Въздържай се да кърмиш в присъствието на други мъже, скъпа!

  • 4 931
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Понеже исках да чуя мъжката гледна точка по темата, попитах мъжа си.
Та, според него, кърменето на обществено място било нормално нещо, но трябвало да се прави дискретно. Различно било да закачиш бебето дискретно, като си прикриваш гърдата с широка дреха или пеленка, от това да си извадиш гърдите на показ за всички, дето щели да те озяпват. За мъжа тялото на любимата жена било нещо съкровено и било дразнещо тя да се заголва пред други.
И защо трябвало точно на масата да кърми бебето, като имало и други стаи? Казвам му - жената е написала, че бебето е непрекъснато закачено за нея и иска да суче; той - ами тогава не е моментът за гости; трябвало да изчакат с купоните, докато бебето порасне.
Като го попитах дали не мисли, че и жената има нужда от разтоварване, от това да поседи и тя сред приятели, да не е завъртян животът й 100% само около бебето, малко се посмути. Е, така било, но жената трябвало да седне и да поговори с мъжа си, те да си намерят компромис. Всички проблеми се дължали на липсата на комуникация.


В крайна сметка, Бу беше права - мъжете ревнуват кърмещите си пред публика жени.

# 31
  • Мнения: 2 614
Аз бих се разфучала, но то е защото аз съм си такава.
Но като помисля...може би наистина е ревност. Надали е имал предвид да не кърмиш...Просто не иска другите мъже да гледат на гърдите ти като сексуален обект.
А дали би се притеснил, ако се разхождаш по монокини на плажа?

По-добре поговори с него, вместо да избухнеш в спор - прав ли е той, или не!  Hug

Аз съм кърмила навсякъде почти, почти няма място - влак, самолет, кола, улици, паркове, магазини, банки..., където да не ми се е случвало. Напоследък по-рядко, защото кърмачето е голямо и търпеливо  Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Когато синът ми беше мъничък, бяхме като скачени съдове. Седях си и аз на масата с него и хич не ми пукаше... Приятелите бяха свикнали, мъжът ми не е имал нищо против. Единствено от свекър си се притеснявах, тогава отивах в друга стая.  Но, мъжете са различни, намерете компромисен вариант!

# 33
  • Мнения: 630
И защо трябвало точно на масата да кърми бебето, като имало и други стаи? Казвам му - жената е написала, че бебето е непрекъснато закачено за нея и иска да суче; той - ами тогава не е моментът за гости; трябвало да изчакат с купоните, докато бебето порасне.

Много правилно го е казал мъжът ти. Съгласна съм на 100 %. Когато се налагаше да се цедя през час, за никакви гости и дума не можеше да става, а след това се съобразявахме с режима на бебка. Ако гостите искаха да я видят, ги канехме към 7, защото тя в 7,30 заспиваше. Ако не държаха особено да я виждат, ги канех след 8, за да мога спокойно да я сложа да си легне и аз да се подготвя да посрещна гостите както трябва. Все пак ги каня, защото ми е приятно да ги видя и да си поговоря с тях за нещо различно от памперсите и млякото, особено пък ако те нямат деца или децата им са големи.

# 34
  • Мнения: 3 634
Някой хора са родени ексхибиционисти.  Mr. Green Не влагам нищо лошо в това.  Peace Аз съм от срамежливия тип и не бих го направила. Сконфузвам се жестоко когато видя кърмеща приятелка, защото го пречупвам през моята призма. В нашето заведение често има кърмещи майки и колкото смутени муцуни, толкова и спокойни. Придържам се към твърдението, че няма нищо лошо, но все пак трябва да е съобразено със ситуацията доколкото е възможно. У дома е най-лесно.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 614
Мисля, че храненето на бебето не е повод да живеете в изолация...какво толкова е станало!!! - накърмила си е бебето, е като не мъжа и не харесва този акт, ще спре да го прави, или ще поговорят и ще си изслушат един на друг мотивите!!! Решението е тяхно и не е повод за голяма драма!!!

Чак пък да отложим гостите, и не бил момента за гости...  ooooh! Ами да не разхождаме детето навън дори и през лятото, защото може то изведнъж, противно на намеренията ни да се разплаче и тогава какво.... Купуваме една мешана скара, сакън на някой да не му стане лошо, при показването на ъгълче от гърдата на кърмачката.
Как на нито един от тези мъже не им се повдига лятото на плажа, когато има изнесени на показ тонове цици!!! Confused

Не искам да се карам с никого от вас, и вие и мъжете ви, и аз си имаме право на мнение, но някои твърдения ме.....изненадват!  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 064
Мисля, че храненето на бебето не е повод да живеете в изолация...какво толкова е станало!!! - накърмила си е бебето, е като не мъжа и не харесва този акт, ще спре да го прави, или ще поговорят и ще си изслушат един на друг мотивите!!! Решението е тяхно и не е повод за голяма драма!!!

Чак пък да отложим гостите, и не бил момента за гости...  ooooh! Ами да не разхождаме детето навън дори и през лятото, защото може то изведнъж, противно на намеренията ни да се разплаче и тогава какво.... Купуваме една мешана скара, сакън на някой да не му стане лошо, при показването на ъгълче от гърдата на кърмачката.
Как на нито един от тези мъже не им се повдига лятото на плажа, когато има изнесени на показ тонове цици!!! Confused

Не искам да се карам с никого от вас, и вие и мъжете ви, и аз си имаме право на мнение, но някои твърдения ме.....изненадват!  Peace

Абсолютно съм съгласна. При все че бебето ми беше нон-стоп по циците първите 3-4 месеца, не съм спряла да каня гости. Така и така излизането ни беше по-сложно, гости имаше през ден, както е било и е и досега в нашата къща, впрочем.

