Имате ли си ''бебешка кутия за спомени''?

  • 7 300
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Да, имам

# 16
  • Мнения: 213
 Simple Smile Имам - и за двамата. Сигурно след 10 години ще плача от умиление, като ги разглеждам ...

# 17
  • Мнения: 492
Не, нямам. Но идеята е добра. Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Нямаме си, но идеята е хубава. Иначе му водя дневник и в него лепя разни подобни неща. Е, без обувчиците, де  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 700
Да, имам. Не събирам нещата за да си спомням аз самата, а заради дъщеря ми.
Когато съм се родила, баща ми е започнал такъв куфар, който получих на сватбата си. Дотогава не подозирах за съществуването му. В него имаше от първи кичури, зъби, рисунки, бележници, магнетофонни ленти (които така и не съм успяла да прослушам поради липса на магнетофони) със запис на първите ми думи, безброй снимки и диапозитиви, чавдарска връзка Wink, дрешки и се стигне до "артисала" бутилка шампанско "Искра"от деня на рождението ми. След 27 години отлежаване приличаше на ликьор Laughing В куфара имаше и подробно родословно дърво - нещо, което е безкрайно практично за запазване на родовата памет.

# 20
  • Мнения: 266
Бебешка кутия нямам,но пазя гривните от болницата и някои други неща.Това е добра идея.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
В един шкаф пазя няколко стари биби, първите подстригани къдрици, съвсем бебешки неща, още от родилния дом и пр...
Много ми е мило да ги гледам от дистанцията на почти 2 години... Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 299
На мен ми хрумна тази идея  докато се чудих какво да правя с положителния тест. И от тогава събирам гривничките, кичура отрязана коса на кръщането и т.н

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не нямаме, но идеята ми хареса  Peace

# 24
  • Мнения: 789
Пазя си гривничките от Родилно , първата залъгалка , кичурче косичка , първата тенисчиса и чорапки(уникално мънички,защото и Иви беше мнооого мъничък) , кутийката за бибката и др.А пъпчето беше в китарата на тати му,но сега си е тук с нас.

# 25
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
точно специална кутия нямаме, но съм си сложила пъпчето, което още не сме решили къде да хвърлим и гривничките от родилно, водя дневник с всички важни събитя и постижения още от началото на бременността и определено ще направя кутия на спомените Simple Smile
благодаря за идеята   bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Все се каня да си направя нещо такова,защото много са ми разпръснати тези спомени.Хубава идея.
И аз се каня постоянно, че са ми пръснати къде ли не тези неща

# 27
  • Мнения: 3 091
имам - приспособих една метална кутия - там е пъпчето, гривничката, когато я подстрижа, ще й сложа косичка там. Водя и дневник, но вече не толкова редовно, колкото в началото

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да имам Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 6 300
Имам. Simple Smile Вече са 2, на малкия е по-малка, но за по-натам сигурно и на него ще търся по-големичка. В кутията на големия съм прибрала пъпчето, гривничките от родилното, гипсови отпечатъци на ръчичките и крачетата, първите му рисунки от детската, играчката от първото му шок. яйце, златни медальони им подариха и засега и те са там, дрешките от изписването, буйките му, първата му биба, тестовете ми за бременност. Яд ме е само, че покрай еуфорията при раждането и двата пъти забравих да кажа на мъжа ми или майка ми да купи вестник от деня на раждането им.
Отделно си правя и дневник, но там по-скоро пиша. Аз съм сантиментална личност и ми е много приятно да пазя такива дреболии. След време, ако искат ще им ги дам (но малко се съмнявам, нали са момчета), ако ли не аз ще си ги пазя. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт