Каква шевна машина и откъде

  • 555 249
  • 4 051
  •   2
Отговори
# 855
  • Мнения: 1 881

Здравей, REPLAY ! Най-вероятно не можеш да качиш снимки и за това използвай тези линкове. На този   http://www.tdzigzag.ru/instruk-mach/New-Home-7920.pdf   ще намериш онлайн инструкция на оверлог NEW HOME. Превъртайки със скрола намери 31-ва страница и там е нарисуван идеалният триконечен шев налице и наопаки. А на този линк http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3847838   има инструкция за моделите-GN1-2D; GN1-113D; FN2-4D и FN2-7D  на руски език. Двата модела са триконечни, а другите два са четириконечни. Предполагам. че твоят е или GN1-2D или FN2-4D. Под снимката има червен надпис ,,Скачать .torrent файл''. Цъкни на него и ще го изтеглиш от торент. Малко ще почакаш докато се изтегли. За оверлозите трябва да знаеш, че всички конци са взаимозависими. Например ако отпуснеш конеца на иглата, трябва да стегнеш конеца на големия грайфер и обратното. Трябват ти няколко парчета плат и започваш да налучкваш като стягаш или отпускаш конците поотделно, докато постигнеш необходимия резултат. Моят оверлог беше модел FN2-4D. Оказа се, че е само за зачистване, но не и за съединяване.  Като съединя някой шев, след това го минавах с правата машина. Точно заради това си купих четириконечен PFAFF. Е той прави разкошни тегели, по-красиви дори от професионален оверлог. Но за сметка на това старият си беше железен. Ако искаш вярвай, купих си чисто нов турски килим два на три метра. Срязаха ми го точно по средата и станаха две килимени пътеки. С помощта на сина ми ги минах на оверлога и стана перфектно. На метър обкантване на килими вземат 2,70 лв. Модел GN1-2D се води полупрофесионален. Оборотите са му 3000, а на FN2-4D са 1200. Освен това GN1-2D прави идеален тегел за съединяване. Той е направен така, че трябва да се постави стационарно на маса. Повдигането на крачето е направено за крачен педал и поставянето на тройката за макарите също е за завинтване стационарно на маса. Когато имаш време си поиграй и пиши какво си постигнал. Пиши какъв модел е и ако е FN2-4D не очаквай да имаш тегел както на NEW HOME.

# 856
  • Мнения: 2
Не мога да намеря педал за ел. шевна машина Юнион. Някой има ли представа къде да търся?

# 857
  • Мнения: 1 881
Здравей, lubopit ! Не пишеш имаш ли педал и е развален или въобще го няма? Ако се е развалил, може да го дадеш на някой технически грамотен мъж да го оправи. Устройството на всички стари педали е едно и също. В педала има две ампули с тънки графитни пластинки, които колкото се допират една в друга с натискането на педала, толкова съпротивлението пада и моторчето върти по-бързо. С времето тези пластинки се чупят и педала все по-трудно регулира. Натискаш го и нищо не става, а към края тръгва на най-бързите обороти. Това е защото има метална пластина, която при натиснат педал подава директно напрежение на мотора, за да не се товарят пластините. Отварят се ампулите и се махат счупените пластини. Най-добре е да се сменят със здрави, но ако няма, на тяхно място се слагат тънки, плътни, метални шайби, като стотинки. Те обаче трябва да са идеално шлайфани, за да не се чупят графитните. Сглобяването на педала е трудно за незнаещ майстор.
Ако въобще нямаш педал, ето ти няколко линка. На тях педалите са в комплект с моторче. Едва ли ще намериш само педал. Още повече, че цената им е около 30 лв. с моторчето. Ако аз си купувах педал, ще предпочета да е нов, заради гореизброените причини. Последният линк е за комплект педал, моторче, ремък и резервни четки за него. Ако не съвпадат куплунзите на кабела, сложете новия мотор и педал. Ето и линковете:  http://olx.bg/motorche-za-shevna-mashina-26lv-i53968304
http://olx.bg/pedal-s-elektrodvigatel-za-shevna-mashina-svetski-i56039356
http://olx.bg/pedal-za-dom-mashina-i64391398
http://www.alo.bg/1784651?highlight=%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB
http://kostadinov-bg.com/13-%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/92-%D … %D0%BD%D0%B0.html
На новите машини педалите са електронни и нямат тези пластини. На тези линкове педалите са от стария модел, такива които търсиш.

