Каква шевна машина и откъде

  • 555 261
  • 4 051
  •   1
Отговори
# 825
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Първата или третата. Последните две са като детски играчки.
Самите марки нищо не ми говорят.

# 826
  • Мнения: 120
Първата или третата. Последните две са като детски играчки.
Самите марки нищо не ми говорят.

Благодаря за отговора и препоръката. Моя приятелка дългогодишна шивачка е за третата, но реших да се посъветвам и с Влади Наумов, като по-вещ в тази област.  Simple Smile

# 827
  • София
  • Мнения: 247
Последните 2 твърдо не .не виждам как Влади Наумов ще те посъветва за една от първите 3(втората не се отваря)...ама може и да не съм права... LaughingНо пък може той да ти препоръча нещо в ценовата категория , ако има налично.....

# 828
  • Мнения: 55
Здравейте ,искам да попитам за 3 функции-някой знае ли дали за какво служат и нужни ли са-става дума за Bernette/bernina  E 82e r E66?

1.Ограничаване на максималната скорост
2.Електронно ограничаване на скоростта
3.Автоматичен стоп на иглата горе/долу

По добре ли е електронна от механична машина ,електронните не се ли развалят повече и по-скъп ли е ремонта?

# 829
  • Мнения: 6
Здравейте ,искам да попитам за 3 функции-някой знае ли дали за какво служат и нужни ли са-става дума за Bernette/bernina  E 82e r E66?

1.Ограничаване на максималната скорост
2.Електронно ограничаване на скоростта
3.Автоматичен стоп на иглата горе/долу

По добре ли е електронна от механична машина ,електронните не се ли развалят повече и по-скъп ли е ремонта?

3. Автоматичният стоп е за да ти настрои при спиране иглата винаги да остава забита или в горно вдигнато положение. Останалото не ми е ясно.
Лично аз имам PFAFF - ръчно куфарче , купихме я през 1993 г., т.е.  преди 31г., когато учех в Техникум по облекло. Както се досещате е стабилно използвана... Ремонт не съм правила. Сестра ми я беше поразстроила, защото била шила едни дебели пердета, но я оправихме и си я ползам и досега. Разбира се я поддържам, както трябва- смазвам си я регулярно, поставям си парче плат под крачето, когато я прибирам, ако при шиене нащо се затлачи, че напъвам, а веднага спирам и почиствам. За толкова време само 1-2 от резервните калерчета хванаха лека ръжда и туйто! Марката си е марка. Гледам, че в Лидл пак предлагат от тези машини.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 11:49 от tamp

# 830
  • Мнения: 31
Спряла съм се на тази шевна машина https://www.youtube.com/watch?v=1eaWkAVgNmo
Начинаеща съм и нищо не разбирам от машини,но с времето ще се науча.
До сега имам ушити около 15 декоративни възглавнички,4 тип салам,няколко завеси,2-3 потника и една пола.
Вчера си уших на ръка домашна макси рокля от стар чаршаф Simple Smile за около 2ч,кроене,рязане,шиене.
Та вече съм се решила да се сдобия с хубава машина,но каква?
Като цяло мечтая за.....http://www.amazon.com/9960-600-Stitch-Computerized-Extension-Acc … ds=Singer+Quantum

Но за съжаление в Европа е доста скъпичка около 700евро Sad
Помагайте.

# 831
  • София
  • Мнения: 247
Ограничаване на максималната скорост-си значи именно това-т.е има степенуване на скоростта с която шиеш.Може да шие по-бавно.Лично аз бих искала да има "Увеличаване" , ама това е.След някоя си година машините като цяло са по-бавни от старите.

# 832
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен,

пред мен стои същата дилема. Новак съм в това хоби, но много искам да го сбъдна. В момента се колебая за машина Сингер 4210 да я купя втора ръка от колежка, която не я е ползвала почти. Имате ли впечатления от нея и дали е подходяща за човек, който почти не е пипвал машина?

Много ще съм ви благодарна

# 833
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте,

имам стара шевна машина Union и сега се чудя дали мога да намеря крачета за нея, като за скрит цип например. Ще съм ви много благодарна ако ме насочите към магазини в София, където се продават такива части.

# 834
  • Мнения: 55
Хайде да ви дам един сайт за сравнение на машини  bouquet

http://askbeforebuy.ru/models/tableview/230/

Дано ви хареса

# 835
  • Мнения: 4 097
Записвам се за темата. От много време искам да си купя, така че ще следя с интерес.

# 836
  • Мнения: 2
Здравейте,

имам стара шевна машина Union и сега се чудя дали мога да намеря крачета за нея, като за скрит цип например. Ще съм ви много благодарна ако ме насочите към магазини в София, където се продават такива части.

Здравей! Аз мога да ти предложа краче за цип.Ново е и струва 6 лв. Но не съм от Сф., а от Русе.

# 837
  • Мнения: 2
Здравейте  момичета, споделете мнения за домашните шевни машини на Ямата. Thinking Thinking
Тези два модела които ми допаднаха, но информация почти не намирам
  и

Здравейте! За втората машина мога да Ви кажа ,че е много качествена.Мога да Ви кажа дори от къде може да си я закупите.

# 838
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейте момичета,
имам нужда от помощ ... завършила съм шивашки техникум, и сценография. честичко шия и то най - различни неща. имам лучник на близо 20 години ... досега не ме е предавал не успява да се справи с трико, но с по дебелите материи няма проблеми - шила съм и дънки, и филц, и изкуствена кожа, и естествена, и винил ... всичко ми се налага ... тази година дядо Коледа, каза да си избера нова машина Mr. Green до тук добре, ама се оказа, че избора никак не е лесен ... Whistling трябва ми нещо по професионално - иска ми се да започна да шия разни неща, но ми трябва машина която да шие от шифон и коприна, през трико и дантели, та до дънки и кожа ... ако може да има оверлог, и разни глезотии  - крачета за декоративни тигели, скрити ципове и пр. мъжчето, който до скоро нищо не разбираше, проучвал и ми каза да мисля за pfaff select 3.2. аз не мога да намеря много инфо за нея, ако някой има опит или можете да ми препоръчате още ще съм Ви много Благодарна  bouquet

# 839
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Пфаф са добри машини. Имат магазин в долната част на Графа, може да отидеш и на място да ти покажат и да пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт