Тема за детските площадки в София

  • 15 195
  • 146
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 392
Снимките ми са много!
Така че вместо да ги пращам по мейла, ги качвам в нет-а:
http://picasaweb.google.bg/Snowlandscape/YVpNpB
В момента качвам снимки, така че ще се увеличават в близките дни. Така е по-удобно, пък и има място за коментари - откъде е снимката, кога е правена, има даже теми с продължение Wink
То явно е че само нашата добра воля няма да стигне - трябва общинските власти да действат в посока опазване на площадките, понеже повечето са обществени. Какво мислите обаче за частни, платени детски площадки - сещам се за МакДак в Овча купел и площадката при басейна Спартак. Дали не са по-доброто решение, стига да са поносими цените? Струва ми се, че докато отново си върнем навиците да пазим общественото, ще трябва лично собственикът на всяко едно съоръжение да налага ред и чистота на частната си територия.....
Очаквам мненията ви newsm78

# 46
  • Мнения: 5 255

Запис - ще следя темата  Peace

# 47
  • Мнения: 9 052
ели няколко мърли са достатъчни да иzнервят и демотивират всички посетители на плодката, а и да не zабравяме колко много майки в България работят и колко време им остава zа домакинството, камо ли да се борят с простотията на други въzрастни.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 648
Виждам, че пързалката в парка Света троица се мъдри първа от снимковия материал - наистина опасно съоръжение, но явно само за майките, защото никой нито го, маха нито оправя! Децата се катерят там и се висят с главата надолу и зада стигнат до пързалките преминават по парапета или по железата - тома се счита за върховно умение!
Парка се стопанисва от някаква фирма - пребоядисаха пейките като преди това ги позакърпиха, но съоръгенията не пипнаха/ е боядисаха някои, ама незнам защо не всички. От там мога да покажа и едно дървено съоръжение, поставено от Софарма преди 8 години някъде, което вече също е опасно!


А, има го и него!

# 49
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Заради няколко мърли няма да се предаваме, я.
Нали трябва да учим децата да взимат пример от добрите, а не от лошите.

Може да се организира почистване два пъти в месеца, примерно, като един вид празник. Може да се донесат сладки и кафенце за почистващите мами и дечица. За една малка площадка ще отнема около 30минути, а и децата ще се учат да не хвърлят боклуци след това.

Обаче за мен въпросът пак опира до това, общината да е съгласна с нашето стопанисване. Дори и да построим оградка, от общината може да я съборят като незаконна.

Колкото до платените площадки, не съм много съгласна. Твърде малко са детските площадки, за да си позволим да ограничим достъпа до някои от тях. Те трябва да се ползват свободно от всички.

# 50
  • Мнения: 47 996
както ви казах, само с ключ няма да стане. в нашата заключена ясла редовно влизат стопани с домашни кучета и тийнейджъри
специално с хората с кучета как съм се карала, ама каква файда
според мен например за малките паркчета като редута може да се измисли пазач, както има в градинката при цум, хем пази, хем чисти, хем евентуално глобява
ще се събират суми някакви минимални, но предпочитам да платя и да си водя спокойно детето, отколкото както е сега
също така съм виждала алеи за кучета, например във варна, и алеи за майки с деца
за кварталните градинки-ами обшината да подменя съораженията и пясъка/настилката, а близкоживеещите да почистват/например домоуправителите на всеки вход да следят за това...малко като съботниците май ще стане/ newsm78

# 51
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
mamavassi,

като за начало може да ограничим достъпа на кучета в парка Гео Милев. Не знам как става, но зная че е възможно. Мога да кажа за парка, който е на Мадрид, срещу Държавния куклен театър.
Това е едно от най-чистите места, които съм посещавала, с приятни зелени площи, широки алеи, няколко детски къта със сравнително поддържани съоръжения, и забележете чисти пясъчници. Няма кучета, освен ако някой не е дошъл с дете и куче.

# 52
  • Мнения: 9 052
Може да се организира почистване два пъти в месеца, примерно, като един вид празник. Може да се донесат сладки и кафенце за почистващите мами и дечица. За една малка площадка ще отнема около 30минути, а и децата ще се учат да не хвърлят боклуци след това.

 
това е супер идея ... но да иzлиzат повеЕч майки да чистят . ясно, мърлите няма да са там, но останалите да не се демотивират от това  .