# 858
  • Мнения: 2
Много благодаря за информацията. Старият ми педал се разпадна и съм му изгубила пружината, не знам дали ще може да се ремонтира, затова реших направо да си купя нов. Машината ми е старичка, но пък си работеше ок.
Благодаря още веднъж - нова година, нов педал...

# 859
  • София
  • Мнения: 247
А любезен линк за педал на Науман да има ?  bouquet

# 860
  • Мнения: 1 881
Здравей, lluna ! За да ти отговоря, трябва да знам кой модел е и година на производство. Моторчето извън машината ли е или е вградено в нея? Ако е стар модел и моторчето е извън машината използвай линковете, които съм дал по-горе. Ако машината е само на няколко години и то е вградено в нея, трябва да се прави стария педал. Ако той е безвъзвратно развален, трябва да се приспособи стар модел от правоспособен електротехник. Не знам откъде може да се купи електронен педал за най-новите машини.

# 861
  • София
  • Мнения: 247
Мерси за отговора, ще погледна точно модела.

# 862
  • Мнения: 1 881
Здравей, lluna ! Ако питаш мен, много по-доре е да дадеш стария педал да го ремонтира някой, но ако все пак искаш нов, виж със сигурност дали моторчето е външно и ако е такова ето ти линк:  http://kostadinov-bg.com/13-%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/92-%D … %D0%BD%D0%B0.html  Цъкни на „информация на доставчика“ и ще видиш телефона и Е-мейл адресът му. Прочети какво съм написал на lubopit на 3 януари! Ако има счупени пластини, може да се изрежат от поцинкована ламарина. Успех ти желая!

# 863
  • Мнения: 76
Здравейте
Някой има ли впечатления от Naumann sigma plus. По характеристика не е подходяща за дебели метерии и няма двоен транспорт. Сигурно звучи неомпетентно, но тези функции дали се контролират програмно или могат да се компенсират с приставки.
Всъщност приставките за екстри на всяка машина ли могат да слагат за повишаване на функционалността ( ако има съвместимост) или това зависи от заложените програми
Благодаря предварително

# 864
  • Добрич
  • Мнения: 5 476
Въпросът не е само в приставките. Машините, подходящи за дебели материи трябва да имат допълнително "заздравена" конструкция, т.е. в общи линии да издържат на по-голямо натоварване.

# 865
  • Мнения: 1 881
Здравей, silaradost! Ще ти кажа какво ми харесва и какво не ми харесва в този модел на Naumann. Харесват ми програмите и макар, че са само 19, а на моята машина 33, тези които вършат работа всичките ги има. Харесва ми скоростта на шиене, която е 1500 оборота. На моята оборотите са 800, но ми е малко мудничка за натъкаване. Не ми харесва мястото на лостчето за затяжката, което е горе вляво и според мен е неудобно. Двоен транспорт имат само много скъпите машини. Например Elna 7300 Quilting Queen. Тя има двоен и диференциален транспорт. Какво ще рече това? При двойният транспорт се движи и крачето и зъбите. Така платът просто няма шанс да преплъзне дори да е дебел. При диференциалният транспорт, зъбният транспортьор се състои от две автономни части. При нулево положение на копчето за регулиране, зъбите се движат като при обикновена машина. Ако се шие разтеглив трикотажен плат се завърта това копче и зъбите се движат с различни по големина ходове. По този начин платът се свива и в крайна сметка не е разтеглен. В друг случай долната част на ефирна рокля или пола може да се зашие така, че плата да бъде разтегнат и по този начин се оформят красиви къдри. Тази машина обаче струва скромните 1898 лева. Освен крачетата които си вървят с машината, можеш да си купиш отделно приспособления за шиене на бие /биетарка/, краче за шиене на ластик, шнурове и т.н. Общо взето машините Naumann са добри. Не без значение е и теглото на машината-7 кг. Колкото по-тежка, толкова по-добре. Моята тежи 6 кг. При всичко написано дотук, не знам как ще се държи с дънков плат. Само предполагам, че ще се справи, но е много по-добре да каже някой който е работил с такава.