Веднъж само имаше притеснен човек, след което му се извиних, че не съм го предупредила, аз просто бях свикнала и не прецених ситуацията. Всички други го приемаха като нещо нормално.

# 37
  • Мнения: 1 593
При мене пък мъжът ми е по-напорист  Joy
Последната случка - бяхме на кафе с негови приятели и аз бързах да се прибираме да храня детето у дома. На него обаче му се седеше на раздумка и набързо ме "натири" да свалям сутиена на масата. Определено мога да твърдя, че ми беше крайно неудобно, но можеш ли се противи на такъв прогресивен, в крак с кърменето, мъж.
Иначе, когато сме излизали със свекъра и свекървата ми, както и родителите ми, винаги съм се отделяла на друга маса, или съм ходела в колата, защото на мене така ми е по-удобно, иначе като ги гледам май хич не им пука  Thinking

# 38
  • Мнения: 3 718
Мисля, че храненето на бебето не е повод да живеете в изолация...какво толкова е станало!!! - накърмила си е бебето, е като не мъжа и не харесва този акт, ще спре да го прави, или ще поговорят и ще си изслушат един на друг мотивите!!! Решението е тяхно и не е повод за голяма драма!!!

Чак пък да отложим гостите, и не бил момента за гости...  ooooh! Ами да не разхождаме детето навън дори и през лятото, защото може то изведнъж, противно на намеренията ни да се разплаче и тогава какво.... Купуваме една мешана скара, сакън на някой да не му стане лошо, при показването на ъгълче от гърдата на кърмачката.
Как на нито един от тези мъже не им се повдига лятото на плажа, когато има изнесени на показ тонове цици!!! Confused

Не искам да се карам с никого от вас, и вие и мъжете ви, и аз си имаме право на мнение, но някои твърдения ме.....изненадват!  Peace

Абсолютно съм съгласна. При все че бебето ми беше нон-стоп по циците първите 3-4 месеца, не съм спряла да каня гости. Така и така излизането ни беше по-сложно, гости имаше през ден, както е било и е и досега в нашата къща, впрочем.
Peace точно така мисля и аз
Не бих се лишила от среща с приятели за да храня бебето си на скрито място. Нещата винаги могат да се съчетаят. За мен и за мъжа ми така е най естествено. То за това и сме си направили шумоустойчиво и кръчмовиреещо бебе  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 411
ех мъже  ooooh! поне не си единствената в подобна ситуация Tired
дано поне един ден дъщеря ми да живее сред  по цивилизовани хора Praynig
Д а  ти кажа за мен това си е живо лицемерие  newsm78. Дали мъжете ни биха направили забележка на някоя знойна красавица по монокини на плажа до децата ни ?!!!

# 40
  • Мнения: 3 718
Дали мъжете ни биха направили забележка на някоя знойна красавица по монокини на плажа до децата ни ?!!!
Като например " Госпожице, приберете си бюста, че детето ми огладнява като ви гледа"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 2 493
Дали мъжете ни биха направили забележка на някоя знойна красавица по монокини на плажа до децата ни ?!!!
Като например " Госпожице, приберете си бюста, че детето ми огладнява като ви гледа"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Айде и аз да продължа оффтопика, но не мога да се сдържа Simple Smile Ако сте гледали филма "Запознай ме с  вашите" или нещо подобно (2рата част, която е) имаше голямо кърмаче, което при вида на една бая едрогърдеста мацка направо пощуря и започна да прави сигналите, че е гладно и да вика мама и амам (не цитирам много дословно какво говореше, но това беше смисълът)

Интересно ми е да разбера развитието. Поговори ли си мъжа си? Изяснихте ли какво точно го притеснява?
На моя мъж хич не му пука къде кърмя - важното е бебето да яде и да е спокойно. Аз обаче винаги или я покривам, или загърбвам другите, или отивам на друга маса, или в колата. Но това не е по някакви срамежливи или морални причини, а просто, защото и двете ми деца са ужасно любопитни и постоянно се разсейват. Каката отдавна не я кърмя де, но когато я кърмех постоянно зяпаше наляво и надясно, особено ако говоря. Малкото е същото....

# 42
  • Мнения: 553
 hahaha
и аз исках да чуя мъжко мнение и питах мъжа ми какво мисли- пък аз също кърмя и ..този разговор явно е по-полезен....предварително
та Човекът каза: - ами разбира се че гърдите са сексуален обект за мъжа- "ти си си жена  с бюст цял живот, а детето се кърми примерно година и нещо- ако имаш две деца примерно - общо около три години" къде са 3 къде са 30 години...
е това е то мъжката логика в действие- записвайте си  Hug Hug Hug

# 43
  • Мнения: 2 614
Мъжа ми каза, защото снощи след поста на Шаманката  Joy реших и аз да попитам, че тази гледка не може да го накара да мисли за гърдите, като за сексуален обект. Т.е. когато просто види цици е едно, но когато на тези цици има бебче, което блажено поцоква, въобще не мисли за тях, като за сексуален обект.
Ейй, така ме зарадва с това разсъждение.... Simple Smile

# 44
  • Мнения: X
Аз разбирам мъжа ти. Може да ревнува, че се разголваш пред други мъже. За много от тях женските гърди да си силен сексуален стимул. Много мъже се шашкат от този акт и той само ги обърква - от една страна се стряскат от това разголване: гърди не се асоциират веднага с хранене, а кърменето ги притеснява. Все пак, за много хора това не е толкова естествен процес, какво остава за мъже, които може изобщо да не са женени, да нямат деца и това е последното нещо, за което са размишлявали някога.

Пък и нали знаеш стария виц, че детските играчки и женските гърди си приличат по това, че са за деца, но татковците си играят с тях.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт