещо, с коя буквичка започва. Или си играехме на една игра "Виждам, виждам с буквичката..." и почваш да изреждаш всичко наоколо с тази буква докато познаеш намисления предмет. Беше ми любимата игра, ама бях на 4 години. Така че има време...

Благодаря ти много! Това е много умно! Hug

Общи условия

Активация на акаунт