Каква шевна машина и откъде

  • 552 125
  • 4 017
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 0
http://www.ivna-bg.com/?Шевни-машини-sewing-machines,15,3

# 241
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Eli, ако не рекламираш, коя е по-добра?

Аз не ги познвам, Prevodatz, но по-големите номера обикновено са с повече екстри.

# 242
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
И на мен ми звучи като реклама. Особено, като видях , че потребителката е регистрирана днес във форума, но може да греша и това да е случайно съвпадение /датата на регистрацията с първите постове/.

Между другото аз съм доволна от моята тойота и въобще не е "трактор". За разлика от Лучника ми.

# 243
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, и аз имам Тойота. Доста стара, но тиха и много добре шиеща.
И ми се видя набедена също, да Simple Smile
Иначе Елна са хубава марка.

# 244
  • Мнения: 0
Момичета просто пиша това което съм видяла.А за регистрацията-регистрирах се защото сега видях темата и не виждам нищо ненормално в това(или греша).Прочетох доста други постове с явна реклама защо не обръщате внимание на тях.

# 245
  • Мнения: 6
Здравейте, бих искала и аз да се включа в темата и да подкрепя Ели  Peace (между другото и аз сега за първи път влизам във форума, въпреки че съм ви чела доста пъти).
 Имам Елна - машина и верлог от около година и съм страшно доволна. През ръцете са ми минали доста машини - Лучник, Тойота и една втора употреба вече не помня името й. След като си взех Елните се родих. С другите съм имала доста главоболия, да не кажа че е имало случаи, в които съм се отказвала да си шия на разни неща от капризни трика, защото е било невъзможно. Сега такива спънки не са се получавали.  Peace

# 246
  • Мнения: 0
Ако се казвах Ели щеше да е ясно, че ми трябва Elna Simple Smile, но в случая Elna 2800 освен автоматичен едностъпков илик и два-три бода в повече няма други разлики във функциите в сравнение с Elna 2600 (459лв). Може би в окомплектовката - крачета, игли и пр. Та въпросът ми е дали едностъпковият илик на Elna 2800 (545лв.) си заслужава осемдесет и петте лева отгоре. В идеалния случай може и да се окаже, че имаме човек във форума, който има практически опит и може да сподели патилата си...

Никаде по света нема коментари за Elna 2800, може би защото е нов модел.  Elna 2600 е известна. Дано у нас да не внасят само  на Elna етикета. 

Благодаря много за коментарите до момента.

# 247
  • sofia
  • Мнения: 8 939
За илика...зависи колко такива ще правиш на ден  Wink
Аз откакто не шия дрехи, спрях да правя и илици (съответно). За мен няма никаква разлика, освен, че трябва да спреш и да преместиш копчето, а автоматичният е без спиране и местене.
( за протокола, ползвам Бернет 66).
2800 има няколко тегела повече. Ако ползваш украсителни тегели  85 лв в повече си заслужава.

# 248
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако 85-те лева не са проблем по-добре ги дай.
Машина не се купува всеки ден и може след време да търсиш каква да е само да има илик.
Иначе аз преди доста време по друга причина си купих машина със супер илик. Даже не го бях тествала с години... Но като ми се наложи илик имах.

От друга страна, нов модел - евентуални нови проблеми... Въпрос на приоритети е...

Иначе съм шила на 4-стъпков сумати илици. Няма грешка и тази ситема - по-бавна, но за 20-30 на година или месец... нямаш проблем.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 19:09 от арт мама

# 249
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 155
Здравейте момичета!  Grinning
Хубаво е във всеки дом да има по една машина. Затова и аз се навих да си купя една  Wink
Открих тази оферта в магазините LIDL
Какво ще кажете за тази машина?
Много ще съм ви благодарна да споделите вашия опит  bouquet


# 250
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
Здравейте момичета!  Grinning
Хубаво е във всеки дом да има по една машина. Затова и аз се навих да си купя една  Wink
Открих тази оферта в магазините LIDL
Какво ще кажете за тази машина?
Много ще съм ви благодарна да споделите вашия опит  bouquet




kasmetliika, дала си линк, който не се вижда и не е правилен - видях го, едва, когато те цитирах.

Предполагам, че тази машина имаш предвид:

# 251
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 155
Вела, много ти благодаря за помоща  Hug

# 252
  • Мнения: X
Момичета,
Влизам в темата Ви,за да споделя опит /20 годишен откъм шевна машина/.
Моята е PRIVILEG 663

Е,чак сега се наложи да  сменя ремъка./натягах  го-вече няма накъде/
Всичко е метал.
Защо не се разровите за машини-втора употреба?  newsm78
/от разпродажби на шивашки цехове/
Относно "тракането" е въпрос  на  обслужване /машинно масло и грес( за зъбчатките)/

ГРЕС/която ползвам/:


http://www.kappa-bg.com/store/index.php?route=product/product&product_id=141
                         

# 253
  • Мнения: 97
И на мен ще ми е полезно да споделите нещо за този Силвър Крест от Лидл.
Шия по малко, основно някое ремонтче и прави тигели. Засега стария ръчен Юнион на баба върши чудесна работа, но предполагам е далеч по-удобно с две ръце, а и  повече функции има. В момента за по-скъпа мога само да мечтая.
Скоро гледах в ТЦМ Lervia, която на външен вид е същата, 170 лв беше. Знам че има много доволни от ползващите такива машини. Наясно съм, че за толкова пари едва ли мога да очаквам нещо като космически кораб и да работи безотказно в следващите 20 години , но ко кажете две добри думи, ще пиша на дядо Коледа да я носи  Whistling

# 254
  • Мнения: 1 492
Наясно съм, че за толкова пари едва ли мога да очаквам нещо като космически кораб и да работи безотказно в следващите 20 години , но ко кажете две добри думи, ще пиша на дядо Коледа да я носи  Whistling
Дядо Коледа трябва да е много бърз, че машината е на тази цена до неделя Grinning

Общи условия

Активация на акаунт