# 866
  • Мнения: 459
Здравейте
Доста се рових в форума и накрая стигнах до извода, че бих искала да ми помогнете в избора между двете машини:
 Elna еXplore 240 и Brother DS - 140
И двете са в една ценова категория.
Трябва ми за елементарни домашни нужди, но в бъдеще бих се заинтересувала от шиене на играчки.
Ще се радвам да чуя вашето мнение.

# 867
  • Мнения: 1 881
Здравей, elndim! Ще ти кажа моите впечатления за машините и ти сама ще решиш. Освен всичко останало, двете машини се различават по вида на грайфера. „Елна“-та е с най-масовия грайфер за домашни машини, а именно люлеещ. Те са здрави, лесно обслужваеми и надеждни. „Брадър“-ът е с по-съвременният хоризонтален. При този вид машини, няма совалка, а калерчето се поставя в грайфера. Такива машини са малко по-бързи. Добре е да се знае, че този грайфер почти изцяло е направен от пластмаса. При работа с по-груби конци и дълго време на максимални обороти, има вероятност да се износи, а не е много евтин. Ако имаш такава машина, първото, което трябва да си купиш е резервен грайфер. Люлеещият грайфер, колкото повече работи, толкова по-лъскав става. Оборотите на „Елна“-та са 800, а на „Брадър“-а 850. Ако ще ползваш машината за по-сериозна работа тези обороти определено са малко. Трябват ти поне 1200-1500. „Елна“-та е много шумна за този ценови клас. Дори много по-евтини машини са доста по-тихи. Ако си в апартамент, трябва да се съобразяваш със съседите. Четох в английски форум за жена която има точно този модел на „Брадър“. Казва, че е много доволна от позиционирането на иглата долу и горе. Освен това може да работи и без педал. Не е доволна, че не може да шие плътни материи, както на стар модел на „Елна“. От всичко написано дотук, сигурно те вкарвам още по-големи колебания, но тези машини са клас хоби, а не професионални.



# 868
  • София
  • Мнения: 121
Здравейте
Доста се рових в форума и накрая стигнах до извода, че бих искала да ми помогнете в избора между двете машини:
 Elna еXplore 240 и Brother DS - 140
И двете са в една ценова категория.
Трябва ми за елементарни домашни нужди, но в бъдеще бих се заинтересувала от шиене на играчки.
Ще се радвам да чуя вашето мнение.

Ами аз имам точно този Брадър от преди Коледа. За дом. нужди е идеален. Има регулиране на скоростта, позициониране на иглата горе или долу, може да работи без педал, наглася се опъна на горния конец, с опъна на долния конец сама се оправя, интуитивна е и прецизна Бих казала, че сама си шие - накратко аз съм влюбена в новата си машина. До сега уших няколко несесера, калъф за машината, калъфи за таблети, правих апликации, пробвах свободна бродерия, ших ципове, изобщо се постарах ударно да изпробвам 40-те бода. За пачуърк и куилт е идеална. Много е тиха. Не съм шила дебели материи, за да дам мнение, но 4 дънкови ката ги шие без проблем, не съм експериментирала с по-дебели, смятам да пробвам някой ден как шие кожа, но за сега се въздържам. Що се отнася до издържливост, ще видим. Тук в България не знам защо много не я долюбват тази марка, но си има гаранция 2 год., а и сервиза ми е близо и хората са много любезни. Може да отидеш на място да я видиш, ще ти направят демонстрация. За Елна знам, че са по-стабилни за тежките материи и лоши отзиви за нея няма. Просто ти си знаеш за какво ще използваш машината. Най-добре е да видиш на живо и двете машини, за да ги чуеш как работят, как се обслужват. Между другото в ютюб има доста клипове за работа и на двете машини, това може донякъде да ти помогне в ориентацията. Поразрови се и в чужди сайтове с мнения.

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 17:09 от lavina

# 869
  • Мнения: 1 334
Аз имам  Елна 240, но не съм я ползвала много, че не мога да намеря време, за да изкажа мнение, но я купих след консултация тук.
Само да кажа, че според мен не е чак толкова шумна. Например в този клип малко е преувеличен шума.
https://www.youtube.com/watch?v=ZnI3FM3pDv0

Общи условия

Активация на акаунт