АВГУСТовските бебоци правят първите подскоци - 8

  • 11 249
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6
бубка, ето ти цял сайт за пелените, горе-долу такъв е принципът, какъвто си го представяш Simple Smile

http://www.nn-bg.com/bg/contact_us.html

фючър мамче, спокойно, аз ще работя поне още няколко месеца на три спирки от парка.

 newsm10 на мен честно да си кажа вече ми писна да ходя на работа...искам да си поседя малко в къщи и да се мотая лежерно...Другата седмица ще си взимам отпуска, ама не за да си почивам, а за да седна най накрая да си понапиша дипломната работа, че е срамота, вече изпуснах една защита, откакто разбрах, че ще имаме бебо...
Иначе да ви се похваля прибирам се и ходя пеша на работа...много ми е освежващо сутрин...35 мин пеш, а аз много обичам да ходя и само чаках да се стопло, за да почна  Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 16:14 от future_mama

# 286
  • Мнения: 1 266
Аз само да се произнеса от позицията си на доктор, че имаме много дечица с инфекции на пикочните пътища и на бъбреците, именно защото памперсите запарват и създават среда за развиване на микроорганизми. Колкото и често да ги сменяме, това са си изкуствени материали, които дразнят и кожата и причиняват памперс-дерматит. Освен това е по-добре да му измиваме дупето при всяка смяна на пелените, а не да бършем с гадните ароматизирани кърпички.

# 287
  • Мнения: 2
  bouquet благодаря ви ужасно сте любезни и изчерпателни; сега е друго като попрочетох това онова.  Hug

# 288
  • Мнения: 6
Аз само да се произнеса от позицията си на доктор, че имаме много дечица с инфекции на пикочните пътища и на бъбреците, именно защото памперсите запарват и създават среда за развиване на микроорганизми. Колкото и често да ги сменяме, това са си изкуствени материали, които дразнят и кожата и причиняват памперс-дерматит. Освен това е по-добре да му измиваме дупето при всяка смяна на пелените, а не да бършем с гадните ароматизирани кърпички.
Точно така, една от основните ми прични да избера този тип гащички беше, че на моя позната момиченцето такава инфекция му докараха памперсите, че в чудо се бяха видяли и доста време ходеха по болници за това. А милото какво беше виновно , че майка му го държеше така в най-големите жеги. При него освен инфекция имаше и още нещо станало...някакво срастване имаше на пикочните пътища или нещо подобно от спаряване, но Коте Марта ще каже най-точно какво може да е...Беше преди 2-3 години и то вече даже си ходеше стабилно...Живот и здраве нашите бебета след 1 година спокойно си мисля, че може да се пробват другото лято, да ходят с обикновени гащи, та вече да почват да се учат, че "само бебетата ходят с памперси и пелени, а големите деца на гърне"  Grinning

# 289
  • Мнения: 1 266
Това, за което говори future_mama е срастване на малките срамни устни или "синехии". Моята шефка е детски нефролог с 45 години стаж в тази специалност и непрекъснато съветва майките да се откажат от памперси и мокри кърпички. Айде стига агитация  Mr. Green Най-добре на поляната и на плажа по обикновени гащи, както ние едно време. Аз съм гледана още с онези тензухените пелени, да не мислите, че някой ме е прал и гладил до 3-годишна  Grinning

# 290
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз днес се регистрирах в сайта. Моля котката Марта да ме включи в началния списък на бъдещи мами. Термина ми е на 15 август и все още не знам пола на бебето. Бременна съм за втори път. Хубав ден на всички мами!

# 291
  • софия
  • Мнения: 495
Ха здравейте отново LaughingТоку що се прибирам от пазар и се чувствам страхотно.Купих си обувки и 2-3 блузки.Малкия също намаза маратонки и дънки Wink
Котката Марта леглото на малкия си е в нашата спалня.Хем сме заедно,хем не Joy
Да си кажа и аз за креватчетата.Гледайте да са по-дълбоки,защото щом почнат да се изправят бебоците,става страшно.Нашето беше плитко и един път малкия така се преобърна през решетките по глава,че лошо ми стана.Веднага купихме друго
http://www.dibobg.com/products/_bigImg/Sanyb2.jpg
Много съм доволна от него Peace
Аспиратор за нос също имам ,но никога не съм ползвала.Също така и стерилизатор не ми е трябвал.Слагах тенджерата на котлона и за 10 мин шишетата бяха изварени.

# 292
  • Мнения: 92
Да кажа за креватчето ,че няма да си го вземам от България,а модел ако си харесам ще дам поръчката тук и размерите по наша преценка.Все пак има много време до августи не мисля да се спирам на 1вото моделче  Grinning
Много е приятно времето днес,но май ме хваща пролетната умора.Все ми е едно заспало ooooh!
"Адреналинката на квадрат "пак ми изчезна newsm78 newsm78,тъкмо се веснеш и бумммммммммм Thinking

# 293
  • Мнения: 104
Marta, много извинявай, аз си мислех че съм публикувала отговор за НУК, но като гледам няма нищо.Значи, ръчните са 69, а ел 122-можеш подробно да разгледаш в www.family-bg.com.Аз лично се наглеждам на ел. Серилизатора е също хубав-може да готви зеленчуци на пара.Някъде към 6м са много сладки бебоците как си ядат зеленчуци на пара в ръчичка, по-добре от бебешките бисквитиспоред мен.