# 53
  • Мнения: 47 996
децата от блока изчистаха градинката за 1 юни, донесоха балони и нарисуваха картинки с тебешири
беше много приятно, празник, красота
съседите  вечерта умилени си изведоха кучетата на площадката, да се изсер..т на картинките #Cussing out
в парка гео милев вече не стъпвам, за парка заимов съм съгласна, приятен и чист е, има алея за кучета и преди време минавах ада глобяват,явно затова се псазва
просто без пари няма да стане

# 54
  • Мнения: 1 327

Запис - ще следя темата  Peace

това градинката пред вашия блок ли е?  Blush

# 55
  • Мнения: 392
Не става въпрос да се въвежда такса за детски площадки в обществени площи - градинки и междублокови пространства, изградени от общината. Въпросът ми е дали биха се радвали на интерес НОВИ детски площадки в частни парцели, направени от фирми или лица, за които това да е бизнес, не благотворителна акция.
За опазването на обществените площадки проблемът е основно вечер и нощем - тогава вилнеят вандали, крадци на метали. Тях ограда не ги спира - справка изпочупени детски градини. Като че ли живата охрана е единствено решение, но не ми се струва възможно навсякъде. Друга възможност - площадките да са добре осветени нощем. На светло е по-малко вероятно някой да чупи и руши.
За тийнейджърите дето чупят - ами и те са деца, а пък все ги гонят от площадките. Люлките не били за големи деца, че ще се счупят (което не е вярно, съоръженията се оразмеряват за килограми на възрастен човек) Доста несправедливо, нали? По света има площадки за деца от ВСИЧКИ възрасти - от току-що проходили до 18-годишни. Естествено за големите не са точно детски съоръжения, а повече спортни, места за събиране - беседки пейки, скейт и байк съоръжения. Къде ги в София? Чупят, се съоръженията, които са некачествено направени или пък се използват не по предназначение. А има чисто технически начини да се избегне това, хитрости разни.

# 56
  • Мнения: 9 052
наслуки, делят ги, ще гледам и аz да пратя снимки, но вече гледам и до втората ни площадка zаделят място zа площадка zа по големите. Тя включва по големи съоръжения и повечЕ някак пригодени zа спорт и zа беснеене ... по zдрави греди ... реновират и мястото , където са масите zа тенис на маса, май ще има и zа шах. А поляната МОЖЕ да се полzва zа футболно игрище, но кучета в цялото паркче не се допускат  Hug
Другата площадка е на 2 нива. На баирче, горното е с малки съоръжения zа бебета и малки деца (пърzалка, мрежа , катерушка, кухня по пърzалката ... ) долу е голяма пърzалка zамък zа големите, но доста голяма и пясъчника там е с по едър пясък (не става zа кофи и лопатки) между тях има няколко дървени къщички и няколко люлки тип кончета , мотори и обикновенни , настиклата отдолу е едни кори от дървета на дребни парчета, доста е меко и трева , ако някоя от чужбинските майки може да покаже снимка

# 57
  • Мнения: 4 970
Включвам се  и аз с малко снимков материал от няколко детски площадки в кв.Овча Купел
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197113&photo=1
Както се вижда, не са от старите "соц"-съоръжения, но  използването им  не  е много възможно Rolling Eyes
НИе, няколко майки от квартала сме решили да внесем в общината искане за изграждане на нови детски площадки и ремонтирането на съществуващите такива.Имаме намерение да напоравим и подписка сред живущите и да я приложим  към  молбата в общината.

# 58
  • Мнения: 1 327
Включвам се  и аз с малко снимков материал от няколко детски площадки в кв.Овча Купел
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197113&photo=1
Както се вижда, не са от старите "соц"-съоръжения, но  използването им  не  е много възможно Rolling Eyes
НИе, няколко майки от квартала сме решили да внесем в общината искане за изграждане на нови детски площадки и ремонтирането на съществуващите такива.Имаме намерение да напоравим и подписка сред живущите и да я приложим  към  молбата в общината.
значи може да се включите и в нашия проект?

# 59
  • Мнения: 392
Велмар, виждам че в Овча купел са същите съоръжения, като в градинката "Св. Никола" и положението им е същото - неизползваеми. Явно поначало са лошо изпълнени... освен че някои са глупави (стълбата с трите рамена, дето не води до никъде).
Сега ми хрумна нещо по повод липсващите почти навсякъде люлки. Достатъчно е общинските власти да се погрижат за отстраняването на опасните остатъци от люлки, а да останат само носещите конструкции. После хората от квартала е нуждно да купят, или направят прости седалки от дърво, пластмаса, гума, окачени на въжета или вериги, да се нагърби един/двама/ за отговорник по люлките и сутрин да ги монтира, а вечер  да ги сваля от носещата конструкция.
Това има две предимства - първо - няма да изчезват и да се чупят, второ - люлка с въже/верига е по-безопасна - при сблъсък с нея меката връзка поема голяма част от силата и удара в детето е много по-слаб. Нека майките от чужбина да потвърдят, мисля че само в България още има люлки с твръди носачи.

Общи условия

Активация на акаунт