Рецепти от турската кухня ! =2=

  • 214 826
  • 314
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 174
Преди година бях на почивка в Турция, в хотела превеха страхотни агнешки пържолки на скара, личеше си че бяха мариновани. Ще ми предложите ли няколко рецепти за мариновани агн. пържоли на скара, ще ги пробвам една по една, дано сред рецептите е и тази.
П.П. С мъжа ми доста често си спомняме за тази вкусотия и съжаляваме, че не питахме за рецептата.

# 76
# 77
  • Мнения: 573
В сезона на ягодите една вкусна и лесна рецепта от мен. Дари мъжа ми го хареса, а той не е по сладките много много.

Бисквитена торта с ягоди

1 л. прясно мляко
1 водна чаша захар
2 супени лъжици брашно
2 супени лъжици нишесте
1 ванилия
17 бр. бисквити petit beurre
17 бр. какаови бисквити petit beurre

За соса от ягоди

половин килограм ягоди
1 кафена чаша захар
1 супена лъжица нишесте
1 водна чаша вода

В една тенджера слагате млякото, изсипвате захарта, брашното, нишестето, бъркате докато заври. Оставяте още 2-3 мин. да поври и го махате от котлона, прибавяте ванилията. В една правоъгълна тава нареждате какаовите бисквити / може и да не са точно 17, аз правих с 12-14 и стана супер/ и изсипвате половината от крема. Нареждате и белите бисквити и изсипвате останалата част от крема.
Ягодите заедно с водата ги разбивате в кухненски робот или с пасатор, докато се получи еднородна смес, прибавяте нишестето и захарта и варите до сгъстяване. След като заври го оставяте да поизстине 5-10 мин. След това изсипвате върху белия крем. Сервира се студена, след като е престояла няколко часа в хладилника. Може да украсите с кокосови стърготини и ягоди. Соса и крема не трябва да са горещи в противен случай ще се смесят.

Това е оригиналната рецепта http://www.oktayustam.com/site/detay.aspx?ICERIKID=xqfsaGkeMnw=& … IPID=mIpw1Xy1bqw=

# 78
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Записвам се да ви следя,момичета,много интересни рецепти.

# 79
  • Мнения: 198
Здравейте момичета, темичката ви е страхотна, много и се зарадвах   Heart Eyes  Hug berina, drize, xenia  снимките ви са много хубави, за готварска книга са   bouquet  аз засега се спрях на бюрек като роза и торта от грис и скоро ще ги метна   chef    bouquet

# 80
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Пълнени патладжани с макарони

3бр. дебели патладжани (бостанджъ)
1/2 пакет макарони (малки къси тръбички, кус-кус или шехрие)
200гр кайма
1гл. лук
2 домата
2-3 тънки зелени, не люти, чушки (сиври бибер)
1с.л. салча
зехтин
1с.л масло (тереяъ)
1ч.л. сол (за България 1/2 ч.л. сол)
черен пипер смлян
босилек
магданоз
кашкавал

  Патладжаните се почистват и се нарязват на две на дължина. Издълбават се като лодки. Намазват се със зехтин и се пекат на 180-200 градуса, с кората надолу.
  Макароните се сваряват в подсолена вода до готовност! Прецеждат се.
  Всичко се нарязва на малки кубчета. В един дълбок тиган запържваме лука и каймата. Добавяме 1-я домат, чушките,  маслото, салчата, солта, черния пипер, босилека и средата от патладжаните, и задушаваме до готовност! Когато е готово смесваме с макароните в тигана!
  Опечените патлджани пълним със сместа, като най отгоре поръсваме с магданоз, слагаме парче филийка домат и кашкавал! Печем в 200-220 градуса до почервеняване на кашкавала!
  Да ви е сладко!   chef
 

# 81
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Сладко от череши

1750гр череши без костилки
2250гр захар
сока на 1 лимон

Варим до готовност!   chef

Рецептата е за турска захар, която е пъти по-несладка от българската! За България, ще се наложи дозата захар да се намали поне с 300-500гр!

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 12:07 от drize

# 82
  • Мнения: 2 199
Дризе за сладкото вода няма ли  Rolling Eyes
 Blush

# 83
  • Мнения: 1 425
Въй Дризе много захар за това сладко бе душа....... ooooh!Аз го правя с наполовина по-малко...... PeaceТо ще ти залепне на непцето.... Rolling Eyes
Междо другото честито за лентичката Hug Hug Hug......Лека и безпроблемна..... preggo

# 84
  • Мнения: 573
Суха Мащерка, каква вода бе душа. То на кое сладко се слага вода, изобщо?!?  newsm78 newsm78

И на мен ми се струва много тази захар. Обикновено е 1:1 съотношението. Аз дори слагам и по-малко, че не сме много по сладките в къщи. Също така, ако оставите плода със захарта една нощ в хладилника става по-вкусно. И да не забравите да оберете пяната преди да го разсипите в бурканчетата, че ще се развали Heart Eyes

# 85
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Момичета, рецептата е от Октай Уста, един уважаван от мен готвач! Не съм я пробвала лично, но смятам да я пробвам! Пък после пак да кажа! Има и нещо друго, захарта в България е много по-сладка от тази тук! И много пъти за сиропираните сладкиши съм казвала, че в България трябва да се сложи много по-малко захар!  Peace Така, че сигурно няма да залепне на небцто в Турция, но в България със сигурност!  Joy
Благодаря, Берина! Една сбъдната мечта!  Hug

# 86
  • Мнения: 2 199
Ами вкъщи сладката ги прави мама  Embarassed  Blush
Незнам къде и дали се слага вода  Blush
Октай уста го знам  Hug много ме кефи този готвач, преди го гледах по STV сега незнам къде е  Crossing Arms

Дризе, kaigi   bouquet

Айля  bowuu

# 87
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За феновете на Октай Уста www.oktayustam.com Има много рецепти! Има го по НТВ сега!
Суха мащерка, а? Ама аз те излових, че си ти мила ми Айля! Я ела в турската тема!  Hug

# 88
  • Мнения: 573
Абе, момиче къде се губиш? Вярно ли е туй с Делхи-то?  Shocked Shocked Shocked

# 89
  • Мнения: 11 747
Моля, преведете ми това, че не се издържа на снимката!  Crazy
http://www.oktayustam.com/site/detay.aspx?ICERIKID=2jdSIuylw+w=& … IPID=mIpw1Xy1bqw=

Общи условия

Активация на акаунт