За количките ние май ще си останем с тази, която имаме, чико, доста парички беше 980 и 2 год по-късно не ми с дават пак.Между другото мисля си че няма по-добра от най-новото чико.На етърва ми количката беше пег-перего но не беше толкова удобна като нашата, единствено столчето за кола беше по-добро, защото имаше основа и може да се поставя с лице напред.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 17:30 от меви

# 294
  • Мнения: 502
меви, айде на бас, че Котката няма да захрани до 6-ти месец?  Wink Laughing
Котке, надявам се да не ми се разсърдиш!

# 295
   Здравейте момичета,като чета на голяма раздумка сте го ударили Grinning!
Относно памперси или гащички за мен няма голямо  значение,мисля да пробвам ЕБХ(естествена бебешка хигиена) още бебо като е на  няколко седмици,особено лятото ще си е по нормални гащички и само вечер и в особени случаи ще ползвам памперс.
   За пренаталното общуване, аз го подкрепям изцяло, и приказките и музиката  а и песничките който съм  и припявала още като ми беше в корема после я успокояваха, а и  от много малка  запомня бързо стихчета и приказки  и все от този сорт,няма да описвам по подробно ,но на дъщеря ми определено и помогна,сега пак така ще направя ,даже вече започнахме и сега ми е  по лесно ,защото чета приказки и  за дъщеря ми ,и за бебока.Не съм запозната със всички тънкости и техники на пренаталното общуване ,но ще се запозная сега има много повече  материали по въпроса от преди пет, шест години.
   За мен истината е някъде по средата,трябва да се занимаваме с децата си,но и трябва да се научат и сами да се забавляват,даже и на моменти сами да си седят в леглото.
За слинга  чета много хубави отзиви ,аз преди съм  ползвала кенгуру,но четейки  разбрах че слинга е много по удобен и за мама и за бебо,та сега мисля да го пробвам.
И аз мисля да си купим освен дървеното и сгъваемо легло,удобно  е дори  да го разгъна в хола ни ,на гости като ходим  и т. н.,за детска количка  имаме една универсална от каката  и не съм решила дали ще я ползваме или ще си купим нова ,столче за кола задължително ще си вземем или отделно или  ще е към новата количка.За тези и  другите аксесоари  който трябва да се вземат ,като се стопли ще обиколим  бебешките магазини и тогава ще реша окончателно искам да ги видя и нагледно преди да си харесам нещо.
   Момичета да се похваля аз от миналата седмица съм с коремче,изчаках няколко дни преди да ви кажа ,защото и преди се подуваше на моменти и после спадаше ,но сега си седи.Много му се радваме ,най вече дъщеря ми.Снощи се порових в килера и  си намерих няколко  от дрехите ми  от миналата бременност ,пробвах ги и съм си страхотно бременна в тях,иначе дънките с ниска талия си ми стават,но ги зарязах нещо не се харесвам вече в тях.Днес съм облечена като бременна и съм много доволна, разхождах се с коремчето напред . Joy
Довечера ще накарам милия да ме снима и ще ви покажа за какво говоря,с тази бременност поне три,четири седмици,че и повече по рано ми пролича.но аз все пак съм си в 18 седмица,бебо вече редовно си го усещам,сериозни шутове получавам. Grinning
За тези от вас който още не сте го усетили не се притеснявайте  нормално си  е всяка бременност си е различна ,има много време ,ще го усетите бъдете само по търпеливи.Стискам палци да стане по скоро.
Лека вечер от мен!

# 296
  • Мнения: 1 266
меви, айде на бас, че Котката няма да захрани до 6-ти месец?  Wink Laughing
Котке, надявам се да не ми се разсърдиш!

Бинго  Mr. Green
Как ще ти се сърдя, сакън  Heart Eyes
(Дано само успея да реализирам поне 1/2 от това, което ми е в главата  Simple Smile)

# 297
  • Мнения: 202

"Адреналинката на квадрат "пак ми изчезна newsm78 newsm78,тъкмо се веснеш и бумммммммммм Thinking
Joy hahahaцвети, тук съм, просто използвам хубавото време и това , че дъщеря ми вече е по-добре та се разхождахме малко "на въздух" в градинката на НДК Laughing; аз пак гледах магазини за бременни и пак нищо не ми хареса; иначе вчера много беше смешно: спретнах се с една червена рокля, която по принцип ми стои добре и която съвсем ми подчерта корема, дъщеря ми ме гледа като се обличам и казва"Мамо, ама ти наистина си била бременна!!!" hahaha; та така, с опънат в червената рокля корем гордо се разходих из София

# 298
  • Мнения: 31
steis и аз съм така вчера си купих едно панталонче на тоя бутик конти където е на първата ни страничка много съм доволна много са им хубави нещата и аз си ходя с вирнат корем и си приличам на бременна от далече всеки които ме види ме познава че съм бременна.Но всички казват че ми е голям корема за 15гс изведнаж ми порасна преди 2 седмици си носех дрехите горе долу сега абсурд.Но да ви кажа бременноста много ме е разхубавила лицето и не съм качила никаде само на корем но се притеснявам бебо да не е много голям че както е трагнал от каде ще излиза ooooh!Мъжа ми едър не дебел и се кефи че бебо е на баща си едричак пък мама да му мисли с колко шева ще се размине.Иначе не съм усетила ритничета мислех че съм но не би къркорене на чаравцата.Но четох че за първо дете ще почакам до 18гс.Еми това е от мен цял ден се разхождах и сега да понаготвя че мъжо като си доиде ако няма ядене господ да ми е на помощ Joy

# 299
  • Мнения: 235
Бърборанки, можете да заповядате в новата пролетна тема!!!
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт